4 4
mur3633

Golf 4 PD TDI skidanje kartera

Recommended Posts

Pošto nisam uspio da nađem karter polovni, odlučio sam se da kupim novi Febi. Ili neće da razdvoje od motora ili imaju bez senzora. Nudili su mi i opciju konusnog šarafa, ali to je otpalo u startu.

Ovaj djeluje solidan, jedva čekam da ga usporedim sa originalom.

Febi 23048 (038 103 603 N)

d65645bc28272798c25ecdffee55665b.jpg

601ed4026516139bd18b8f57890e53f8.jpg

f831a2edb1547d894ac86172af8f615a.jpg

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

71e bez rabata, pošto sam imao nešto ispao me je 62e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd, ako imaš doma neku preciznu digitalnu vagu da ga vagneš, kad skineš originalni pa eto, neka usporedba ako ti nije problem. :) Odljevak djeluje malo grubo obrađen, moglo se to i bolje ali mislim da će ovo biti solidno, novo je i kad ga staviš miran si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali zasto bi bio bolje odradjen, sizifov posao, ovako kako izgleda na slici ce izgledati i nakon godine dana koristenja. Kvaliteta je tu jedino bitna, izgled kartera koji je izlozen konstatnim udarima svega i svacega je potpuno nebitan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je svakako bolji od Toprana i sl. kineza i da će završiti posao. Baš ću ih izvagati pa javljam.

Usput, evo par slika nakon skinutog kartera. Nisam nikako zadovoljan sa onim što sam zatekao, mnogo je opiljaka na dnu kartera, kao i na situ uljne pumpe. Mislim da sam uradio pravu stvar što sam skinuo karter.

 

Ako imate kakvu ideju kako ove "zidove" motora da operem, pišite.

Ja sam mislio četkom, krpom i benzinom da pređem.

dd84b0750513f02881812a24fba1c41b.jpg

8dee304de45e7df93145dc792e6908f9.jpg

33abe470c99be8f6de2fcfe999f75acf.jpg

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš tako pa još čistačem kočnica našpricati da ispere ne čistoću.
To na uljnoj nek te ne brine može biti od 1 kilometra da je tako neki zalutali komadić

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao digitalnu vagu pri ruci, ali mislim da je to to

Stari karter
2d96c38dc1b05039d7d1e83073fc5edc.jpg

Novi Febi karter
af93c44b694f4a19caa68432710a3815.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra je vaga, bitno da se vidi razlika. Zanimljivo, Febi je teži od OEM za nekih 475 g, dosta, sada će ti auto biti teži za tu razliku. :) Kakva je unutarnja obrada spram FEBIjevog kartera, ako imaš vremena uslikaj, zanimalo bi me.

Eto, sad kad si ga skinuo odradi se čišćenje i onda je taj poslić imao smisla. Ovaj unutarnji dio bloka motora možda sa naftom, mislim da s njom nećeš pogriješiti ako pokušaš.

Ako imaš volje ovaj grubi vanjski alu odljevak može se malo srediti vodobrusnim papirom finije granulacije i kasnije Purol pastom ispolirati. Ja sam si tako odradio na svom karteru i vidiš takav je kad sam ga odradio i takav ostaje i kad mijenjam ulje, uvijek je čisto. Mislim, ima smisla ako imaš ispod zaštitu, ako ne onda đaba. Oni koji spuštaju uglavnom ju skinu, ne znam kako je kod tebe.

01_dsc_0062g7r2v.jpg

dsc_0052nbo9i.jpg

dsc_0075haoi1.jpg

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, <TDI> said:

Dobra je vaga, bitno da se vidi razlika. Zanimljivo, Febi je teži od OEM za nekih 475 g, dosta, sada će ti auto biti teži za tu razliku. :) Kakva je unutarnja obrada spram FEBIjevog kartera, ako imaš vremena uslikaj, zanimalo bi me.

