5 5
Garrett_

CarVertical - iskustva

Recommended Posts

Davno sam još naručio izvješće kod CarVerticala, i baš sad mislio otići pogledati ga još jednom, kad ono, izvješće je isteklo.... kako može isteći nešto što sam ja platio!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj je istekao kada sam provjeravao svog mk6. Ja baš kontam izvještaj će ostati pa možda će ga nekada i nadopuniti. Ne pada mi na pamet da im plaćam ponovo izvještaj koji je bukvalno prazan :(

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da oni veze nemaju sa dokumentacijom u ovlastenim servisirma zato i nema tih informacija. Mislim da su u pitanju podaci osiguravajucih kuca i policije sirom EU,  tako da ce prikazati samo podatke s kojima osiguranjima imaju saradnju... Mislim da ovlasteni ne bi ustupili informacije tek tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos jedan BS za uzimanje love. promoviranje na sve strane da iskace iz pastete i to je to, tebi je podsvjesno on tu.

 

frend je isto tako popusio 70 kn jer je iso platit izvjestaj za jedan G7. kao bio razbijen, nesto sa KM ovo ono. provjerili auto preko broja sasije, mjenjana prednja sajba i od limarije prednja maska oko radara i km su stimali. tako da barem VW mozete preko ovlastenog vise i kvalitetnije saznati nego preko neke stranice koja kao ima ugovor sa VWom. Cim takve stvari naglasavaju, onda znas da pola toga je glupost jer ovlasteni po pravilu politike NE smije davat informacije o vozilu prema drugim osobama/ kupcu itd itd. ali uvijek se snađes za to u osobnom angazmanu ;) 

Edited by Dario_7R
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update od mene.
Prije 3-4 mjeseca sam ponovno testirao neke VIN brojeve i nisam dobio nikakve podatke ni na jednom.
Poslao sam upit korisnickoj sluzbi, ali nisam iskreno ocekivao nikakav response.

Prihvatili su mi upit i dali ponovno 2 provjere. Mislim da sada cak automatski sustav daje nove slotove ako rezultat nema podataka u sebi? Mozda netko moze potvrdit tko je nedavno to radio.


Ako nekom treba provjera, mislim da ja imam jos 1-2 slobodna slota pa mogu provjerit. Free of charge : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost oni ne mogu pokriti ni 10% auta koja dolaze iz DE to je skoro pa nista :( Je li bio taj tvoj B8 u njihovoj bazi podataka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolegi@Garrett_ na informaciji sa Car Verticala.

Za moju četvorku sam dobio sve podatke o opremi, kao i kad su rađeni servisi (nije detaljno) i tačna kilometraža sve do 2013.g. Tad je vjerovatno prestao da se servisira u VW i prešli su na privatni servis. Tada je i promijenio vlasnika.

Uglavnom prodavac od kog sam kupio auto, oborio je oko 200 000km i na tabli i na ECU, pa eto onda i čuda odakle onoliki mogući kvarovi.
Čisto eto da znamo koliko preprodavci automobila vraćaju kilometraže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako znas koliko je oborio? Kolika je zadnja kilometraza koja je zabiljezena na CarVerticalu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godišnje je prelazio 30 000km u prosjeku, 2013. 296.664km zadnje zabilježeno.

Do 2017. neka je opet išao oko 30 000km godišnje, to ispada skoro 420 000km i mojih 50 000km, eto jubilarna cifra.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah, mada mislim da nema cetvorke na Balkanu koja je presla ispod 500k. Evo primjera B5 od milion i B6 od 760k a svi rade bez ikakvih problema. Ni sa drugim motorom se neces usreciti, bolje je uzmi takv AJM i sastavices jedan od ta dva sigurno :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, mnoga auta i sa urednom dokumentacijom imaju vracene kilometre (skidanje kilometraze pred tehnicki ili servis) mnogi i tako rade to je 2 min posla. Svako auto koje se uveze u BiH ima 200k km :P

@Garrett_ Nisi mi odgovorio na pitanje. Ima li tvog B8 na CarVerticalu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rijetki su G4, G5, Sharan, Touran, Passat B5 i B6 sa malom km. Pogotovo sa TDI motorima. Ako imaju primjerci sa malom km, onda se oni plaćaju malo više od ovih običnih. Na zapadu ne kupuju auta da bi pokazali komšiji kako je kupio novi auto, već da bi ga koristio, maksimalno iskoristio i kroz 5-10 godina zamijenio za novi, a ovaj dao za koliko god.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan1902 said:

Kod mene se čini sve uredu... ne znam ni sam...

@Garrett_

Kako se tebi čini?

Po meni je sve top. 

1 hour ago, VW_GTD23 said:

Jbg, mnoga auta i sa urednom dokumentacijom imaju vracene kilometre (skidanje kilometraze pred tehnicki ili servis) mnogi i tako rade to je 2 min posla. Svako auto koje se uveze u BiH ima 200k km :P

@Garrett_ Nisi mi odgovorio na pitanje. Ima li tvog B8 na CarVerticalu?

