3 3
necko_sa

RNS510 - snaga izlaza pojačala

Recommended Posts

Pozdrav

imam RNS510 (original), passat b6, 2007 god, koji sam naknadno ugradio.

nisam zadovoljan sa jacinom i kvalitetom zvuka u autu.

Prije 3-4 god sam vozio Audi A4 B6 sa Bose ozvucenjem + subwoofer fabricki i mogu reci da je kompletna prica oko zvuka bila na dosta vecem nivou nego kod passata.

Ono sto sam primjetio je da kada pojacam zvuk glasnije (70-80%) dolazi do modulacije zvuka, desava se neka distorzija,izoblicenje zvuka i hronican nedostatak snage na izlazu.

Da li je stvar 4x20w RMS kod RNS510 ili nedovoljno kvalitetnih fabrickih zvucnika (4x2) u passatu?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je jednog i drugog. Veliki korak bi bio da dodas barem dynaudio zvucnike, kad bi bilo i pojacalo sa subcem,npr u rezervnoj gumi bila bi to kompletna prica.

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda da promjenim postojece zvucnike nekom boljom varijantom.
Volio bih da se javi neko ko je konkretno radio po tom pitanju nesto i da mi prenese svoje utiske.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

tvornicki zvucnici karton su smece. naci neke plug and play 

 

eton radi dosta za VW i ok cijena, a plug and play su i sviraju odlicno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa ne dobijaš sa zamjenom zvučnika, samo ćeš još više da zagušiš RNS. Original zvučnici su sasvim solidni, čak su bolji od bilo kojih do 100€.

 

Daj im dobro pojačalo, pa ćeš da vidiš razliku.

 

Imaš AUX Out na RNSu, mislim da su pinovi 2, 3 i 8 na onom lijevom 12pin izlazu, na drugu stranu napraviš činčeve i ubodeš u pojačalo.

 

 

 

Ja kad sam preko pojačala upogonio najjeftinije smeće od JVC zvučnika, osjetio sam razliku drastičnu.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo ti "karton" zvucnici su najbolja varijanta za pristojan audio sustav. Sve ostalo "jace" se ne isplati ako se ne radi na ostatku sustava (radio, pojacalo, sub itd itd). Dobar kartonac radi drasticnu razliku u odnosu na obicne tvornicke phillips, blaupunkt i slicne. Dovoljno je vec ubacit dynaudio makar samo zvucnike i razlika je drasticna.

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da i ja uletim. Krce mi zvucnici na Passat B6, ponekad manje, ponekad neslusljivo. Imam RNS510 ali cuvam negdje i stari originalni RCD300 pa cu prvo vratit njega da vidim da li je do RNS-a ili bas do zvucnika. Ako je do zvucnika, ima full povoljno polovnih ali ti mi je lutrija, mogu raditi dobro dan dva i krepati kao i moji. Druga mogucnost je adapteri i neke vec uvrijezene marke koje godinama proizvode zvucnike za automobile. Ne znam jos u kom smjeru da idem. Ne zuri mi se trenutno, zima je i svi radovi ce tek na proljece. Moram reci da sam tvornickim zvukom bio zadovoljan dok je sve bilo ok. Ipak je to roktavi dizel uz zvukove prometa, nije da me zanima koncertna dvorana.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ništa ne dobijaš sa zamjenom zvučnika, samo ćeš još više da zagušiš RNS. Original zvučnici su sasvim solidni, čak su bolji od bilo kojih do 100€.
 
Daj im dobro pojačalo, pa ćeš da vidiš razliku.
 
Imaš AUX Out na RNSu, mislim da su pinovi 2, 3 i 8 na onom lijevom 12pin izlazu, na drugu stranu napraviš činčeve i ubodeš u pojačalo.
 
 
 
Ja kad sam preko pojačala upogonio najjeftinije smeće od JVC zvučnika, osjetio sam razliku drastičnu.
 
 
 

Koja je snaga ovih fabrickih “kartonaca” u vratima?
Koja snaga pojacala bi bila optimalna? 4x?w


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovoljno ti je pojačalo 4x50w RMS na 4 oma. Gledaj da je klasa A ili A/B.

 

B6 sa malo boljom opremom ima naprijed 3 zvučnika. Bass, srednji i visoki. Dosta treba novca da se uloži u trosistemske komponentne zvučnike. Pa gdje su skretnice i ostalo. Skup je to sport.

 

Ne bi loše bilo ni da nabavi Dynaudio zvučnike, ali samo ako ih pojačalom gura, tad bi zvuk bio još superiorniji.

 

Na izlaze od RNSa sa par vati je besmisleno bilo kakve bolje zvučnike stavljati.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3