4 4
mile18

Udarac prilikom dodavanja/puštanja gasa

Recommended Posts

Pozz, i eto promjenio ulje i jedino trebam lijeva strana zastita amortizera. Probao kotac gore dole ljevo desno. Nema milimetra lufta. Probao okrenut osovine, pajsao, sve ok. E sad taj doljnji nosac. Guma je ok, a to sto je onako kao od soli, pa ipak je presao 340tkm. Njega bi promjenio eto tako da je novi. :)

Jedino, moram zabrtvit spoj glave i konektora dizni. Tu malo slini i zasere cijeli motor. 

Ali sad kako je zahladilo nema trzaja. Ipak je neka guma koja kad je toplo omekani, dobije luft i onda to nesto plese. 

 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

srednji nosač ponovno promijenjen, stavljen OEM VW i dalje je isto, čini mi se da je to problem do dvomasenog zamašnjaka, kada se ugrije opruge se opuste i čini se da dvije mase lupaju, problem je jedino to što ne lupa kada se gasi, savršeno radi u vožnji i nov je praktički (mjenjan prije god dana)

ako ima još netko ideju što bi moglo biti, bio bih zahvalan :D

Edited by mile18

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevjerujem da je to do nosača pogotvo taj lijevi koji gotovo nikad ne odlazi.

Ja bi rekao da je to prije do lufta u diferencijalu.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, Memphis said:

Nevjerujem da je to do nosača pogotvo taj lijevi koji gotovo nikad ne odlazi.

Ja bi rekao da je to prije do lufta u diferencijalu.

 

 

 

Pozz, zamjenio sam onaj srednji upresani nosac i nema razlike. Ovo što kažeš diferencijal. To sam razmisljao malo je masno na izlazu iz diferncijala. 

https://www.linkpicture.com/view.php?img=LPic6101d76864ae91690066542

Pozocija 20

Edited by toom01

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, toom01 said:

Pozz, zamjenio sam onaj srednji upresani nosac i nema razlike. Ovo što kažeš diferencijal. To sam razmisljao malo je masno na izlazu iz diferncijala. 

https://www.linkpicture.com/view.php?img=LPic6101d76864ae91690066542

Pozocija 20

To ti je gotovo na svakom masno jer je u šalici mast pa malo masti van. Jel ti bilo špene na čepu kad si mijenjao ulje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Memphis said:

To ti je gotovo na svakom masno jer je u šalici mast pa malo masti van. Jel ti bilo špene na čepu kad si mijenjao ulje?

Ulje cega? To je dsg dq200 ne mjenja se ulje mjenjaca. E sad jel diferencijal ima posebno ulje nisam siguran. Ako ima nije mjenjano nikad. Na 310tkm radio spojku i mehatroniku. Majstor rekao zupcanici super nema spene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, toom01 said:

Ulje cega? To je dsg dq200 ne mjenja se ulje mjenjaca. E sad jel diferencijal ima posebno ulje nisam siguran. Ako ima nije mjenjano nikad. Na 310tkm radio spojku i mehatroniku. Majstor rekao zupcanici super nema spene. 

A tko kaže da se ne mijenja? Možda baš zato imaš problem. Te priče o lifetime uljima u mijenjaču zaboravite što god proizvođač/servis rekao.

Volkswagen Servicing: DSG oil change - YouTube

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, Memphis said:

A tko kaže da se ne mijenja? Možda baš zato imaš problem. Te priče o lifetime uljima u mijenjaču zaboravite što god proizvođač/servis rekao.

Volkswagen Servicing: DSG oil change - YouTube

To u videu je Dq250 ili još noviji. Moj DQ200 kao takav prvo se ugrađivao na 1.9 tdi 2008 kao kod mene. Suha je spojka zato se zove suhi mjenjac. Naravno da mehatronika i mjenjač dio gdje su zupcanici ima ulje. Ukupno cca 1.7L. Svi ostali imaju po 7L ulja. Ulje se mjenja zato sto isto ulje koristi spojka i zupcanici. Spojka kako se troši bude smeća. Zato je propisano svakih 60tkm promjena. Da imam takav mjenjac mjenjao bi i na 40tkm plus ima prije stavljanja novoga ulja tekucina za ispiranje. Navodno pokupi mikro čestice prljavštine. Ovaj tip DQ200 koriste skoro svi proizvođači automobila i ugrađuje se do 1.6L. Tako Kia sa 1.5 benz 160ks ima isti taj suhi. Imao sam priliku probat i dobro su ga složili. Razlika je samo u software. Svaka kompanija ima svoje parametre. Taj mjenjač od 2008 je i danas samo sa poboljsanom lamelom u svim VW i grupaciji 1.4 benz  1.5 benz 1.6tdi motorima. Tu se pokazalo ok. Nije do ulja. Radio je to i prije, a radi i nakon servisa spojke prije 30tkm. Ima po netu navodno software koji je bolji i sprečava grube udarce pri startu. Nisam probao malo je preskupo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video ti jesamo info da vidiš posljedice koje nastaju kad ne mijenjanjaš ulje u mijenjaču. Koji mijenjač je manje bitno jer ne postoji mijenjač bez ulja ili onaj kojem se ulje ne mijenja (iako za BMW kao postoji al onda to sve poslije ide na tvoj novčanik).

Mijenja se ulje na svakom. A razlika između suhi/mokri je razlika u spojki koja je suha ili mokra. Odnosno mokra je uronjena u ulje. Ostalo je sve isto, zupčanici ne mogu biti suhi moraju se podmazivat i za njih vrijedi da se ulje mijenja, možda ne na istom intervalu ali se mijenja jer ni to ulje nije vječno.

Znači promijenio si ulje nema špene.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam neke nenormalne zvukove za koje pretpostavljam da su od tog donjeg nosača jer su se pojavili nakon što sam zamjenio stari (zbog lupanja) kad sam stavio novi recimo da je nestalo lupanje ali dobio sam neku škripu i drobljenje kao da se dvije gume međusobno taru. Također to je izraženije kad je auto u leru, kad je jako zagrijan i kad je vani jako vruće te kad skrećem u lijevo. Također se cuje i u leru ako je auto nagnut npr udesno a volan smotan na lijevu stranu

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, Dado said:

Ja imam neke nenormalne zvukove za koje pretpostavljam da su od tog donjeg nosača jer su se pojavili nakon što sam zamjenio stari (zbog lupanja) kad sam stavio novi recimo da je nestalo lupanje ali dobio sam neku škripu i drobljenje kao da se dvije gume međusobno taru. Također to je izraženije kad je auto u leru, kad je jako zagrijan i kad je vani jako vruće te kad skrećem u lijevo. Također se cuje i u leru ako je auto nagnut npr udesno a volan smotan na lijevu stranu

Ma ja ssd kad sam promjenio taj nosac i odma mjenjao salice amortizera pa i krajnike i donje kugle. I sad kad krećem cujem klik onako dublji. Kao da se nesto odvoji ili rastegne čim pustim kočnicu auto krene i onaj tren kad se prednji kraj propne zbog ubrzanja. Tad čujem tak klik. I kad skrećem u zavoj i ako pipnem kocnicu cvili. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4