1 1
VW_GTD23

Golf VI Multimedia Android 10

Recommended Posts

Evo nakon ugradnje R-line volana htio bih da Golfa osvježim nekom dobrom multimedio sa navigacijom. OEM RNS 510 mogu naći samo polovan za cca. 300 € ali ona mi i ne odgovara baš jer moraću dodatno da ugrađujem GPS antenu, moraću da je dekodiram i biće tu još nekih troškova. Ja sam se baš zagrijao za nekog malo kvalitetnijeg kineza Android 10, 2GB RAM, 32GB ROM + sva potrebna oprema za ugradnju mada na kraju i to me izađe 200-250 €. Iskreno meni se više ova multimedija sviđa od originala. Znam dosta je vas ugrađivalo slične multimedije ali mene zanima ako je neko ugrađivao neku malo skuplju koju i ja hoću da ugradim. Kakva su iskustva? Još nisam čuo da se iko žalio na te multimedije ali ni kinezi nisu danas jeftini :P

Hd1398dfaf8aa41659fece50f8d0a422dm.jpg_q

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, projektilski said:

Sto ti je bitno da ima multimedija?

U svemu tome navigacija mi je najbitnija a multimedija i ne baš. Mene kinezi privlače jer su na Androidu za razliku od OEM-a. Android mi djeluje dosta bolje. Znam da si ti sebi isto ugrađivao u B6. Kakva su iskustva? Je li bila OEM?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam poluispravni RNS510 (ne radi DVD-rom a vjerojatno je greska na maticnoj) pa nemam navigaciju ali tako i onako se te mape sporo azuriraju ako uopce (mislim da je zadnja bila neka konverzija BMW mapa). U tom slucaju najbolje mi se cini multimedija koja ima android auto pa da sa android mobitela djelis google maps navigaciju na ekranu. Ili ako imas iphone onda car play mislim da je pandan.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tu si u pravu, uzimam Android 99% i trebalo bi da me izađe jeftinije nego polovan OEM.  Jedino što sam čuo kod Androida da treba izbjegavati one sam 1GB RAM-a jer su poprilično spore.  Sve polovne RNS 510 koje sam gledao sumnjive su mi jer su skoro sve otvarane i nešto je čačkano po njima nažalost. Kada si ugrađivao  RNS 510 morao si dekodirati i gdje si stavio GPS antenu?

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam morao dekodirati, a GPS antenu sam morao staviti da. Dobio sam neku univerzalnu koja ide bile gdje u konzolu sto blize staklu ali sam ja kupio oem gps antenu koja ide iza kod straznjeg stop svijetla (tamo je i FM/AM antena) i provukao kabel do navigacije.

Ima jedna skupa OEM opcja. MIB2 za PQ platformu

https://eurozonetuning.com/products/vw-discover-media-plus-mib2-pq-retrofit-kit-w-apple-carplay

OEM, BT, navigacija, App Connect (Mirror Link, CarPlay, Android Auto)


 

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, ta je baš preskupa ali eto ja još nisam čuo da se iko žalio na ove malo kvalitetnije kineze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja u autu Android, 9” inča. Radi ok. ALI... ima nekad problem da rds zapis stanice se poremeti tipa umjesto ANTENA piše ANENTNA ili slično. Kvaliteta pojačala na OEM rcd310, 510 i ostali je barem 60% bolja. Zvuk na androidu je malo tupast i beživotan.  Isto tako kvaliteta prijema radio stanica je jednostavno lošija za barem 50%. Benefit je definitvno multimedija i aplikacije, bluetooth, odb dijagnostike i ostalo. Ako ti je stalo do kvalitete zvuka i OEM Look uzmi Rcd 330 ako imas iPhone zbog CarPlay  ili rcd340/360 ako imas android telefon radi android auta. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Android uzimam definitivno jer koristim i Android telefon. Već sam gore napisao da mi je navigacija najbitnija i ostale aplikacije koje ima Android. Kvalitet zvuka mi nije bitan ali i ne vjerujem da je toliko loš na Android-u. Iskreno ne sviđaju mi se RDC 340/36dok RCD 510 uopšte nema navigaciju :( a RCD 310 upravo i imam u autu. Od OEM-a RNS 510 mi se izgledom najviše sviđa ali nije Android nažalost!

