3 3
vladimir92

Golf 6, gubi antifriz i ispusta bijeli dim

Recommended Posts

Pozdrav

Radi se o VW Golfu 6 2.o tdi sa prijeđenih 260 000 km iz 2009 god. Prvi problem je da gubi antifiriz na prijeđenih 400 km autoputa izgubi 1l antifriza te gradske vožnje od nekih 100km izgubi 1l. Gledao sam nije mokro ni vlažno oko malog hladnjaka iako kod grijanja klime sa prednje suvozaceve strane puše hladan zrak a, na ostalima puše toplo. Naime tu postoji i drugi problem ispušta bijeli dim kada ga upalim stalno dimi sve dok ne dođe do radne temperature 90 tada prestane u leru nekada i trza, znači dimi i na -5 i na + 8 prije pola godine smo izvadili DPF. Te sad sumnjam da nije možda EGR ventil. 

Bilo kakva pomoć dobrodošla.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradi co2 test ovo mirise na dihtung glave motora.

Kad ga izvozas malo jace pogledaj jesu li crijeva tvrda koja idu prema hladnjaku tj mozes li da ih stisnes rukom da ih spojis.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako gubi vodu i baca bijeli dim vjerovatno je problem do glave ili njenog dihtunga. Mada bijeli dim je normalan tokom regeneracije i moj mk6 zna ga baciti ali to nije kod tebe slučaj jer si izvadio DPF :)

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma njemu trosi gubi antifriz, moguce da je glava ili dihtung ali prvo co2 test.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zar ne može gubiti rashladna i na hladnjaku povratnih ispušnih plinova Egr?
Izbacio dpf ali dali je blindirao egr i napravio premosnicu?

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premosnicu je cak bolje ne raditi ako hladnjak ne pusta. Bas zbog cirkulacije tekucine, a i kolicine. Jer znaju nastajat problemi, opet pregrijavanje itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Zubaku sigurno mozes.
Imao sam iste simptome i bila mi je otisla glava.
Testiranje na mjestu, pod pritiskom nije nista pokazalo, u tim uvjetima nije gubio vodu, tek kad su napravili co2 su bili sigurni da je glava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo dogovorio u zubaku termin pa ce oni pogledati. Koliko si platio popravak glave?

1 hour ago, Xman said:

U Zubaku sigurno mozes.
Imao sam iste simptome i bila mi je otisla glava.
Testiranje na mjestu, pod pritiskom nije nista pokazalo, u tim uvjetima nije gubio vodu, tek kad su napravili co2 su bili sigurni da je glava.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo dogovorio u zubaku termin pa ce oni pogledati. Koliko si platio popravak glave?
 
Puno :) Za gtd nema zamjenske a ne pase sa 2.0 tdi, pa sam na kraju platio 12+ tisuca samo glavu. Plus skidanje i sve to sto ide kad skidas glavu sto je jos 5-6 tisuca.

Prvi put kad su skinuli glavu, popravak sam platio 2400 ako se dobro sjecam, ne kod Zubaka jer oni to ne rade, nego kod lika koji se zove Kreso Grbavac i njega zaobidji, zavrsio na sudu s njim.

Na mom autu je glava pukla na sjebanom mjestu, osim ako si bas takav nesretnik, vjerojatno ces ju moci popraviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je mijesalo ulje i vodu, pukla glava, naravno nije se dala zavaratiti. Nova glava AMC 4000kn. Uz sve ostalo ukupna cifra je bila cca 14k kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Xman said:

Puno :) Za gtd nema zamjenske a ne pase sa 2.0 tdi, pa sam na kraju platio 12+ tisuca samo glavu. Plus skidanje i sve to sto ide kad skidas glavu sto je jos 5-6 tisuca.

Prvi put kad su skinuli glavu, popravak sam platio 2400 ako se dobro sjecam, ne kod Zubaka jer oni to ne rade, nego kod lika koji se zove Kreso Grbavac i njega zaobidji, zavrsio na sudu s njim.

Na mom autu je glava pukla na sjebanom mjestu, osim ako si bas takav nesretnik, vjerojatno ces ju moci popraviti.

Hvala nadam se da hocu😄

17 hours ago, VW_GTD23 said:

Da li ti je auto čipovano i ako jeste na koliko KS @vladimir92?

Nije cipovan

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3