4 4
mile18

Udarac prilikom dodavanja/puštanja gasa

Recommended Posts

Pozdrav svima, imam pitanje...

Za početak auto je Golf 5, 2005 godište, 1.9 dizel

Prilikom dodavanja/otpuštanja gasa u nižim brzinama (1, 2) čuje se tupi udarac ispod nogu vozača. Također se isti čuje ukoliko se naglo pokuša otpuštati kvačilo. U višim brzinama se zna osjetiti ali se ne čuje već samo osjeti pomicanje ispod nogu blago.

Provjerio sam sve moguće vezano za isto i nema mi logike više što bi moglo biti.

Zamjenjeno do sada:

- Zamašnjak

- Sva 3 nosača

- Svi prednji seleni

- Provjereni svi šarafi podvozja

- Amortizeri s kapama

Jedino šta je ostalo je da mjenjač nema luft jer prilikom podizanja auta i rukom zavrtanja kotača lijevo desno čuje se "tuk tuk".

Isti zvuk kao na ovom videu:

Hvala svima unaprijed na pomoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas luft u kinetickim zglobovima

Sent from my Nokia 6.1 Plus using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, ALE009 said:

Imas luft u kinetickim zglobovima

Sent from my Nokia 6.1 Plus using Tapatalk
 

Ne vjerujem da je to jer sam probao vrtiti kotač držajući vanjski dio homokinetičkog i nema lufta između osovine i homokinetičkog već zvuk dolazi kao da je iz mjenjača.

Da li sam krivo radio test?

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Deanlov said:

Gumice balans stange i nosac motora u mostu?

Gumice balans štange sam provjerio kada sam stavljao novu letvu volana, jedino šta su tvrde, ništa drugo. Nosač motora u mostu je novi. Nije ni to :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, mile18 said:

Gumice balans štange sam provjerio kada sam stavljao novu letvu volana, jedino šta su tvrde, ništa drugo. Nosač motora u mostu je novi. Nije ni to :(

Zna se desit da amortizeri rade mutavi zvuk udarca.. ali nebi htio nita rec bez da vidim malo je to zeznuto.

 

Meni npr je probelm radio donji pant na vozacevim vratima.. haha

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, Deanlov said:

Zna se desit da amortizeri rade mutavi zvuk udarca.. ali nebi htio nita rec bez da vidim malo je to zeznuto.

 

Meni npr je probelm radio donji pant na vozacevim vratima.. haha

Ma nije ni to jer točno se osjeti ispod desne noge kod gasa, rekao bi da ili sam krivo provjerio unutarnji homokinetički ili je luft u getribi ili je zamajac tvornički neispravan (jer sam ga mjenjao prije 8 tisuća km) ali ne vjerujem da je on jer bi lupao, tresao i ostalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, mile18 said:

Ma nije ni to jer točno se osjeti ispod desne noge kod gasa, rekao bi da ili sam krivo provjerio unutarnji homokinetički ili je luft u getribi ili je zamajac tvornički neispravan (jer sam ga mjenjao prije 8 tisuća km) ali ne vjerujem da je on jer bi lupao, tresao i ostalo...

U slucaju takvih komplikacija ima audio uređaj za pronalazenje zvukova,e sad ko to na vasem kraju ima.. ne znam.. ali vjerujem da je neka banalna stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, Deanlov said:

U slucaju takvih komplikacija ima audio uređaj za pronalazenje zvukova,e sad ko to na vasem kraju ima.. ne znam.. ali vjerujem da je neka banalna stvar.

Ako mi netko ne da neko pametno rješenje, posudit ću GoPro i zaljepiti ispod pa vidjeti pomicanje svega u vožnji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, mile18 said:

Ako mi netko ne da neko pametno rješenje, posudit ću GoPro i zaljepiti ispod pa vidjeti pomicanje svega u vožnji :)

Tesko je napamet ista rec jer ima 100 razlicitih slucajeva. 

Most je dobro pritegnut?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, Deanlov said:

Tesko je napamet ista rec jer ima 100 razlicitih slucajeva. 

Most je dobro pritegnut?

Da, svaki šaraf je na težinu zategnut, 3 od mosta čak i više zbog poznatog problema "istezanja šarafa"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da, svaki šaraf je na težinu zategnut, 3 od mosta čak i više zbog poznatog problema "istezanja šarafa"
Koji nosac si stavio u most?

Poslano sa mog MI 8 Lite koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, markol5 said:

Koji nosac si stavio u most?