Za mog nije bilo nista, ali prije tipa 3-4 mjeseca. A sad kako gledam, po broju sasije cak daju paket opreme. Sto znaci da imaju neke jebacke veze u VWu, jer se ne moze jelte preko VINa to desifrirat.

Plus, koleginu cetvorku je naslo sto se nisam nadao. Ja sam tatinu cetvorku iz znatizelje probao i maminog pola tih godista (2000-2003) i nista. (Sto su i drugi prije govorili da auta tog godista skoro uvijek nemaju nista)

 

Da sam znao prije 2 sata sto znam sad, ponovno bih svoju B8icu provjerio 😄

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto je krivo, jest da su na Passatu kojeg sam ja provjeravao, napisali da su svi servisi radeni u DE, a zapravo, od 2019. su radeni u HR, datumi servisa i kolometraza točno odgovaraju posjetima ovlaštenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo dosta bas vecinu auta koje sam ja probavao nije mogao pronaci. Eto neka je makar nekome ovde bio od korisit. Meni cak ni pare nisu vratili niti dali ikakvu gratis provjeru (to tada nije moglo)...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipa,

sta mislite o ideji da napravimo nas mali repozitorij tipa u Gugl sheetsima o svim autima koja su bila provjerena (od nas na forumu bar).
Tako da ako netko moze prvo pokusat provjerit tu i pronadje rezultat, ne mora placat.

Ja imam tipa 14 auta pregledanih dosad, i par na autoDNA koji mi se pokazao cak i bolji od car verticala bar sto se osiguravajucih kuca tice.

Dajte neki feedback tko je za, pa nam slozim to i podijelim.

Edited by Garrett_
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eo ja sad osa na car vertical da pogledam izvješće od prosle godine.

Ka šta, isteklo - plati ponovno.

Ovaj detalj sam očito propustio kad sam plaća. Kakva papilova.

Poslano sa mog Pixel 3 XL koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, r3bus said:

Eo ja sad osa na car vertical da pogledam izvješće od prosle godine.

Ka šta, isteklo - plati ponovno.

Ovaj detalj sam očito propustio kad sam plaća. Kakva papilova.

Poslano sa mog Pixel 3 XL koristeći Tapatalk
 

Da, ne zele da se radi ovo sada sto ja zelim : )
Treba provjerit u terms of use, pa ako to nema navedeno, trazit njihov support da vrati izvjesca.
Isto sto sada ne skidaju kredit ako u rezultatu nema apsolutno nista - a prije si morao molit support za to.

Iako, sada imaju puno veci doseg nego prije.
Kada sam provjeravao svog vw-a prije 6 mjeseci, nisam nasao nista, a prije koji tjedan mi je izbacilo sve servise odradjene u ovlastenom kao sto imam i u servisnoj koja mi je dosla uz njega.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Garrett_ said:

Da, ne zele da se radi ovo sada sto ja zelim : )
Treba provjerit u terms of use, pa ako to nema navedeno, trazit njihov support da vrati izvjesca.
Isto sto sada ne skidaju kredit ako u rezultatu nema apsolutno nista - a prije si morao molit support za to.

Iako, sada imaju puno veci doseg nego prije.
Kada sam provjeravao svog vw-a prije 6 mjeseci, nisam nasao nista, a prije koji tjedan mi je izbacilo sve servise odradjene u ovlastenom kao sto imam i u servisnoj koja mi je dosla uz njega.

Znaci ne skinu ti nista  ako nema izvjestaja u njihovoj bazi podataka? Tu opciju su trebali dosta ranije uvesti :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 24. 06. 2021. at 16:44, VW_GTD23 said:

Hahah, mada mislim da nema cetvorke na Balkanu koja je presla ispod 500k. Evo primjera B5 od milion i B6 od 760k a svi rade bez ikakvih problema. Ni sa drugim motorom se neces usreciti, bolje je uzmi takv AJM i sastavices jedan od ta dva sigurno :)

Prije kupovine G4 provjerio sam stanje km u Auto Zubak u Sesvetama kod Zagreba. Preko puta je bio tako sam se dogovorio sa trgovcem da se nakon pregleda dogovorimo. Bila je neka akcija u ovlaštenom kompletni pregled i provjera km za 200 kn (26€). Moj je tada na satu imao 259tkm ali opće stanje je bilo bolje nego kod onih koji su imali 150tkm, a takvih sam vidio barem 10-tak. Prvi vlasnik, svi servisi u ovlaštenom odrađeni, dobio ispis povijesti i potvrdu od savjetnika da prijeđeni km odgovaraju onom po satu i ono što bi se trebalo mijenjati. Trgovac mi spustio 300€ na osnovu toga i ja ga uzeo, tako da se poneki G4 nađe i sa netaknutom km, ali davno je to bilo. 

