3 3
novilik

Kupnja VW Golf VII

Recommended Posts

Pozdrav ekipa, nadam se da sam na pravom mjestu da otvorim novu temu. Kako piše u naslovu u procesu sam kupnje golfica 7 na proljece. 

Htio bi se informirat prvo o autu, koje su prednosti i mane, nikada nisam osobno vozio golf 7 ali sam bio dosta puta vožen u autu.. Gledam dizel motor 2.0 ili 1.6 (2017-2018 god) a može i benzinac  ali najviše me zanima oprema kod golfa... 

Vi znalci ako nebi bio problem, da mi objasnite koliko vrsta oprema ima u golfu? Npr ja bi htio da imam parking senzore naprijed-iza, touch ekran, navigacije toliko nije potrebna jer imam mobitel.. I one dobre stvari poput automatsko paljenje svijetla itd itd.. npr gledam golfice na neostaru i ovaj mi je okej: https://www.neostar.com/hr/vw-golf-1-6-tdi-bmt-comfortline-5 

ali koliko vidim nema parking senzore (nisu nuzni) ali ono kad vec dajem 110.000kn za auto htio bi da ima bolju opremu, ipak ce mi biti ovo prvi auto i dignut cu kredit pa htio da budem miran.

Hvala vam lijepo unaprijed na pomoci..

Edited by novilik

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako si u Zagrebu obavezno si uzmi kasko, jer se u zadnje vrijeme dosta kradu sedmice. 

Osobno znam za 2 slučaja u zadnjih 6 mjeseci u zapadnom dijelu grada gdje su auti jednostavno nestali. Jedan sa vanjskog parkinga, a drugi iz otvorene podzemne garaže. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lično da sada kupujem mk7 zaobišao bih 1,4 TSI motor u širokom luku a ne bih ni uzimao  1,6 TDI. Po mome mišljenu GTD je najbolja kombinacija jer super izgleda a potrošnja je smiješna u odnosu na 184HP. Ovaj 2.0 GTD ima 59HP više od 1.4 TSI-a a i potrošnja mu je dosta niža tako da mislim nema se tu šta puno pričati. Osim GTD-a ja bih uzeo i običnog 2.0 TDI od 150HP samo da ima dobar paket opreme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, VW_GTD23 said:

Lično da sada kupujem mk7 zaobišao bih 1,4 TSI motor u širokom luku a ne bih ni uzimao  1,6 TDI. Po mome mišljenu GTD je najbolja kombinacija jer super izgleda a potrošnja je smiješna u odnosu na 184HP. Ovaj 2.0 GTD ima 59HP više od 1.4 TSI-a a i potrošnja mu je dosta niža tako da mislim nema se tu šta puno pričati. Osim GTD-a ja bih uzeo i običnog 2.0 TDI od 150HP samo da ima dobar paket opreme :)

Licno pojma nemas

Ovaj tsi ide ko taj čađavac gtd.

Nema dizne nema dpf i ima euro 6 motor.  I da te iznenadim trosi u prosjeku s mojom tezom nogom na gasu 6.7 litara 

Dok mi je 1.6 tdi koji je najstedljiviji motor trošio u prosjeku 6l

 

Dakle razlika zanemariva a svi bi tog kebenog dizela. Pa se cude kad im Odlaze dpf i egr i onda sve skidaju i truju nas ljude.

 

Ps u.moj dvor nece vise dizel u doba ovih novih enzinaca

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah, pa što ga prodaješ ako je tako sve bajno? Zna se kada se auto prodaje. Tačno je da nema DPF ali nažalost ima EGR hahha :( Trebao si malo detaljnije da pogledaš tehničke specifikacije gdje je GTD u svemu bolji. Naravno svaki cigo svoga konja hvali @ljubobj. Za 15.999 € mogu kupiti GTD-a koji je 2016 godište. Pa eto ako ja lažem tehničke specifikacije ne lažu a one su na ovom dole linku.

https://www.auto-data.net/en/compare?carId1=20421&carId2=28057&carId3=

Edited by VW_GTD23
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, VW_GTD23 said:

Hahah, pa što ga prodaješ ako je tako sve bajno? Zna se kada se auto prodaje. Tačno je da nema DPF ali nažalost ima EGR hahha :( Trebao si malo detaljnije da pogledaš tehničke specifikacije gdje je GTD u svemu bolji. Naravno svaki cigo svoga konja hvali @ljubobj. Za 15.999 € mogu kupiti GTD-a koji je 2016 godište. Pa eto ako ja lažem tehničke specifikacije ne lažu a one su na ovom dole linku.

https://www.auto-data.net/en/compare?carId1=20421&carId2=28057&carId3=

Prodajem ga jer trebam pare a inace bi ga prodao nikad..

A ja prodajem auto s 80000km a ne izvozano smece s 200000 plus km...

Imao sam trku s gtd i nista mi ne moze a da ne govorim  o finoci voznje i udobnosti jer nema onog roktavog traktorskog zvuka.