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji i RCD330+ koji je za kinesko trziste ako se ne varam. Ima BT i Android Auto ali nema pravi RDS sto znaci da ili uopce nema nazive stanica ili ima ali nema AF (prebacivanje na jacu frekvenciju iste stanice).

Ja osobno trazim rjesenje koje ima ove cetri stvari. Android Auto, RDS, DAB+ i BT

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda imas RCD340, NoName koji to sve to osim DAB.  Ali imas app na android auto internet radio i vozi misko. Na 96k stream ti je cca 50mb po satu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj RCD340 mislim da isto nema RDS isto. Sto se tice DAB+ postoji i modul koji se kaci na RCD/RND510 i glumi MDI pa na njemu kliknes MDI i onda ti nudi radio stanice kao da biras MP3 sto je sasvim zadovoljavajuce rjesenje. No mislim da treba tad staviti i swithcer ako imas i MDI ugradjen pa da mozes prebacivati izmedju USB sticka i DAB uredjaja. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema rds da piše ime stanice na ikoni od radia, ali piše kad odabereš frekvenciju ima stanice. Tako da uvijek odabrana stanica ima rds ispis

Share this post


Link to post
Share on other sites

500€ bi jos i dao ali navodno treba i novi gateway inace mu ne mozes pristupiti. I nema DAB+. Bemti ne postoji cjelokupno rjesenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, tvoje je auto dosta mlađe od moga. Mada ne znam ni šta fali malo kvalitetnijem kinezu kao sa slike gore, za 200-250 €  se može naći dobra multimedija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gateway moze bit bilo koji 7N0

DAB zar još netko sluša radio ?

Svi danas App Connect - Online radio ako mora bit baš, Youtube, Deezer, Spotify etc

Share this post


Link to post
Share on other sites

7N0 pase i u Passat ili samo u Golf? Zadnji put sam ga mijenjao prije 6-7 godina kad sam stavljao RNS510 da mi ne cucla bateriju.
Pa ocigledno ako kazem da mi treba DAB da slusam radio. Ostali koji ne slusaju, njima ne treba mada mi filing kaze da ima jos uvijek jako puno ljudi koji slusaju radio :)

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, projektilski said:

7N0 pase i u Passat ili samo u Golf? Zadnji put sam ga mijenjao prije 6-7 godina kad sam stavljao RNS510 da mi ne cucla bateriju.
Pa ocigledno ako kazem da mi treba DAB da slusam radio. Ostali koji ne slusaju, njima ne treba mada mi filing kaze da ima jos uvijek jako puno ljudi koji slusaju radio :)

I ja još uvijek slušam radio :D Misliš na CANBUS Gateway? Mislim da je isti kog mk6 i B7 passata tj. trebao bi biti 7N0 907 530 AJ? Kakve si tačno probleme imao sa baterijom? Vuče li puno struje bez njega? Ne znam trebam li ga ja mijenjati a imam fabrički RCD 310!

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ne ubaci ga u stand by i pocucla akumulator. To samo za one aute prvih godista u kojima RNS nije dolazio kao opcija. Ja sam imao C verijzu a ubacio Q dakle 3C0 907 530 C na 3C0 907 530 Q

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi mjerio koliko struje vuče sa i bez RNS-a? Može li auto poslije upaliti? Ne znam odnosi li se to i na ove kineze jer uz njih dolazi poseban CANBUS adapter barem ja nisam čuo da je iko mijenjao Gateway  ko je ugrađivao kineze.

H274b3aca5d19401dad7fda6fa505a76cH.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1