0
Garrett_

P: Golf mk4 2003 1.9 tdi pd 74kw

Recommended Posts

Pokušat ću biti što kraći.

Prodaje se golf mk4 iz BiH, srednja BiH otprilike.

Ukratko, prilično volim ovaj forum iako nisam nešto aktivan i bilo bi mi zadovoljstvo da ovakav automobil dobije netko tko će ga cijeniti i uživati u njemu, a ne nužno preprodati prvom prilikom.
Ja sam iz Zagreba, ali mogu biti posrednik za sva pitanja i dogovore.

Ova četvorka je jako održavana i u izvrsnom stanju. Nekoliko majstora je reklo da ju rezerviram njima, ali prvo ide ovdje na ponudu pa ćemo vidjeti dalje.
Validno je pitati se jel ovo samo preuvelicavanje i pricanje bajki o autu starom 17 godina. Možda. Ako netko pak prepozna neku vrijednost u ovome, može imat odličnog golfa. Ako ne, ici će na olx.ba pa sta bude..

Dakle radi se o golfu mk4 karavan, 1.9 tdi pd 74kw 2003g Ocean oprema. Kod nas je 6 godina. Posebno je paženo da se sve servisira u pravo vrijeme i kako spada. Da sad ovo ispod napišem na oglasniku, nema smisla jer većina to ne cijeni.  Vjerojatno bi rekli da je to smeće kad se moralo tako pola auta zamijenit. Za takve osobe su idealne druge četvorke sa 190 000 na satu i u sjedi-vozi stanju kako to neki navode.

Pa da krenemo. Kvarovi i popravke koliko se mogu sjetiti tijekom godina. Nisu napisani u rastućem vremenskom slijedu, nego kako sam se sjetio.
- SACHS kompletni set kvačila dvomasenog. Ovo je došlo relativno brzo nakon uvoza jer je počelo klizat.
- Veliki servis je odmah urađen kada je stigao i nedavno prije otprilike 30k km (ovo jos provjerim)
- Mali servisi su radjeni često, za mnoge i prečesto. Ulje je mijenjano uvijek oko 8-9k km, po specifikaciji za pd motore. Posljednji put prije cca 1k km.
- Turbina ociscena
- Promijenjena instalacija koja ide do injektora nakon one poznate greške esp-a koju je srećom majstor poznao da je posljedica upravo toga. Odmah tad su i promijenjene podloške na diznama i druge standardne stvari koje idu sa tim. + sa novim šarafima naravno :)  - ovdje jos neki misle da ne moraju ici novi . Zvuk se prilično smirio nakon toga
- Na njemu je došla hopa box (tuning chip) koji je izvadjen jer je poznato da znaju stvarati probleme
- Pumpa goriva je promijenjena kojoj je vjerojatno ova hopa iznad bila uzrok otkazivanja. Stavljena je nova.
- Novi diskovi na sve četiri strane s paknama.
- Kočiono ulje se redovito mijenjalo (ne znam točno kada zadnji put - mogu provjerit)
- Servo ulje, ulje u mjenjaču također (sto ljudi znaju zapostavit)
- Dihtung glave motora (i to bas onaj od 2003 godine, a ne od starijeg godišta koji nisu isti! - to isto mnogi ne znaju )
- Novi EGR
- Ispusni sustav tom prigodom ociscen i promijenjene brtve na spojevima
- Sama grana se svake godine lagano pošprica sa srebrnim temperaturnim sprejom da se bar malo zaštiti i dosad se pokazalo kao odlična praksa. Nema korozije ispod.
- Amortizeri zamijenjeni, mislim da su trw-ovi stavljeni, nisam siguran.
- Nosaci motora - zapekli i jedva skinuti, ali zamijenjeni :) 
- Remapiran u tuning makarska kod Jure jer sam mu nasao postove na stranim forumima i vidio da zna o čemu priča. Mogu poslati remapirani fajl ako netko želi pogledat. Remap je na stg1, turbina povećana jako malo za 0.1-0.2 bara. Sasvim dovoljno, samo da živne malo. I sâm sam istraživao oko toga amaterski i cijenim kvalitetan rad.
- Tandem/Vakuum pumpa stavljena od golfa mk5. Počela kočnica biti tvrda, dakle gubio vakuum na njenom "pipku"  sto je čest problem kod četvorki. Tu uvijek krene puštat.
- Nekakvo crijevo rashladne tekućine koje se grana isto zamijenjeno (jedan komad bas izgleda grane), tu je jednom poceo gubit vodu malo. Ne znam tocno gdje se nalazi, samo sam ga vidio nakon zamjene. Isto mislim da je karakteristično za cetvorke
-Nove obe sajle ručne kočnice
- Reparirana zadnja kočiona kliješta nakon što su počela slabije vraćati klip kada se ručna zategne.
- Modul ESPa javljao grešku. Stavljen od golfa petice jer su po broju identični.
-Sitnice oko suspenzije koje su potrošni materijal
- Cobra alarm. Kada je vadjen tvornički, na modulu je pisalo 12/03, pa može biti da je golf bas 12 mjesec sto mnogi vole reci za svoj automobil  
- CD player kupljen za nekih 700 kuna, nešto kvalitetniji rekao bih
-Boschovi brisaci
- Uz auto dolaze ljetne / zimske gume. Svih 8 su Michelinove.


Oprema vrijedna spomena:
- sve 4 el. podizaca stakla
- naslon za ruku (izmedju vozaca i suvozaca i onaj otraga)
- šiber
-grijana sjedala
-tvornički gps modul
-brizgaljke za pranje farova
-digitalna klima
-ESP (ne samo ASR kao kod starijih četvorki  )
- ocean oznaka opreme

Cijena, kao i sve druge četvorke po oglasima - ništa posebno.

xfczgyr3t2equ086g.jpg

Edited by Garrett_

Share this post


Link to post
Share on other sites
0