1 1
remaker

Paljenje Golf plus 1.9tdi

Recommended Posts

Ovako..jos prošle godine sam primijetio da po hladnijem vremenu ( po ljetu nisam bas primijetio) kad auto stoji preko noći ono prvo paljenje je čudno. Okrenem kontakt, lampice se pogase i kad okrenem da upalim ono ništa..zna se desiti da okrenem ključ i držim dvije tri sekunde i onda kresne. Nakon toga cijeli dan pali normalno, samo je to jutarnje problem. Znači držim okrenut ključ i nakon dvije tri sekunde zna okrenut..kad bolje razmislim što je niža temperatura vani to se događa. Da li je to možda do alnasera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran, ali vjerojatno je softwerski rjeseno da ne krece u start dok grijaci ne odrade.

Tako je na CR motorima.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to nisam primjetio kod sebe na mk6 2.0 TDI CR. Motor se moze startovati kada grijaci ne odrade do kraja :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za poludit...evo auto je dva dana stajao..vani nije hladno,11stupnjeva. Dam kontakt ( cak ga ugasim pa opet dam jer znam da ce kasnit sa paljenjem pa si mislim ajd valjd ce bit bolje ovako) i okrenem ključ i držim i zek nakon 4-5 sekundi okrene...uzasan osjecaj,vec misli čovjek odustat da nece upalit. Itko da zna o čemu je riječ? Alnaser? Grešaka nema...i nakon tog paljenja sve normqlno..i tako ce opet ako bude stajao duže..upali na zub ali taj zub treba dočekat...

Edited by remaker

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, remaker said:

Za poludit...evo auto je dva dana stajao..vani nije hladno,11stupnjeva. Dam kontakt ( cak ga ugasim pa opet dam jer znam da ce kasnit sa paljenjem pa si mislim ajd valjd ce bit bolje ovako) i okrenem ključ i držim i zek nakon 4-5 sekundi okrene...uzasan osjecaj,vec misli čovjek odustat da nece upalit. Itko da zna o čemu je riječ? Alnaser? Grešaka nema...i nakon tog paljenja sve normqlno..i tako ce opet ako bude stajao duže..upali na zub ali taj zub treba dočekat...

ulozak brave, imao sam taj problem davno to su neki prvi simptomi,okrenes kljuc i nista ni da zavergla i tako 4-5 i tek onda upali ali i to verglanje je bilo toliko lose,alnaser nov baterija nova,ocistio masu,dok mi neki dan nije nikako upalio,i zamjenio ulozak brave 20km i pali ko mina nikad nije bolje palio

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je stvarno bilo do toga, sta se desi da nece prvi put kako treba a ostatak dana bez problema? mehanički problem u bravi ili strujni? Da li si sam mijenjao uložak i da li postoji neka marka toga koju treba kupiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strujni problem,mozes i sam zamjeniti nije nesto narocito tesko zamjeniti ili zovnes nekog autoelekt. marka nije toliko ni bitna meni bar,.

Prvi simptomi su bili kao sto sam gore naveo,okrenes kljuc i nista ne da zavergla i tako 3-4 puta i onda kad zavegla bilo je to stvarno lose kao da je prazan akumulator i posle toga pali na pola kljuca cijeli dan.sve do proslih dana kad ga nisam mogao upaliti.ako si izmjenjao sve alneser i bateriju i opet se isto ponasa onda je ulozak brave

Ulozak brave od golf 4

ulozak-kontakt-brave-vw-golf-iv-skoda-oc

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda bi moglo samo biti samo do mase? da ocistim onu u haubi?..cudi me da je do uloska brave jer nakon tog paljenja nemam uopce problema sve dok opet auto ne odstoji..najgore je sad kad je hladno i vlažno pa mozda stvarno negdje kontakt se izgubi,korozira?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi radio alneser? moze biti i do mase ocisti masu pa ako se isto ponasa znas sledece sta ti slijedi ili ti je los akumulator ili alneser

Share this post


Link to post
Share on other sites

alnaser nisam radio a akumulator je kao nov..probat cu masu rijesit prvo..a kako prepoznati inace los alnaser? inace kad mi je bio los akumulator totalno drugacije se ponasao a i signalizacija je bila prisutna..sad sam u izolaciji pa cemo vidjet kako ce bit kad sjednem u njega..sad stoji pred zgradom:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, remaker said:

alnaser nisam radio a akumulator je kao nov..probat cu masu rijesit prvo..a kako prepoznati inace los alnaser? inace kad mi je bio los akumulator totalno drugacije se ponasao a i signalizacija je bila prisutna..sad sam u izolaciji pa cemo vidjet kako ce bit kad sjednem u njega..sad stoji pred zgradom:)

alnaser ako je los,auto sporo vergla,nema snagu da zavergla dobro kad je vrijeme sve hladnije od oko 7stepeni pa nanize

Share this post


Link to post
Share on other sites

e vidis ja nemam problem sa verglanjem..nego do njega ne dode po 5 sekundi sa okrenutim kljucem..a nakon toga opet sve ok..vidjet cu sa majstorom ako ima neki polovni alnaser koji je sigurno ispravan da ga stavi pa cemo vidjet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje ti je da majstor dobar to prekontorlise,i nemoj stavljati polovan alnaser bolje ti je svoj reparirati manje te izadje novca a sigurno ce bolje raditi nego taj polovan ko zna u kakvom je stanju,ali ako vergla dobro nemoj ga mjenjati

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1