4 4
LordAlbatraoz

Passat B5 kodovi dijagnostike

Recommended Posts

Pozdrav ekipa

Imao sam neki dan čudnu situaciju kad mi je kod preticanja auto izgubio snagu, ko da je turbinu ugasio, safe mode valjda? Jer nakon ponovnog paljenja bilo sve normalno.

Spojio sam ga na dijagnostiku i izbacio je grešku "tlak usisne grane/razlika u regulaciji/trajan"

Što bi to bilo? Samo da napomenem, MAF senzor je mjenjan kroz ljeto i stavljen je novi Boschov.

 

Sljedeće što mi je izbacilo je "nadzor papučice kočnice/neispravan signal/trajan"

Za to nisam primjetio neke simptome, mislio sam da je stop šalter ali svjetla rade prilikom kočenja.

Što se tiče kočnice, jako mi je tvrda i ako želim jako zakočiti, moram muški stisnuti papučicu.

Prije 3 mjeseca sam promijenio sve diskove, pločice i tekućinu. Malo je mekše ali je i dalje jako tvrda. Do čega bi to bilo i ima li veze s ovim šta dijagnostika izbacuje?

 

Radi se o Passatu B5, 110ks, 98' fd1d2f6ccf09be47c0c765bd56b4766a.jpg

 

Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je onaj u onoj cijevi od usisa?
Siguran si u to po kodu ili pretpostavljaš?
Znaš možda cijenu i koju marku da stavim?
Ima li to možda veze s tim što auto kad je hladan upali instant a kad je topao ko da mu treba pola sekunde duže?

Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam tacno kako je na 1.9 TDI,  MAF senzor je poslije filtera za vazduh, a MAP senzor je na izlazu iz IC prema klapni zraka.

Koji i kako? Predlozio bi prvo da ga probas ocistiti brake Cleanerom. 

Ps: moze biti i vakum crijevo a i N75 ventil.

Edited by ALE009
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti sam problem imao na AFN 81kw, ista greska, meni je prepunjavao turbo i auto isao u safe mode, prljava ti je geometrija turbine 100%.

 

Prvo sva crijeva pogledaj od vakuma, ako su ok onda ti je prljava geometrija.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto se to desilo kod pretjecanja vjerojatno turbina prepunjava (nakon reseta auto opet vuce normalno).
Geometrija turbine potencijalni problem.
Dijagnostikom se moze vidjeti tlak punjenja.

Tvrda kocnica vjerojatno nesto s vakumom.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Geometrija turbine? Treba novi turbo? Ili ga očistiti? Bi li imalo veze ako je usisna grana zapunjena?

Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba novi turbo, samo treba da se skine turbo da se geometrija ocisti i da se usisna zapali i ocisti, auto ce ti prodisat. Ja sam meni i EGR zatvorio jer manje se skuplja garezi u usisnu..

Prvo pogledaj crijeva vakuma moze da ti je neko napuklo, onda pogledaj crijeva turbine i interkulera, dimi li crni dim na vece obrtaje? Ako dimi onda crijevo ti je neko probuseno..

Mozes i map senzor da skines da vidis da nije prljav ako je ok onda ti ostaje geometrija turbine, kod nas je 50 eura ciscenje u CG sa skidanjem i vracanjem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne treba novi turbo, samo treba da se skine turbo da se geometrija ocisti i da se usisna zapali i ocisti, auto ce ti prodisat. Ja sam meni i EGR zatvorio jer manje se skuplja garezi u usisnu..

Prvo pogledaj crijeva vakuma moze da ti je neko napuklo, onda pogledaj crijeva turbine i interkulera, dimi li crni dim na vece obrtaje? Ako dimi onda crijevo ti je neko probuseno..

