1 1
Dzani

Egr i klapna

Recommended Posts

Ekipa moze pomoc,obe komponente su nove. EGR pukla neka membrana nije se mogao reparirati (ako sam se dobro izrazio),a klapna popucali zupcanici pa je preskakala.

Obe komponente su nove placeno cca 250€, ali nakon ugradnje nakon 3-4 dana se upalio check engine sa ovim greskama.

http://125288327-3747883858577191-3132310506710http://125956948-862830431156093-58293814279387

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelistaj malo forum bilo je dosta sličnih tema i ja sam imao problem sa usisnom zaklopkom na mk6 i riještio sam ga samo čišćenjem i sve radi bez problema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjeruj buraz komplet forum sam prebrao nikakvog konkretno odgovora, a klapna kao i egr su novi i prije montaze je skidana usisna grana i komplet ociscena, ali opet mi gresku izbacuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je vjerovatno u pitanju neki elektronski kvar EGR-a i klapne :( Mada može se to oboje ugasiti softwerski ali ni ja nisam htio to da radim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam drug zivota mi sta vise raditi. Ove postove sto sam upratio ovde po forumu svaki je star minimalno 5 godina, svi skoro vise nisu aktivni na ovom forumu, nemas koga upitati kako je i da li je to rijesio ako jeste. Ne mogu da vjerujem da 5 godina niko nije postavio taj upit. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko si siguran da te nisu zavaljali i da i dalje imas stare djelove?


Sent from my SM-T819 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, projektilski said:

Koliko si siguran da te nisu zavaljali i da i dalje imas stare djelove?


Sent from my SM-T819 using Tapatalk
 

Ja sam mjenjao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je moguće i da nije namontirano kako treba. Niko ti neće dati toliko precizan odgovor :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, VW_GTD23 said:

Onda je moguće i da nije namontirano kako treba. Niko ti neće dati toliko precizan odgovor :(

Mehabicar autoprevoza koji je tada imao slomljenu ruku ju je skidao kasnije i cisto tadi te provjere da li sam dobro uradio 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, VW_GTD23 said:

Jbg, džabe si se trošio. Trebo si odmah uraditi EGR OFF i KLAPNE USISA OFF...

Nisam htjeo nikakvo eksperimentisanje sa ovim, htjeo sam ove i original djelove. Ovo mi je prvo malo bolje auto, nisam bio upucen u neke stvari. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, VW_GTD23 said:

Mnogi to rade i na dosta boljim autima. To je jedino trajno riješenje.

E ne znam, ne mogu biti pametan. Prrko VCDS-a obe komponente normalno rade, a u voznji dvako 2 3 dana nrka greska sa njima... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da napisem da je vakum kutija bila problem, ako u buducnosti koga EGR bude zezao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/28/2020 at 1:50 AM, Dzani said:

Samo da napisem da je vakum kutija bila problem, ako u buducnosti koga EGR bude zezao. 

Vakum kutija?  Gdje to dođe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klapna isto radi bez problema kako je EGR proradio. Ne znam sto ne zam zasto ali nijedne greske nema, a vakum kutija je ispod brisaca, znaci jedini vakum koji ima i koji je spojen sa EGR-om. Postedi me price kako to nije vakum kutija nego nesto drugo, da ti iskren budem i ne interesuje me. Na otpadu su mi rekli da je to vakum kutija, zato sam tako i napisao. 

On 28. 11. 2020. at 1:50, Dzani said:
23 hours ago, VW_GTD23 said:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene bi to zanimalo. Nikada nisam čuo ni za kakvu vakum kutiju dok za vakum pumpu jesam :) Koliko znam i na mk5 klapna usisa je elektronska kao i na mk6 i to nema nikakve veze sa vakumom!

Edited by VW_GTD23
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klapna isto radi bez problema kako je EGR proradio. Ne znam sto ne zam zasto ali nijedne greske nema, a vakum kutija je ispod brisaca, znaci jedini vakum koji ima i koji je spojen sa EGR-om. Postedi me price kako to nije vakum kutija nego nesto drugo, da ti iskren budem i ne interesuje me. Na otpadu su mi rekli da je to vakum kutija, zato sam tako 

On 28. 11. 2020. at 1:50, Dzani said:
On 28. 11. 2020. at 12:44, VW_GTD23 said:

Elektronska jeste, ali nista oko nje nisam dirao nego samo taj vakum promjenio i to je to. Vise nema ni greske klapne, a ni greske egr-a evo vec 3-4 dana zaredom. A taj vakum se nalazi iza akumulatora, 10tak crnih crijeva izlaze iz njega, izmedju ostalog jedan ide u EGR. 

Edited by Dzani

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1