 

Moj auto dosegne radnu temp za 3km tako da ce moj egr bit zastopan NIKAD!!!!

 

 

PS ja sam taj autic prosle godine s uvozom platio 21000€

Novi je kostao u njemackoj 2014g 38000€

.na balkanu bi znaci cijena s davanjima bila cca 40000€

 

 

E sad je drugo sto je tu ciganima skup i htjeli bi ko ti auto za sicu da nista ne trosi i da je najbrzi u selu...

 

Serem se na takve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako uvijek prodaje auto jer mu trebaju pare a obično druge razloge neće da kaže @ljubobj. Ne znam šta da ti kažem žali Bože para što si ulagao u njega toliko ti niko neće dati. Tvoj razlog prodaje me ne zanima, meni je isto prodao ga odmah sutra ili nikada. Za  15.999 € može se naći fin GTD na njuškalu sa oko 120k na satu. Ali eto svako bi za te pare prije kupio GTD-a nego toga 1.4 TSI :( A da ne pričamo o pouzdansoti motora i tu je razlika ogromna.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I GTD 7 je euro 6 motor. Auto ti je ok al za te pare ces ga prodat nikad.
I dalje iznutra izgleda kao kanta naspram gtd-a. Izvana si ga lijepo sredio.

U toj voznji u kojoj ti trosis 6.7 lit ili koliko vec, gtd ce bit valjda na ispod 5.

Uglavnom, sretno s prodajom

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ovde piše 92kw, koliko sam uspio skontati auto je fabrički 92kw i mapirano je na 110kw. Ja sam prvo mislio da ovo 1.4 TSI od 110kw a izgleda da nije :(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, projektilski said:

Ne napadam ali zasto na onoj slici sa popisom opreme pise 92kw a u oglasu 110kw?

Mapiran

 

9 hours ago, Xman said:

I GTD 7 je euro 6 motor. Auto ti je ok al za te pare ces ga prodat nikad.
I dalje iznutra izgleda kao kanta naspram gtd-a. Izvana si ga lijepo sredio.

U toj voznji u kojoj ti trosis 6.7 lit ili koliko vec, gtd ce bit valjda na ispod 5.

Uglavnom, sretno s prodajom

E jbt sad pa jeftinije ga neces naci za kupit kad sam ga uzeo u de. A tamo su benzinci vise na cijeni nego dizeli.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Xman said:


I dalje iznutra izgleda kao kanta naspram gtd-a. Izvana si ga lijepo sredio.
 

Zbog volana i siceva hahha

Svasta

Auto je krcat opremom i ne moze biti kanta nikako

Taj gtd kao da je sveto pismo unas balkanaca a ima ga par ljudi u hr hahaha

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Autoru teme podijelit ću svoje iskustvo sa motorom 1,6 tdi:kupio ga sa 68 000km prva dizna otišla na 83 000km cca 4.500kn  do 150.000 otišle i ostale 3 poslije toga kupovao u Samoboru po nešto više od 2.000kn. Uglavnom prodao sa 215.00km bilo dosta problema stao na cesti 7 x.

Neću ulaziti dali je dobar motor ili nije ili sam ja bio baksuz ali ako financije dozvoljavaju probaj ubosti 2,0 tdi ako je dizel cilj.

Edited by Marko1234

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zbog volana i siceva hahha
Svasta
Auto je krcat opremom i ne moze biti kanta nikako
Taj gtd kao da je sveto pismo unas balkanaca a ima ga par ljudi u hr hahaha
Volan, sicevi, crno nebo, instrument tabla, xdc, sve plastike na konzoli drugacije plus sto si s cipom na 220-230 ks. Ne znam nikog da vozi taj auto stock.

Nitko osim tebe ne uspoređuje ta dva auta jer uopce nisu za usporediti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to ok

Ali stvar je tome sto su ljudi vezani za te dizele ko pupcanom vrpcom na balkanu. Neovisno radili 5000km godisnje ili vise. I onda se cude kad im rikavaju stvari po novim dizelima koji ce s jos vise gluposti izlazit iz tvornice (mislim na euro 6d norme) i one sto tek dolaze. 

 

Benzin zakon

Moje iskustvo nakon 15 godina dizela

Pusa bok

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, Xman said:

Volan, sicevi, crno nebo, instrument tabla, xdc, sve plastike na konzoli drugacije plus sto si s cipom na 220-230 ks. Ne znam nikog da vozi taj auto stock.

Nitko osim tebe ne uspoređuje ta dva auta jer uopce nisu za usporediti.

Gti je bolji

Tj R

 hahah stroj za tog cadavca

I molim vas nemojte meni price prodavat o dizelima

 

 

2013 sam kupio golfa 6 tdi starog 2 godine tada. S 50000km

 

Tad niko od vas pojma nije imao o dpf-ima i kako to radi.

Danas je nesto malo bolja situacija ali i dalje vjerujem da vise od polovice nezna sta ima na autu i kako to radi.

