0
dzoni

Kalibracija nakon promjene kilometar sata?

Recommended Posts

Pozdrav ,

Na CC-u sam promijenio kilometar sat, stavio premium 3D color skinut isto sa CC-a. Dobio sam novu informaciju u MFA koja pokazuje koliko goriva treba nasuti u rezervoar. Zanima me, da li treba uraditi neku kalibraciju za sat za ocitanje kolicine goriva, kao i za informaciju u MFA  koliko kilometara se moze preci u datom trenutku? Ako da, kako se ta kalibracija radi preko VCDS-a i ima li to potrebe uopce raditi nakon promjene  instrument sata?  Imam neki osjecaj da ne izracuna dovoljno dobro koliku kilometrazu moze preci.... 

 

Druga stvar, htio sam ukljuciti lampicu da svjetli kada su DRL svjetla aktivna, ali sam se iznenadio kad sam vidio da ta opcija na VCDS-u ne postoji u Centrl Electronis byte 26 bit 5, gdje inace bude opcija "daytime running light (drl) indicator lamp active". Jednostavno, ne postoji taj bit, da li je sad zbog klona VCDS-a ili moj Bornetz to ne podrzava, ne znam, inace sa ovim VCDS-om sam sve do sada mogao uraditi. Premium sat naravno podrzava tu opciju.

Edited by dzoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put cujem da pokaziva koliko goriva treba uliti. Normalno da je pokazuje koliko km mozes proci s preostalom kolicinom goriva u rezervaru. Jesi na satu pogledao u settings da upalis ovu drugu opciju? Koju verz vcds koristis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je cluster 3C8920880G? @projektilski je takav isti sat sebi ugradio u B6 i sve radi bez problema, koliko ja znam nikakva kalibracija nije bila potrebna. Kako si podesio kilometražu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije 3C8920880G, u pitanju je najjaca verzija koja postoji color u 3D prikazu sa plavim kazaljkama:

 

 

 

Kilometrazu mi je podesio lik od koje sam kupio. Za drugu opciju tj DRL nema u settingsu na satu, ali sat podrzava tu lampicu, u principu sat podrzava sve sto postoji opreme u VW-u.  Nisam ni ja siguran da li treba sta kalibrirati, normalno da on radi i bez toga, ali eto zelim da bude sve kako treba pa zato pitam treba li kalibrirati za nivo goriva. VCDS koristim zadnji 20.4.2, jeste klon ali s njim sam do sada uradio sve sto sam pozelio, ali eto ovu opciju ne vidim, ne znam da li je do VCDS-a ili do elektronike mog Bornetza jer ta opcija se ukljucuje na centralnoj elektronici, a ne na satu. Inace, sa satom sam prezadovoljan, drugi osjecaj u voznji i imam 3D prikaz kad samostalno parkira preko Park Assista kojeg sam nedavno ugradio, to izgleda mocno pravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja tako mislim, nema se tu šta kalibrirati. Nisi radio nikakva podešavanja za IMMO i ključeve?  On je podesio samo kilometražu a ostalo je bilo samo plug&play :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je.

OK hvala znaci nista kalibrirati. Da li neko zna ovo drugo za lampicu kad je DRL aktivan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što se tiče toga DRL-a, ja nisam tu lampicu viđao kod naših auta. Ona se uglavnom nalazi na autima koja su rađena za: Ameriku, Britaniju i Skandinaviju...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio color premium, taj nije 3D.

Nema kodiranja osim upaliti BAP protokol ako se dobro sjecam. Nisam vidio da ima koji cluster a da pokazuje kolicinu goriva. Domet da ali kolicinu ne. Ovaj 3D mi se jako svidja ali sigurno kosta ko pol mog auta. Kad bi nabavio polovni za ok novce, rado bi ga ubacio.

 

Sto se tice zelne lampice, ne znam da li mi se ona pali kad je drl aktivan ili kratka svijetla. Provjerim pa javim.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko te je izašo taj 3D PREMIUM CLUSTER ako nije tajna @dzoni?

Na ovom snimku ti se nije palila DRL lampica. Ima li i taj sat DRL lampicu ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da jos jedna napomena ovaj moj sat je stavljen tocno taj jer jedini kojem svi meniji rade posto je to model iz Passat CC. Znam da na novijim modelima fali Convenience menu i jos jedan. 

