1 1
polic na kvadrat

Kvačilo VW Fox 1.2 6v 2007g

Recommended Posts

Pozdrav!

Problemčić počeo zapinjati mjenjač pri ubacivanju u 1 brzinu ozračio cilindra kvačila i izmjenio ulje u mjenjači i bilo je sve super osim što kod rada na leru zvoni lupka nešto a čim stisnem kvačilo zvuk nestane a jutros je počelo nešto lupkati kad se vozim do nekih 50kmh onda zvuk nestane. Tako mi je zvuk proizvodio bivši auto kad su u srcu kvačila one opruge počele zvoncati isto kao i sad ovo ali ovo lupkanje mi se ne sviđa nikako ima netko iskustva?

 

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrlo lako sejm problem.... Jel s okretajima zvuk nestane? Dakle ler i samo gas lagano dizat da rotacija smiri oprugice

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i meni se tako čini a na Face sam isto postavio pitanje jer tu forum je baš jako slabo posjećen.
Kažu da neka pera na potisnoj oslabila pa ne odvaja dovoljno i da potisni ležaj se raspada uglavnom kao novi set riješenje znači.
Dali novi set kvačila dovoljan ili treba još nešto?
Gnjavit ću anđelka znam da on preporučio uvijek još potrebnih dijelova

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potisni potiskuje kad se stisne pedala pa bi i raspadanje bilo izrazenije kad potiskuje logicno :)  Ako na leru okretaji smirivaju lupkanje rjesio si enigmu... rotacija "izbacuje" federe i tako se smire....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo novi set kvačila kupljen i za vikend javim što je zapravo bio problem.
Majstor će provjeriti i onaj neki famozni dupli ležaj što na tim mjenjačima odlazi

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi set kvačila riješio enigmu a kad je sve dolje pretresli mjenjač i odmah preventivno one duple ležaje promijenili što su mana tim mjenjačima. 6d50f6bf0e12aa45cfaefc80758a6f38.jpgfa00629b1049993945924b468fc07b8c.jpg

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad na leru mirno radi i nema nikakvih zvukova u kombinaciji s novim uljem u mjenjaču nema zapinjanja u 1 brzinu.
Samo ne kužim ekipu u Tokiću da su mi uvalili ulje 75w90 GL5 a unutra ide 75w GL4. Još su po broju šasije gledali Al očito imaju ovog puno na stanju

Valjda neće biti problema zbog toga

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piči da sad čekam kad će lanac početi zvoniti

Žac je getribu sredio s njom sam valjda miran

 

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1