 

 

Uglavnom znao sam doc s posla a  on pocne regeneraciju. Jbeme ti mater i autu i sta sad!!!? Sjedi i idi se nazad vozit po 15-20 minuta bezveze da to zavrsi. I tako znaci svakih 500-600 km iz početka. Znači dva puta mjesecno me jebo da se vozim bezveze. Jebem ti sjebanog dizel smeca...

Dok nisam poludio sve poskido i mapiro i vozio se bez brige.

Napominjem jos je auto u obitelji napravljenos njim preko 100 000km nikad problema.

 

Ali neces ti mene jebat. On je sad nelegalan auto i strah te s njim otic negdje u uredenijh zemlju eu. Ma jebes mu mater i autu.

 

Zatp je moja benzinjara zakon. Za litru vise goriva se vozim ko covjek 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje godište ti je bio Golf @Marko1234? I šta ti se dešavalo kada je stao na putu? I po mome mišljenju 2.0 TDI je najbolji izbor za mk7 a i za mk6 :)

Eto kada već spominjete EGR i DPF probleme na dizelima. Ni sa novijim benzincima se nećete usrećiti jer svi imaju EGR a i Gasoline particulate filters (GPF) što je isto kao i DPF :(

 

 

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gti je bolji
Tj R
 hahah stroj za tog cadavca
I molim vas nemojte meni price prodavat o dizelima
 
 
2013 sam kupio golfa 6 tdi starog 2 godine tada. S 50000km
 
Tad niko od vas pojma nije imao o dpf-ima i kako to radi.
Danas je nesto malo bolja situacija ali i dalje vjerujem da vise od polovice nezna sta ima na autu i kako to radi.
 
 
Uglavnom znao sam doc s posla a  on pocne regeneraciju. Jbeme ti mater i autu i sta sad!!!? Sjedi i idi se nazad vozit po 15-20 minuta bezveze da to zavrsi. I tako znaci svakih 500-600 km iz početka. Znači dva puta mjesecno me jebo da se vozim bezveze. Jebem ti sjebanog dizel smeca...
Dok nisam poludio sve poskido i mapiro i vozio se bez brige.
Napominjem jos je auto u obitelji napravljenos njim preko 100 000km nikad problema.
 
Ali neces ti mene jebat. On je sad nelegalan auto i strah te s njim otic negdje u uredenijh zemlju eu. Ma jebes mu mater i autu.
 
Zatp je moja benzinjara zakon. Za litru vise goriva se vozim ko covjek 
Gle Ljubo, ja vjerujem da si ti glavni u svom selu al meni takve spike ne moras prodavati.

Jebote taj tvoj 1.4 drek.

Ti si pazi 2013 kupio dizela. Haha bog te jebo. Glavni si.

Dodji se vozit po Zagrebu i guzvama pa mi reci koliko ce ti trosit tvoj uber 1.4 motor.

Ponavljam, mislim da si naivna budala s tom cijenom jer si u selu glavni pa mislis ak si ga dopeljao iz Njemacke, da si glavni i koliko god ti opravdanja u svojoj seoskoj glavici imao, to ne znaci da ce naici budala koja ce to i platit. Danas i najvece budale mogu lako provjerit za koliko se takvi auti mogu kupit, a tih 16 tisuca mozes macku o rep objesiti.
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, Xman said:

Gle Ljubo, ja vjerujem da si ti glavni u svom selu al meni takve spike ne moras prodavati.

Jebote taj tvoj 1.4 drek.

Ti si pazi 2013 kupio dizela. Haha bog te jebo. Glavni si.

Dodji se vozit po Zagrebu i guzvama pa mi reci koliko ce ti trosit tvoj uber 1.4 motor.

Ponavljam, mislim da si naivna budala s tom cijenom jer si u selu glavni pa mislis ak si ga dopeljao iz Njemacke, da si glavni i koliko god ti opravdanja u svojoj seoskoj glavici imao, to ne znaci da ce naici budala koja ce to i platit. Danas i najvece budale mogu lako provjerit za koliko se takvi auti mogu kupit, a tih 16 tisuca mozes macku o rep objesiti.

Haha u gradu ravno 8l

A to da gtd trosi 5l U prosjeku okaci macku o rep

 

Njemaca je ta koja dirigira cijene oprema i kilometri

A vi kupujte ta smeca dizelaska s 200000 plus km

Svabo za to kaze "smece"

 

 

Evo pa provjeravaj cijene prije nego nesto lupis.. nesto ko moj prije nego pocnes filozofirat

I na tu cijenu dodaj trosak uvoza

 

https://m.mobile.de/auto-inserat/volkswagen-golf-1-4-tsi-highline-dsg-r-line-scheckheft-ilsede/282484846.html

 

https://m.mobile.de/auto-inserat/volkswagen-golf-7-r-line-dsg-leder-navi-acc-dcc-wr-uvm-nottuln/291761089.html

 

 

https://m.mobile.de/auto-inserat/volkswagen-golf-vii-1-4-r-line-bmt-acc-keylessgo-xenon-navi-hamburg/310855650.html

Pojma nemas o cijenama

Tipican primjer si balkanskog nacina razmisljanja.

 

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3