Što se tiče CV-a po meni bolje u ovlašteni po podatke za vozilo koje se kupuje, plati se i dobije se ispis što je sve rađeno. Iako po pravilu ovlašteni ne smije davati podatke o vozilu prema trećim osobama ali da se i to srediti. Meni je savjetnik preko telefona besplatno dao podatke za jedan Passat B8 (stanje km i odrađeni servisi) za kolegu sa foruma, što je mu je bilo sasvim dovoljno da ga uzme, ovo je po meni glupost ali tko voli nek izvoli.

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, VW_GTD23 said:

Znaci ne skinu ti nista  ako nema izvjestaja u njihovoj bazi podataka? Tu opciju su trebali dosta ranije uvesti :(

Yeap. Napisu ti da nazalost nisu nista pronasli i da nisi potrosio kredit - to mi je full korektno. Sada doduse i dobijes opremu koja je tocna rekao bih, ali to ne smatraju kao informacijom zbog koje bi ti naplatili izvjesce.

27 minutes ago, <TDI> said:

Prije kupovine G4 provjerio sam stanje km u Auto Zubak u Sesvetama kod Zagreba. Preko puta je bio tako sam se dogovorio sa trgovcem da se nakon pregleda dogovorimo. Bila je neka akcija u ovlaštenom kompletni pregled i provjera km za 200 kn (26€). Moj je tada na satu imao 259tkm ali opće stanje je bilo bolje nego kod onih koji su imali 150tkm, a takvih sam vidio barem 10-tak. Prvi vlasnik, svi servisi u ovlaštenom odrađeni, dobio ispis povijesti i potvrdu od savjetnika da prijeđeni km odgovaraju onom po satu i ono što bi se trebalo mijenjati. Trgovac mi spustio 300€ na osnovu toga i ja ga uzeo, tako da se poneki G4 nađe i sa netaknutom km, ali davno je to bilo. 

Što se tiče CV-a po meni bolje u ovlašteni po podatke za vozilo koje se kupuje, plati se i dobije se ispis što je sve rađeno. Iako po pravilu ovlašteni ne smije davati podatke o vozilu prema trećim osobama ali da se i to srediti. Meni je savjetnik preko telefona besplatno dao podatke za jedan Passat B8 (stanje km i odrađeni servisi) za kolegu sa foruma, što je mu je bilo sasvim dovoljno da ga uzme, ovo je po meni glupost ali tko voli nek izvoli.

Razumijem zasto tako mislis, i ja sam bio istog misljenja do nedavno, ali evo mozes pogledat par izvjesca koja cu kasnije stavit kada se vratim s posla pa ces vidjeti argumente protiv toga.

Ovlasteni ti ne moze dati ispis od osiguravajucih kuca u HR, a pogotovo ne u drugim zemljama ili aukcijama na kojima je auto bio. Sada na autoDNA/carvertical cak imas i cijene na oglasnicima koje su u proslosti bile ako ih je njihov parser uspio prije proparsat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kao sto sam obecao:

- Link na sheet: https://docs.google.com/spreadsheets/d/11ivqfZ1vZOeYJjxLW2l_jPMWBS1ziDxBRwO9L6wXr8c/edit#gid=0

Imate 3 opcije za unos podataka:

1. U "komentator mode-u" popunite podatke pa cu ih ja kasnije potvrdit. (Desni klik na čeliju > komentar)
2. Zatrazite "edit access" preko sheetsa, ja ga odmah dajem i sve odmah upisujete sami direktno (meni najdraza opcija)
3. Sve mi podatke posaljite ovdje na forum u privatnoj/public poruci i ja cu gore u sheetse zalijepit.

Direktan link na datoteku iz sheetsa vodi na direktorij zasticen lozinkom:
Username: vwclubcroatia
Password: vwclubcroatia

--------------------------------------
 

FAQ:

Zasto je sheet read only?
Ne zelim da netko treci iz zabave mijenja linkove na maliciozne i / ili brise i editira sve. Podaci ce uvijek biti tocni i ja se brinem da je to tako.

Zasto ce direktorij sa pdf-ovima biti zasticen i zasto ne mozemo uploadati datoteke bilo gdje?
Zelim da pristup imaju samo clanovi ovog foruma (iako moze bilo tko vidjeti ovu temu i pronaci lozinku - nije da ista skrivamo), i zelim da linkovi uvijek postoje i da vode tocno na pdf - da se ne dogodi slicna stvar kao sa slikama ovdje. Prostor na kojem ce bit datoteke ce uvijek biti dostupan.

--------------------------------------

Cak i ako se nekom dâ zabiljeziti brojeve šasija onih automobila koja pregledaju youtuberi u svojim promo materijalima, to bi bilo super.

Dake, ne mora bit direktan link na pdf, moze biti na yt video. A ja taj yt video onda skinem i uploadam te zalijepim link u sheetse da ne bi kasnije nestao :)

Puno truda, al eto.. Mozemo ovdje napravit nesto jako lijepo za nas community.

Edited by Garrett_

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5