0
Pulez

Vanjska temperatura, senzor, passat b8

Recommended Posts

Na passatu b8 mi se vanjska temp. pocela odnedavno krivo prikazivati. Rijesenje je zamjena senzora. 

Da li netko zna za neki video ili foto upute kako doci do njega? 

Izvana ga kroz prednju masku i resetke ne vidim pa pretpostavljavam  da se nalazi negdje unutar prednjeg branika. Na netu sam uspio naci nekakve slike ali neprecizne. Video za taj auto nema (naravno nasao sam x  videa za druge modele). 

Zelio bi to zamijeniti u sto kracem vremenu bez nepotrebnog skidanja nekih dijelova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da odgovorim sam sebi. Danas sam ga promijenio. 

- skinuti resetku sa VW logom iznad branika. Drzi ju 4 torex vijka s gornje strane. Kad se otpuste treba ju laganim micanjem lijevo-desno izvuci vani. 

-skinuti i duguljastu plastiku koja ostane iza nje, samo lagano izvuci, vijaka nema

-senzor je unutar branika, s gornje strane se ne vidi, potrebno je ogledalo. Tocna pozicija je iza tablice od sredine prema desno (gledajuci od naprijed) 

-moze ga se vidjeti i s donje strane ali treba leci ispred auta

-prvo treba otkaciti duguljasti okrugli kraj senzora, u rupi ga drze 2 zakacke, moze prstima, najlakse s prednje strane kroz donje resetke

-onda ide jedna zakacka od donjeg tijela senzora koja ga drzi za branik. To prstima ne ide, malim sarafcigerom sam ju izvukao uz pomoc poluge s vanjske strane donje resetke

-na kraju ga treba odvojiti od prikljucka sa zicama. Ima jedna zakacka koja ga drzi, najlakse ju osloboditi guranjem malog sarafcigera u pravokutnu rupu na spoju. Isto lezeci ispred auta

-Prostor s gornje strane je potreban radi lakse manipulacije sa senzorom, pogotovo za postavljanje novog koje je lakse upravo s te gornje strane. 

Utroseno vrijeme, cca 20min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U servisu, 250kn.

Moj je lagao manje ali je svejedno nerviralo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
0