0
noranda

akumulator

Recommended Posts

na istom touaregu otišao mi je i akumulator radi se o 3,0 , 176 kw dizel ima start-stop kojeg uglavnom ne koristim i mogu li staviti obični jer je start stop 40% skuplji, hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

tehnicki mozes ali pitanje je koliko ce ti taj akumulator izdrzati i nije preporucljivo nikako...potreban ti je efb ili agm akumulator

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, john_doe said:

tehnicki mozes ali pitanje je koliko ce ti taj akumulator izdrzati i nije preporucljivo nikako...potreban ti je efb ili agm akumulator

imam više auta s raznim akumulatorima i nema pravila , pitam više da li će prihvatiti kompjuter jer i tako ne koristim ss sistem ,a pokušat ću ga kod stručnjaka trajno isključiti

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, noranda said:

imam više auta s raznim akumulatorima i nema pravila , pitam više da li će prihvatiti kompjuter jer i tako ne koristim ss sistem ,a pokušat ću ga kod stručnjaka trajno isključiti

 

kao kaj sam rekao, potreban ti je efb ili agm akumulator...moguce je da ti nece svi sustavi raditi kako treba...a ne pricam samo o start stop sistemu

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne samo da trebas (moras) stavit akumulator za start-stop, vec ga moras i kodirati, mnogi ne kodiraju i onda puno brze strada, ima puno toga na Internetu  o tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mora kodirati cak i ako je ista amperaza, jer ako ne kodira ECU nece znati da je ubacen novi akumulator i ponasat ce se kao da je istrosen kao i izvjadeni sa trenutnim vrijednostima istrosenosti.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam ako stavlja sa istim specifikacijama onda ne mora kodirati nista. Jer da kompjuter registrira da je stari aku prazan tako bi isto trebao skuziti da je novi aku pun. A to bas tako ne ide. Kodiranje se radi ako je razlicit kapacitet, marka, tip pa da ecu po unesenim vrijednostima ima idređen doseg punjenja

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, john_doe said:

tehnicki mozes ali pitanje je koliko ce ti taj akumulator izdrzati i nije preporucljivo nikako...potreban ti je efb ili agm akumulator

imam više auta s raznim akumulatorima i nema pravila , pitam više da li će prihvatiti kompjuter jer i tako ne koristim ss sistem ,a pokušat ću ga kod stručnjaka trajno isključiti

ovo mi je prvi problem s njim inače imam mercedes w212 i kad je davo grešku senzor turbine i nije išao preko 3000 tj, bio je u safe modu stavio sam novi Bosh od 200 kn ali ista stvar pa sam probao s polovnim mercedesovim radi i dan danas ( novi 700 kn).

Ovo s akumulatorom mi se dogodilo isti dan kad nisam mogao zatvoriti gepek do kraja, samo na 1. zub pa su ostala svjetla u gepeku 2-3 sata i to ga dokrajčilo ili je neka druga veza s bravom.20200524_072757.thumb.jpg.76a38d6188463386ff515f89c9de51ce.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne bi gasio Start/Stop nego bi radje stavio ovakav modul

https://www.ebay.com/itm/CMT-Memory-Module-for-Volkswagen-Passat-B8-Start-Stop-Automatic-de-activator-/223991696763

Pa preko gumba moze ugasiti, mozes narihtati da ti pamti zadnje stanje, dakle ako ugasis i nakon gasenja automobila ce ostati ugasen kod sljedeceg paljenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na autima sa Component Protection ne može samo tako. Ti odradiš kodiranje a ono se poništi nakon gašenja kontakta.

Pokušavao sam to na Polu 6C i nikako nije uspjelo. Na kraju sam ugradio modul.

Inače u engine modulu ima u adaptacijama opcija da se promjeni default stanje tipkala. Da bi to izmijenio moraš otključati Component Protection, a to ide samo preko Odis-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pasat B8 sa ELM 327 Bt i caristom se moze mislim skoro potpuno  iskljuciti SS. ima nekih  5 nivoa odnosno napona na koje reagira. 

Po defaultu meni je bio na toj drugoj vrednosti i iskljucivao je stalno i svaki put motor. stavio sam ga na predposlednju vrednost i sada je mnogo kulturniji, gasi auto samo kada je aku full pun. verujem da kada bi se stavio na najvisi nivo da bi se potpuno iskljucio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se spaja ovo @projektilski?

Djeluje vrlo jednostavno ali ne pise nigdje gdje se spaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da samo istekas gumo za start stop, ustekas konektor u taj modul i drugi kraj nazad u gumb. Dakle obicni serijski spoj.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
0