Poslano sa mog MI 8 Lite koristeći Tapatalk
 

Febi, razmišljao sam i staviti onaj insert kako bi smanjio mogućnost pomicanja, misliš da bi pomoglo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Febi, razmišljao sam i staviti onaj insert kako bi smanjio mogućnost pomicanja, misliš da bi pomoglo?
Nebi,dok ne stavis OEM nisi rijesio trzanje,500kn malo manje komad u Porsche i miran. Kad nabijes nosač dole ukruti motor jako,i pocme cijelo auto vibrirati i tresti se. OEM i gas

Poslano sa mog MI 8 Lite koristeći Tapatalk

Nebi,dok ne stavis OEM nisi rijesio trzanje,500kn malo manje komad u Porsche i miran. Kad nabijes nosač dole ukruti motor jako,i pocme cijelo auto vibrirati i tresti se. OEM i gas

Poslano sa mog MI 8 Lite koristeći Tapatalk

Kad ubacis insert*

Poslano sa mog MI 8 Lite koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, markol5 said:

Nebi,dok ne stavis OEM nisi rijesio trzanje,500kn malo manje komad u Porsche i miran. Kad nabijes nosač dole ukruti motor jako,i pocme cijelo auto vibrirati i tresti se. OEM i gas

Poslano sa mog MI 8 Lite koristeći Tapatalk

Kad ubacis insert*

Poslano sa mog MI 8 Lite koristeći Tapatalk
 

Misliš da je cijeli udarac taj zbog toga što "dog bone" lupka u most jer je febijev nosač loš? Ne vjerujem da nitko drugi onda nema taj problem. Uostalom to mogu testirati tako da probam na mjestu napinjati motor da vidim oće lupiti pa probam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Misliš da je cijeli udarac taj zbog toga što "dog bone" lupka u most jer je febijev nosač loš? Ne vjerujem da nitko drugi onda nema taj problem. Uostalom to mogu testirati tako da probam na mjestu napinjati motor da vidim oće lupiti pa probam.
Da,proba sam sa powerflex na lemforder nosac ne lupa nista,osim sto trese motor ,zamjenski su malo "pregumeni" i zato lupa

Poslano sa mog MI 8 Lite koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, markol5 said:

Da,proba sam sa powerflex na lemforder nosac ne lupa nista,osim sto trese motor ,zamjenski su malo "pregumeni" i zato lupa

Poslano sa mog MI 8 Lite koristeći Tapatalk
 

Znači i tebi je lupalo isto? Ako je to, uzmem insert za 90kn iz kine, stavim pa ako prestane idem na originalne nosače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koji insert iz Kine mislis? Pos link da vidim

Poslano sa mog MI 8 Lite koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas probaj pa javi jel china rijesila problem

Poslano sa mog MI 8 Lite koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, markol5 said:

Bas probaj pa javi jel china rijesila problememoji16.png

Poslano sa mog MI 8 Lite koristeći Tapatalk
 

Znaš i sam kako to ide, ako ne riješi, tražiš pare natrag da ti nije došlo hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni opruga ni amortizer nego solja na getribi u koju ulazi kriz poluosovine!!!

Provjeri obe

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 05. 12. 2020. at 1:00, Milko1 said:

Nije ni opruga ni amortizer nego solja na getribi u koju ulazi kriz poluosovine!!!

 Provjeri obe

Misliš na ovo?

Screenshot-1.png

Ako da kako može tu nastati "luft" budući da je tvrdi spoj sa zubima getribe?

Edited by mile18

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne uzima to
Meni je na mk6 trzalo pri do davanju i puštanje gasa bio je nosač u banani i taj doli umetak u mostu.
Kupio powerflex i imao takve vibracije kao da vozim golf 2 s škripa om armaturom
Toliko bruji i odvratno za voziti od vibracija ali nema lufta
Za prvu ruku skroji od komada odvodne cijevi dva komada plastike i gurneš u umetak i sve ćeš znati tj ispasti će nakon par sto km ali znaš da ti taj umetak premekan tak sam i sam služio u čemu je problem a 10 cm odvodne sive cijevi i 30 min vremena da to naguraš doli i isprobaš

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz, eto i meni se događa dok je bilo toplije. Mozda guma bila mekanija, a sad malo stislo pa se stvrdnula. Udarac u 1 i 2 i kad pustim naglo gas pa padaju okretaji i onda kod 1100 rpm naglo stisnem gas osjetim kako udari. 

Sutra mjenjam ulje ide na dizalicu pa provjerim. Koliko smije plesat u nosacu? 

Golf 5 1.9 bls dsg 2008

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4