EDIT:

https://www.drive2.com/l/504360828141568013/

Quote

Some new items in menu are the refuel indication, gives you an idea of how much it needs to fill up the tank, and the Convenience and Light & Vision menus disappeared, this until I get to replace the BCM and CCM from a B7…

Cini se da ima refuel indication ali bez BCM-a iz Passat B7 nema ova dva menu. Ne znam da li mi se da na tako starom Passatu stavljati i drugi BCM...

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VW_GTD23 Ima lampica i kod nasih vozila, mozd fabricki ne bude ukljuceno za vozilo za EU ali najjednostavnije se ukljuci na VCDS-u, ima dosta primjera po Netu. Google-anjem sam nasao da je i kod jednog Poljaka isto bilo kao i kod mene tj nije mu bila ta opcija prikazana u VCDS-u, sad ne znam do cega je.  Kao sto rekoh, sat ima lampicu (cak se i vidi ako se bolje zagleda). Izasao me je pravo jeftino ali sam kupio od poznanika, 250€ i odmah sam svoj obicni prodao.

 

 

@projektilski kolicina goriva ima samo na ovom mom 3D, ali mislim da se moze ukljuciti i na tvom kao da sam negdje vidio preko VCDS-a, samo mora biti premium sat. Mislim da se islo preko adaptacije, nema u long coding-u. Znaci DRL lampica (zelena) se pali kad je ukljucen DRL (po danu), kad su kratka, onda logicno lampica se ne pali. Nema drugog nacina da znas jesu li ti trenutno ukljucena kratka ili dnevna, mada mi to generalno nije ni bitno, ali eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto provjeri i mene interesuje jer po nekoj logici ona bi trebala trepnuti prilikom dodavanja kontakta kao na ovom snimku :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne trepne ni kad se dadne kontakt, ali mislim da je to zato sto uopce nije ni aktivirana, ovo na tvom videu je vjerovatno aktivirana pa se pojavi kad se dadne kontakt, a onda se ugasi, koliko vidim, vjerovatno su mu upaljena kratka pa zato i ne gori DRL. Ali moze 100% sat podrzava radilo je na CC-u sa kojeg je skinut sat, takodjer, moralo se aktivirati preko VCDS-a na opciji koje kod mene uopce nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda bi najvjerovatnije trebalo promjenuti i modul da bi se mogla uključiti jer tvoj modul ne podržava tu opciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, onda je vjerovatno do modula... Cudi me da nema opcije prikazane uopce na 26 byte-u na VCDS-u, nesto kontam da je do VCDS-a izbacilo bi gresku ili nesto ali ko ce ga znati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je,  jer upravo i cluster komunicira sa svjetlima preko modula ništa ne ide direktno!

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW da ne otvaram novu temu, zelio bih staviti isti volan kao sto je i moj MF ali sa F1 tipkama, koliko sam  istrazio samo treba ukljuciti na VCDS-u u opcijama centralne elekrotnike F1 tiptronik opciju na volanu i to je to? Vise ni u sta nisam siguran mozda i to ima veze sa modulom da ne podrzava i slicno. Naravno DSG je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koji tačno volan misliš? R-line volan bi baš sjeo uz taj 3D cluster :) @projektilski je sebi ugradio R-line volan. I ja sam razmišljao da ga ugradim sebi samo ne znam ako volan ima F1 tipke hoće li biti problema jer nemam DSG mjenjač. Mislim da može ali nisam 100% siguran.

1540c88s-960.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam i ja Rline volan ali mala je razlika od klasicnog MF sto dolazi uz CC, pa sam odustao, puno para a razlika minorna. Ovdje je lijepo objasnjeno isti je volan kao i kod mene i zamjenio ga je sa F1 tipkama:

 

to je upravo ono sto ja hocu. E sad zanima me, da li treba na nesto dodatno paziti ovdje? Jer ovaj nije radio nikakvu kalibraciju samo je ukljucio F1 tipke na VCDS-u. Jel treba raditi kalibraciju ili ne? Jer spula nije dirana, koliko sam shvatio bitno je samo poravnati "crticu" koja je urezana na spuli i sa "crticom" na volanu. Treba li iskljuciti bateriju zbog airbaga, neko kaze da, neko da ne treba...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, kako kome. Meni je razlika između običnog MF-a i R line-a nebo i zemlja. R-line mi je ljepši 10 puta samo je cijena problem. Mada meni više odgovara R-line jer mogu iskoristiti stari airbag, ako mi naleti neki sa već aktiviranim airbagom odmah ga kupujem :) Najbolje bi bilo isključiti bateriju da se ne bi pojavila greška na airbag-u a i ako se pojavi samo je treba poništiti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0