4 4
mur3633

Golf 4 PD TDI skidanje kartera

Recommended Posts

Na G4 podloška se ne može mijenjati, stoga ide kod svake zamijene ulje novi vijak, pa kad ga netko dva puta ili više koristi onda ga i jače steže. Rekao bih da to nije lijenost nego škrtost, koja se na kraju plaća narezivanjem novog navoja. Osobno bih više volio da su bakrene podloške nego od aluminija, ali tako je kako je.

Na duji sam samo bakrene podloške mijenjao, vijak je bio jedan jedini ali je karter bio limeni, a navoj od željeza. Aluminij daleko manje podnosi oscilacije stezanja, zato bolje koristiti moment ključ nego po osjećaju.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da ne može ali improvizacija čini čuda
Problem je što nemaju svi isti osjećaj a ni polugu na ključu Hehehe...

Jedan stari majstor mi je rekao da ove sada bakrene podloške što se prodaju da su tvrđe nego nekada pa ih on kao plameni kom ugrije prije montaže te da onda bolje brtve (inače popravlja traktor tip pa za crijeva od goriva koristi tu metodu)

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako sam i ja radio, ugrijao bakrenu podlošku i tada stavljao jer onda omekša i fino zabrtvi. Old School metoda za koju neki nisu niti čuli i koju sam prije dvadesetak i više godina na duji koristio. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je na OEM pakovanju silikona (D 176404M2) napisan datum proizvodnje ili rok upotrebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovom OEM pakiranju piše datum i rok trajanja, prema tome trebalo bi biti, pitanje je da li dolazi u tom kartonskom ali mislim da bi i na tubi moralo biti otisnuto. Moja je cijela tuba otišla za karter i mjenjač, iskreno nisam ni vidio taj silikon, ali sumnjam da je nešto ostalo. Što, bojiš se da ne dobiješ sa starim rokom trajanja? Pa vidjet ćeš na pakiranju što piše, usput sam ti dolje shemu stavio kako se nanosi.

VAG Silicone sealant (D 176404M2)
01_cartersiliconeorig3okne.jpg

02_cartersiliconeorigfqkkq.jpg

03_cartersiliconeorig3ckuf.jpg

110105qajhn.jpg

111265oskpf.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za šemu, prava stvar.

Što se tiče ovog silikona, ni ovi nisu sigurni da li je to rok trajanja ili mjesec proizvodnje, rekli su mi ako saznam da je rok upotrebe da ga vratim. Čini mi se da je rok upotrebe, ali eto da provjerim definitivno.

To bi najbolje Ivo objasnio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad malo pretražih po internetu, vidim da OEM kataloškom odgovara i VICTOR REINZ 70-31414-10

Da li je neko imao iskustva sa njim i da li će završiti posao kao i ovaj OEM?

 

 

4n9N7xDzBNIFfH2rX3FZJX9Xh69_ZBpA3Eg49zlwooYBaKPmII68YLg1W6D_4KT7z-4ph8Irk9G16MhS2bU928iE8A

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na onoj gornjoj slici broj dva koju sam ti stavio na pakiranju su dva datuma...
 
PP 10/07/2018
Data de validade: 05/2019

Po tome bi rok trajanja trebao biti nešto manje od godinu dana, kako je u praksi i da li se poslije tog datuma može još koristiti ne znam, al' nek ti Ivo potvrdi ako ti je interesantan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako piše na ovome što sam uzeo.
Najvjerovatnije je rok upotrebe, ali evo viđećemo, ako se Ivo javi. b22c6bd0338451958ac768be4c3b1c70.jpg273384e1708b5c46eb1c3491a346e12c.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se čini, mada mislim da ako je propisno skladišteno da ne bi trebalo biti problema, iako kad kupujem volim da nemam ovakve dileme, nemaju li nešto svježije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju, ali treba da se poručuje i čeka. Već mi je malo frka, da što prije rješavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što imaš u planu, skidanje i stavljanje drugog kartera ili skidanje, čišćenje i narezivanje navoja na starom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidanje i stavljanje drugog polovnog kartera.
Naravno i detaljno pranje svega.

Nešto mi se ne stavlja drugi šaraf koji nije original.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi ga već uzeo ili si u potrazi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjutra mi stiže iz susjednog grada. Trebao sam da idem po njega lično, ali je zaključana Podgorica zbog Covida, pa ne mogu nigdje dalje iz grada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update:

Jeste rok upotrebe, sad mi je Ivo potvrdio na Facebooku.

 

Sad ne znam da li da kupim Victor Reinz odmah ili da čekam OEM diht masu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti ne gori pričekaj OEM, par dana ionako ne igra neku ulogu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman kad ti stigne karter, njega dobro oprat i tu ti ode vremena, složi se alat, za vikend se pripremiš psihički i fizički :) i kad stigne brtvo odradi se.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja uzeo set za popravak navoja na karteru... 100kn i imam za 10ak kartera :)  

P.S ta dihtmasa nije nista posebnija od neke tipa forch wurth berner loctite. Doma koristim forch-evu i nema problema. Bitno da se dobro odmasti povrsina i da se ostavi na susenju.... ja prakticiram da to bude preko noci... pa je to 12-14h cca i onda nalijem ulje i tjt..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmišljao sam se bio da uzmem Victor Reinz, ali opet prođe mi kroz glavu šta ako počne da probija ulje poslije toga, eto opet troška. Uzeh original nek je skuplji, nadam se da ga neću više skidati dok je kod mene.

Ostaviću ga svakako nek se dobro isuši, 2 dana bez problema neka stoji.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kakve je boje brtvo od ostalih proizvođača ali osim bijele ne bih ništa drugo uzimao, ta i dolazi u originalu. Inače OEM brtvo kod prve ugradnje nije ovo silikonsko (D 176404M2) već (AMV 188 200 03), problem je samo što je preskupo i kada za 100g treba izdvojiti oko 66 eura ili više onda se većini smrkne, zato ovlašteni preporučuje (D 176404M2) koje je po cijeni podnošljivo.

Skužio sam da nije isto, ovo (AMV 188 200 03) je tvrđe kada se stisne i nije na silikonskoj bazi, vidio sam kada sam čistio mjenjač da je drugačijeg sastava ali ovo silikonsko odrađuje posao, nakon 3. godine nemam nigdje ni kap ulja da mi curi, stoga sve pet s njim.

•  ECS Tuning (AMV 188 200 03)
sealingpaste-100ghazm5djg7.jpg

02_sealingpaste-100gh0bk54.jpg

11grjo5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je već preskupo, a i po Etki ide ovaj D 176404M2, pa sam siguran da će biti to to.

 

 Sad baš čitam malo, kažu da je odlična alternativa i Hondina OEM masa, tj. Hondabond.

s-l640.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da masa nije neke crne ili crvene boje, to mi je ružno za vidjet na spoju, iako to nema veze kod brtvljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta bijela se brze susi i nekako je teze radit s njom.... Ugl nju mjenja crna.....  

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4