1 1
VW_GTD23

Golf VI Multimedia Android 10

Recommended Posts

Nisam mjerio ne. Da, isprazniti ti toliko da ne mozes upaliti auto. Ne znam za ove kineze oni mozda u standby ulaze na drugaciji nacin i ne ovise o gatwayu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraću posebno da obratim pažnju na to. Naravno mjeriću jačinu struje kada je na standby i kada je skroz iskopčana pa vidjećemo :)

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako samo mjeris pad u mirovanju treba znati da treba cekati i do 10min sa spojenim multimetrom u seriju da bi docekao sleep mode.
Kad se pak trazi koji tocno uredjaji iza osiguraca cuclaju struju tad se koristi mjerenje struje na osiguracu putem tocno odredjenih tablica koji pokazuju koliko se u sleep mode-u smije izmjeriti bez ikakvog odspajanja.

Evo jako dobar Technical Bulletin od VAG-a kako se mjeri, shareao sam ga na google drive

https://drive.google.com/file/d/1TEW5pRpaHSAXAB9wLJviRFt_sPPjXqHT/view?usp=sharing

 

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi ovaj link, uploaduj ga negdje drugo. Skontaću vuče li struje više nego što treba sigurno a i ako ne htjedne poslije upaliti znam do čega je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo sam istraživao i kako stvari stoje ista je priča i sa kinezima @projektilski. I oni znaju iscrpiti bateriju. Izgleda da postoji i riješenje bez promjene CAN Gateway-a. Samo napajanje ne treba dovoditi sa CANBUS-a već sa kontakta.  Tada će multimedia moći samo raditi na kontaktu ali nema veze jer samo ću je tada i koristiti :)

https://www.vwvortex.com/threads/android-headunit-power-drain.9344679/

https://www.vwvortex.com/threads/android-head-unit-battery-drain-issues.8389345/

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od ovoga ću samo reći da je android kinez smeće. Samo što je onaj skuplji malo manje smeće.

 

Bukvalno sve ono što je kolega naveo par postova iznad je tačno.

 

Imao android sa solidnim spec. Intel Atom, 1GB ram, 8.0 Android, prije 2 god. plaćen oko 120-130€. Nisam bio ni malo zadovoljan, a kad sam ugradio MFD oduševio sam se kvalitetom zvuka u odnosu na kineza, čak u vagonu (Sharanu).

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto šta bi ti uradio da si na mom mjestu? Uopšte nemam nekog izbora a ni kineza nema da valja bez 200-250 €. Za te od 1GB RAM-a čuo sam da su dosta spori ali mogu raditi nekako dok ovi malo kvalitetniji 2GB RAM-a 32GB ROM dosta su bolji i nisam čuo da se iko žalio na njih.  Da kupujem polovan RNS 510 za 300 € je lutrija jer skoro svaki koji sam gledao je već otvaran i nešto je čačkano na njemu :( Naravno tada moram kupiti još OEM GPS antenu, dekodirati i još mijenjati CAN Gateway što bi me koštalo još najmanje 150 €. Naravno mape na njemu su beskorisne jer ih je skoro nemoguće updateova-ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da mi i iskoči ne bih ga kupio jer na njemu su mape beskorisne. Meni su navigacija i aplikacije bitnije od zvuka 10x. Mene jedino što privlači od OEM-a je  Discover Media Plus a i ona je preskupa + dodatni troškovi Can Gateway, GPS antena, dekodiranje itd. Kako god okrenem neki malo kvaliteniji kinez od 200-250 € mi najviše odgovara mada ni to nije malo :P Kolega mi na mk5 ima kineza od 1GB rama kupio prije 5 god i eno ga radi i dan danas. Jbg jeste malo spor ali radi haha!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

GPS antena je jeftina i cesto dodje kao poklon uz navigaciju (mislim da ja imam jednu viska iz tog razloga) a gateway ne treba ako ne zelis preko dijagnostike pristupati istoj. 
Ja sam ovima poslao upit da li bi njihova solucija radila sa MIB2 PQ, cekam odgovor jer se bas palim na DAB+ :D
Cak nekako mislim da bi trebalo raditi jer je MDI takav kakav je na svim uredjajima. Barem se nadam.

https://www.eftermontering.se/golf-1k-mk5/15-integrerad-dab-for-vw-original-radio.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dođe uz novu sve a uz polovnu ne dolazi ništa :( Ovo za CAN  Gateway mi nije jasno. Ako može ostati isti što si ga ti onda mijenjao?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/25/2021 at 12:14 PM, projektilski said:

Da, ne ubaci ga u stand by i pocucla akumulator. To samo za one aute prvih godista u kojima RNS nije dolazio kao opcija. Ja sam imao C verijzu a ubacio Q dakle 3C0 907 530 C na 3C0 907 530 Q

 

Ni meni nije RNS dolazio fabrički nego RCD 310 a imam 1K0 907 530 Q Can Gateway. Koliko sam uspio skontati može i ovaj moj :) A pričalo se o tome još prije na forumu :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1