0
dzoni

Kalibracija nakon promjene kilometar sata?

Recommended Posts

On je morao uraditi kalibraciju kada je ugrađivao R-line volan u B6-icu :) To i nije toliki problem koliki je što mi niko neće proda R-line volan bez airbaga :P hahahah Valjda ću ga uspjeti naći!

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=362356]VW_GTD23[/mention] Ima lampica i kod nasih vozila, mozd fabricki ne bude ukljuceno za vozilo za EU ali najjednostavnije se ukljuci na VCDS-u, ima dosta primjera po Netu. Google-anjem sam nasao da je i kod jednog Poljaka isto bilo kao i kod mene tj nije mu bila ta opcija prikazana u VCDS-u, sad ne znam do cega je.  Kao sto rekoh, sat ima lampicu (cak se i vidi ako se bolje zagleda). Izasao me je pravo jeftino ali sam kupio od poznanika, 250€ i odmah sam svoj obicni prodao.
 
 
[mention=51812]projektilski[/mention] kolicina goriva ima samo na ovom mom 3D, ali mislim da se moze ukljuciti i na tvom kao da sam negdje vidio preko VCDS-a, samo mora biti premium sat. Mislim da se islo preko adaptacije, nema u long coding-u. Znaci DRL lampica (zelena) se pali kad je ukljucen DRL (po danu), kad su kratka, onda logicno lampica se ne pali. Nema drugog nacina da znas jesu li ti trenutno ukljucena kratka ili dnevna, mada mi to generalno nije ni bitno, ali eto.
Ja imam passat cc, tvornicki je u njemu premium cluster, al da te pitam gdje u vcds mozes kodirati da pokazuje kolicinu goriva? Znam da na vcds mogu vidjet kolicinu, ali ne i u satu. Volan mozes staviti, samo se kodira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće je da se ne treba raditi kalibracija dok kod ovih malo starijih modela kao mk5 i b6  kalibracija se mora raditi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam mjenjao volan na B6 morala se radit kalibracija, koliko se sjecam, ali stavljao sam MF volan umjesto obicnog....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mk6 pogledao sam dosta snimaka na YT i nigdje nisam vidio da iko spominje kalibraciju jedino na kraju se komande moraju podesiti preko VCDS-a. Evo ovaj lik je tako ugradio R-line volan :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio sam kalibraciju ali sam mijenjao modul i zavojnicu. Kalibracija volana nije teska ako se prate upute.
Moj volan ima F1 tipke a auto je manualni tak da to funkcionira.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mk6 zavojnica ostaje ista. Nije problem uraditi kalibraciju ako bude bilo potrebno ali eto vidjećemo i to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce, ja sam morao.
Nego, prekidac svjetla na auto, dam kontakt upali se zelena lampica i ostane svijetliti nakon sto upalim auto. Aktivna su dnevna svjetla. Kad prebacim na kratka ili kad padne noc pa se sama aktiviraju lampica se gasi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
0