2 2
triva zg

Golf 6 cvili kod kocenja

Recommended Posts

Pozdrav ekipa, imam problem s cviljenjem kad se koci  ali samo kad se smotaju kotaci u stranu i to samo u desno , onda se cuje u ljevom kotacu i to bas iritantno. Btw. Kocnice  su mjenjne prije 3,4 mjeseca i stavljeni su ATE diskovi i plocice. To se culo i prije izmjene kocnica. Jedan put sam se vozio po cesti s dosta neravnina i rupa i onda se pocelo cut neko struganje metal o metal i onda se culo kao da je nesto otpalo i odmah sam stao ali nisam nista nasao na cesti i od tada se to cuje sviljenje ali samo kad se smotaju kotaci u stran. Zna li netko sto bi moglo biti. Pitao sam kod svog servisera i on mi je rekao kao da ima prljavstine u kocicama i da je zbog toga ali ja nevjerujem. Kome da se obratim? Hvala unaprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo tog servisera pitaj za zdravlje pa uz ovaj opis za vjerovati je da ima veze problem sa zaštitnim limovima na kotačima što po meni nema veze s nečistoćom u kočnicama

 

Ako te tješi i sam sam stavio prednje nove diskove ate Power i Ceramic pločice i mogu ti reći da je ta kombinacija katastrofa kako buči i zuji pri kočenju jednostavno kombinacija Power diskova i Ceramic pločica u kompletu s Fs 3 kočionim čeljustima kombinacija koja ne ide zajedno.

Stavio sam Oem pločice i problem nestao a na staržnim kotačima sam stavio nove pločice Ate Ceramic i nakon cca 2000km počele cviliti pa ih skinuo i lagano brusnim papirom skinuo rubove pločica i prestale su škripiti ali cca 6000km zvuk opet tu pri laganom kočenju i sad nek cvili nemam volje opet brusit po pločicama

 

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace keramicke plocice proizvode specifican zvuk prilikom kocenja, kao neko zujanje... ali sve ovisi o kombinaciji disk-plocice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biti svasta, klizaci tj limici plocica, luft u krajnici, kamencic u plocici

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni isto škripi od kad su počele ove niske temperature ali samo na početku kočenja, neznam kakve su pločice zamijenjene u ovlaštenom.

Tako da možda nije nikakav kvar.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2