0
dzoni

Kineska rikverc kamera i filter za napon

Recommended Posts

Pozdrav,

Ugradio sam kinesku rikverc kameru na kinesku multimediju i naravno kao i mnogima slika titra kad se upali vozilo. Ugradio sam i filter kineski za ispravljac napona, i titranje je malo smanjilo ali i dalje je tu. E sad, na B6 znam da mi je lik koji je ugradjivao stavio i kodenzator pored filtera i tad nije bilo nikakvog titranja, ali sad na CC-u ne znam gdje da stavim kodenzator? Ako se neko razumijem zamolio bih da pomogne, cak i imam taj kodenzator 2200mikroFarada, samo mi nije jasno gdje spojiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ti treba ista? Ja kod sebe na vw normalno sve. Samo spoji direktno, ne uzimaj signal sa rikverca. Posto imas CAN kutijicu, ja sve dok.sam uzimao signal i struju sa stopke imao sam problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gotovo je sad, sad je ovako spojeno i provuceno sta je tu je, signal je uzet sa rikverc svjetla. Vjerovatno je bolja ta opcija direktno sa CAN "kutijce", al sad mi treba ovo da rijesim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo izvadi multimediju, i sa zute banane video signal imas crvenu sto ide direktno na multimediju tj. Reverse triger/ signal i otkaci je. Nista vise ti ne treba.

Jer preko CAN kutije salje signal na rikverc. Ja kod sebe dok nisam skinuo nije prestalo zexat, nekad ostane u rikvercu, nekad budu smetne na slici, sporije dolazi slika i sl.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj kako mislis "sa zute banane video signal imas crvenu sto ide direktno na multimediju". Nemam crvenu tu. Imam zutu bananu i tu ide zuti dzek od tj video signal od kamere. Nemam tu crvenu sto ide u multimediju. Crvena i crna za signal su na strani kamere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je Passat b6/b7 u pitanju, ja napravio to pomoću releja koji sam smjestio gdje je utičnica 12v u gepeku. Radi po principu da signal od rikverca ulazi u relej koji dalje pali kameru i daje struju bez smetnji. Titranje nastaje zbog Canbus provjere žarulja a napon iz utičnice iz gepeka je čista struja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ALE009 ako mozes dodatno da pojasnis, sad si me bas zainteresova.

@Brumen CC, isto kao i kod B7 ovaj filter/relej sam koristio 

https://www.aliexpress.com/item/32790039521.html

znaci rikverc svjetlo daje napajanje kameri.

@VW_GTD32 nisam sa okvirom tablice nije mi se svidjalo to, stavio tacno izmedju osvjetljenja tablica, meni super izgleda.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
0