Mozes i map senzor da skines da vidis da nije prljav ako je ok onda ti ostaje geometrija turbine, kod nas je 50 eura ciscenje u CG sa skidanjem i vracanjem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Raspiti ću se kod majstora koliko košta to pa ću razmisliti. Auto ima skoro 400tkm pa ne znam koliko ima smisla to uopće.
Auto ne dimi crno, prije je ali sam zamijenio jedan mali dio crijeva i dobro je. Sad "malo" plavo
Map senzor sam par puta već čistio brake cleanerom ali nisam vidio razlike.
Da li je normlano da je ono crijevo u kojem je map malo zauljeno?

Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao totalno isti problem, bas ja i kolega mur3633 sa foruma smo sve zivo probali da saznamo sta je, probali smo drugi map, maf, novi sam ventil n75 kupio takodje, crijeva smo nova stavili od vakuma, znaci sve, prepunjavao je turbinu i bacao u safe mode, onda smo dosli do zakljucka da moze da me zeza VNT actuator( ono burence na turbinu) ili da je geometrija.

Otisao sam u jedan turbo servis trazio sam da mi stave novi vnt actuator i da mi podese turbinu kompjuterski jer sam sumnjao da su mi majstori cackali taj saraf od geometrije, ali meni je auto trom bio ne samo sto je bacao u safe mode nego je i slabo vukao kao da je 55kw a ne 81kw, preticanje sam mogao samo u rizik..

Sad sam sve zavrsio, istu sam gresku imao, zato prvo provjeri od najmanjeg do najveceg, prvo sva crijeva pogledaj to ti je najeftinija varijanta ako ti auto dobro vuce osim sto imas problem safe mode onda ti je samo prljava geometrija i prljava usisna.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam imao totalno isti problem, bas ja i kolega mur3633 sa foruma smo sve zivo probali da saznamo sta je, probali smo drugi map, maf, novi sam ventil n75 kupio takodje, crijeva smo nova stavili od vakuma, znaci sve, prepunjavao je turbinu i bacao u safe mode, onda smo dosli do zakljucka da moze da me zeza VNT actuator( ono burence na turbinu) ili da je geometrija.

Otisao sam u jedan turbo servis trazio sam da mi stave novi vnt actuator i da mi podese turbinu kompjuterski jer sam sumnjao da su mi majstori cackali taj saraf od geometrije, ali meni je auto trom bio ne samo sto je bacao u safe mode nego je i slabo vukao kao da je 55kw a ne 81kw, preticanje sam mogao samo u rizik..

Sad sam sve zavrsio, istu sam gresku imao, zato prvo provjeri od najmanjeg do najveceg, prvo sva crijeva pogledaj to ti je najeftinija varijanta ako ti auto dobro vuce osim sto imas problem safe mode onda ti je samo prljava geometrija i prljava usisna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da, auto dobro vuče i u 90% slučajeva ne baca safe mod. Prije par dana na autocesti 190 bez problema.
Probati ću onda tako. Hvala puno na dijeljenju iskustva i savjetima.

Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce bas i to, ja bi najprije sva crijeva vakuma zamjenio, meni je rezervoar od glicarina za kocnice napukao i zbog toga sam imao problem i sa vakumom i desavalo se da mi kocnica propadne ponekad, zamjenio novu i nemam problema.

Cak sam zbog tog vakuma mislio da mi je plivajuci crkao jer mi je auto lupalo na gasenje i paljenje, sve bilo do boce, zato dobro sve pregledaj..


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites



Kod turba imaš vakuum rezervoar i N75 ventil

Onda imaš kod filtera vazduha račvicu i odatle ide prema kabini na N18 ventil i glavnu sisicu za vakuum. 2a0e40aebefa798369a1fb004d54586a.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je... treba utvrdit zasto je kocnica tvrda..... Dakle prvo vidit samu vakum pumpu... dal uopce poteze vakum... i od nje pratit crijeva ka pojacivacu i naravno prema turbu itd...

Na vakum pumpi se zna i mrdat pipak npr. 

Dakle... rjesit taj problem pa vidit dalje kako ce se ponasat u voznji....

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4