1 1
Guest Vedr@n

Golf 4 skripavi ovjes???

Recommended Posts

Guest Vedr@n

Pozdrav!

Imam Golfa 4 TDI 2001 g. i imam ga dvije godine.

Od kad sam ga kupio kad recimo skrecem i istodobno kocim ili kad prelazim preko nekog prijevoja

cuje se zvuk kao da kotac struze po nekoj plastici, odn. skripi.

Cesce i jace se cuje kad je vani hladnije, dok kad je kisa i vlazno vrijeme se ne cuje.

Znam na kojim mjestima na cesti zastruze tako da nije problem to primjetit.

Inace stoji na original 16" felgama i ovjes je standardan.

Vec sam promijenio one gume na vrhu amortizera, gumice od balans stange (nutarnje) ali opet se cuje.

 

Jel zna netko ili je imao takav slucaj da mi kaze o cemu se radi i sta da vise mijenjam??

 

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je isto tako skripalo...i skuzio sam da mi je to bila gumica na balans stangi...uzeo sam WD nasprico dobro i vise se nista ne cuje...i to vec 2 mjeseca :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da.. to bi moglo bit.. to je ajmo rec kao klasicna boljka....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Vedr@n
meni je isto tako skripalo...i skuzio sam da mi je to bila gumica na balans stangi...uzeo sam WD nasprico dobro i vise se nista ne cuje...i to vec 2 mjeseca :rotfl

 

Evo na??pricao ja i vanjske i nutarnje gumice balans ??tange s WD-om ali ista stvar. Opet ??kripi na istim mjestima. Jedan mehaničar mi ka??e da to ??kripe gume na vrhu amortizera jer su konusne i imaju konusno le??i??te na karoseriji i onda pod te??inom se skupljaju i stru??u po limu.

Taj isti mi je stare i zamijenio ali nije siguran dali su te gume bile original ili neka konkurencija ako toga uopče ima od konkurancije.

 

Pitao sam i u ovla??tenom servisu ali mi nisu ni??ta pametno rekli.

Pa nije moguče da samo meni taj bog ??kripi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam na svojem mjenjao opruge i amortizere i opet ??kripi..al meni večinom zadnji kraj kad idem polako u rikverc preko neravnina.

 

s tim mora?? ??ivjeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na cijelom VAG koncernu ??kripi, i to je boljka (kad je hladno vrijeme, ili mala relativna vla??nost zraka)

Malo je glupo, ali neće ti ni??ta biti...

Nije ispravno mazati ma??ću, uljem ili WD 40, jer sva ta maziva agresivno djeluju na gumene elemente, i to im skraćuje vijek.

Ako vam se ba?? ne slu??a ??kripanje, koristite grafitnu mast.

Edited by Bagi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Vedr@n

Neznam ,ali nije mi jasno vozio sam još dva,tri Golfa IV 8istina svi su novijeg godišta,2003 i 2002 ja mislim) a na njima ništa me škripi.

E onda znači da se to da riješit.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

moji su svi ??kripili, a u servisu su mi uredno namazali ma??ćurinom vulgaris i problem rije??en, mo'?? mislit

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam nedavno zakačio negdje i malo stušio most. al na onom djelu gdje dođe "lafet" ne znam jel se tak zove... uglavnom ima isto neki zglob na kojem je gumica. nije selen, nešto slično...

uglavnom mali dio metala se savinuo i dodirivao tu gumicu tak da je kod najmanje pokreta bilo kakve amontozacije to škripilo kao bog zna šta...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Vedr@n

E to sam zaboravio spomenut pa možda nekome pomogne u dijagnostici.

Kad je auto parkiran stao sam na kolonu i skakao kao budala da ga što više zaljuljam ali ništa sve ok,samo se čuje ono "sssssss" kad se podigne od amortizera.

Par puta neposredno nakon što sam zaustavio auto,povukao ručnu to mi se čulo,nakon što je auto zaustavljen!!!!!,nisam ni ručnu stigao podignut. SLušao sam malo i dva tri puta to zagrebe i onda stane. Nakon toga sam skakao po koloni ali ništa.

Jedino što mi pada na pamet je da su se čuli nekakvi nosači od rezervara i dok se nafta ljuljala u njemu su ti nosači skripali.

A to bi samo značilo da mi i ti nosači od rezervara škripe.

Inače auto je super ali ta škripanja če me izludit.

Imao sam prije trojku 1.9 TDI i nikad ništa nije škripalo a ovo s G4 je pravo ludilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na golfu 4 pocela skripiti zadnja desna opruga,a skoro sam ih mjenjao nove uzeo kayaba,sta bi moglo biti,kontam da nije upao neki kamencic,ovih dana cu je skinuti i vidjeti sta je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da javim,da nisam rijesio problem,skripi samo desna zadnja opruga,to je pocelo nakon sto sam farbao zadnja klijesta i cistio ih onih brake cleanerom,uzmem malo motornog ulja i podmazem donji dio opruge i skripa prestane na par dana.

Nisam mjenjao selene zadnje nikad,citam da i to moze biti uzrok,kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnje silent blokove zamijeni svakako, stavi od Fabie VRS/Ibize Cupra

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1