Eto, sad kad si ga skinuo odradi se čišćenje i onda je taj poslić imao smisla. Ovaj unutarnji dio bloka motora možda sa naftom, mislim da s njom nećeš pogriješiti ako pokušaš.

Ako imaš volje ovaj grubi vanjski alu odljevak može se malo srediti vodobrusnim papirom finije granulacije i kasnije Purol pastom ispolirati. Ja sam si tako odradio na svom karteru i vidiš takav je kad sam ga odradio i takav ostaje i kad mijenjam ulje, uvijek je čisto. Mislim, ima smisla ako imaš ispod zaštitu, ako ne onda đaba. Oni koji spuštaju uglavnom ju skinu, ne znam kako je kod tebe.

01_dsc_0062g7r2v.jpg

dsc_0052nbo9i.jpg

dsc_0075haoi1.jpg

Ljepse izgleda tvoja cetvorka odozdo nego moj 3g star Passat B8.

Svaka cast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upoređivao sam i unutrašnji dio, bukvalno su isti. Karter sam uspio da zalijepim, nadam se da će držati bez problema. Jedino je bio zeznut onaj šaraf skriveni što dođe pod kosinom, ostalo je sve išlo kao podmazano. Maurer Plus T30 Torex me je bukvalno spasio, inače ne bih uspio da odradim posao.

415cbb8565a901d120b0df6a13f6c3f7.jpg

 

Usput sam skinuo i interkuler da ga operem, jer nije diran dosta dugo, pa sam usput malo ispeglao saće pincetom koliko je moglo.

a115d89b0950e51d0e891c40a96c7947.jpg

 

Što se tiče zaštite ona je svakako tu, bez nje ništa. Čak i sa njom prljava voda uspije da dospije čak do vakuum aparata i kutije od releja, pa mi je tu uvijek prljavo. Još uvijek je od zime sav zalijepljen odozdo, moraću da poskidam blatarice i da ga operem onako malo detaljnije.

 

To za poliranje je fina ideja, možda ga malo i pređem, svakako imam neku Alu-Chrom pastu, čisto eto da izgleda ljepše.

 

Čime pereš motorni prostor i podvožje? Ja uvijek to radim Dimerom. Dobro odmasti, ali i ostavi fleke na aluminijumu, pa mi se to malo ne sviđa.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@GG,
thnx na pohvalama, tada kada sam ga radio odozdol dao sam si truda da ga očistim, ujedno da vidim gdje bi mogao hrđati i to sanirati, srećom nije bilo potrebe za nekim većim zahvatima. Uglavnom, kada mijenjam ulje pregledam sve pa malo obrišem, najteže je bilo prvi puta, sada je čišćenje piece of cake, a i kanal je zakon za takve poslove.

@mur3633,
taj Intecooler imam već duže u planu ali previše drugih poslova je na spisku pa odgađam. Ovo ravnanje  hladnjaka sam odradio kada sam skinuo desnu rešetku, tada sam i očistio od naprijed koliko je išlo, nakupi se sa vremenom svega.

Motorni prostor ne perem nikada direktno sa vodom, nešto vlažna spužva ako je prašina u pitanju, Ivasol ako je masnoća, podvozje kombiniram. Ne volim sa vodom zbog raznih konektora, ujedno krpa i Ivasol sve odrade što se vidi iz priloga. Većinu gdje je aluminij dostupan ispolirao sam sa Purol pastom i onda ga pređem sa WD-40 i prebrišem, za sada tako radim. Na taj način skinem oksidaciju koja se sa vremenom stvorila, pa onda sa WD održavam površinu. Dolje ima dosta limova i vodilica od aluminija, pa i onaj hladnjak nafte je isto aluminijski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 godina ili 8000-9000km od kad je kod mene od 2017.g. iliti 50 000km.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

272 000km na satu. Siguran sam da je vožen ranije na 30 000km intervalu, tj. Longlife, pa je zato i ovakav.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4