0
Marinero

Passat B7 2.0 tekućina za kočnice, koja?

Recommended Posts

Pozdrav, dali mi netko može reći koja tekućina DOT? (ulje) ide

u Passat B7 (električna ručna kočnica) trebam zamjeniti. 

Znam da bi trebalo pri izmjeni  preko dijagnostike

isto nešto aktivirat/napraviti, šta (vcds/obdeleven)? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

UK4, standard ulje za kocnice. Izvuci iz posudice sve, nalij novo koliko stane do oznake max i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, mislio sam i ozraciti na ventilu sva 4x tocka, dali moram sta sa dijagnostikom napraviti? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orginalna iz servisa il Ate SL6. Jedino njih koristim i to bi preporucio i tebi.

Nista netreba sa diagnostikom no svakako valja napomenut da je bitno da sistem neostane bez tekucne.

Moj neki rad s tim je :

Iscuclas staru tekucnu iz posude... ocistis grubi filter... mozes brake cleanerom i krpom. Metnes filter i natocis tekucine do max oznake.

E sad... ka kosristim posudu pod tlakom pa to ide brze no ako to nemas onda strpljen spasen... 2pive 5cigara...

Nebitan je redosljed odzracnika jer neodzracujes nego mjenjas tekucinu... Ja krenem s prednjim kotacima... nebitno koja strana je prva... cca 2dl po kotacu... cak prednje netreba toliko jer su koliko toliko blizu posudici. Kroz to curenje treba pazit na razinu tekucine u posudici. Mozes i 2kotaca odjednom otvorit da kapaju.... Ako ti i procuri tekucina po klijestima felgi i gumi.. nece se nista dogodit... nije toliko abrazivna osim ako je felga i klijesta piturana nekim fus postupkom :)

Kad rjesis prednje ides natrag... ja koristim svakako prozirno crijevo koje navucem na pipak odzracnika... straga je negdje malo usko za pristupit pa kod nekih auta/opreme trebas skidat kotac....

Pripazit dakle na razinu tekucine... na odvijanje odzracnika (klijesta 11kljuc a cilindrici 7ica) jer znaju zapec.

Stezanje njezno... ne silit... 

Stavit zastitne kapice

Promjenit tekucinu i u kvacilu jer koriste istu posudu a tu cesto nalazim crnu il muljavu tekucinu.... Moguce kontradikcije nakon izmjene... tipa propadanje pedale il nedilazak nove tekucine u sistem jer je zastopan stoga tu treba pazit. Ja osobno tu nisam imao problema nekih... mozda od 50auta 3  4 komada su imali problem.

SL6 I orginal iz servisa imaju rok tj preporuku izmjene svako 24mjeseca....  

SL6 litra cca 90kn puna cijena npr u Tokiću.

Ugodnu zababavu zelim i okini par slika i baci koju rijec o poslu kako je prosao...

LP

  • Like 2
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, AUTOFREAK said:

Promjenit tekucinu i u kvacilu jer koriste istu posudu a tu cesto nalazim crnu il muljavu tekucinu.... Moguce kontradikcije nakon izmjene... tipa propadanje pedale il nedilazak nove tekucine u sistem jer je zastopan stoga tu treba pazit. Ja osobno tu nisam imao problema nekih... mozda od 50auta 3  4 komada su imali problem.

SL6 I orginal iz servisa imaju rok tj preporuku izmjene svako 24mjeseca....  

SL6 litra cca 90kn puna cijena npr u Tokiću.

Ugodnu zababavu zelim i okini par slika i baci koju rijec o poslu kako je prosao...

LP

Hvala ti svakako na ovome svemu, samo mi sad nejasno iz teksta "kvacilo" 

Ok za ispustiti iz posude sve mi jasno, i paziti na nivo pri ispustanju sa ventila.

Radio bi sam jer eto imam vremena i ne cini se kao tesko nesta, naravno paziti na sve, a ovo sa kvacilom mi je nova informacija i ne kužim :(

Kod Tokica znaci mogu naruciti SL6 👍

Edited by Marinero

Share this post


Link to post
Share on other sites

SL6 imas na stanju ;)  Kvacilo ( ako nije dsg naravno ) isto radi preko ite tekucine... i u pravilu se i njega treba mjenjat. Tekucina koju koristi se kasnije mjesa s novom iz posude pa nista cudno da je i nova tekućina brzo potamnila a i izgubila na točki vrelista.... Imas pipak na cilindru koji je na mjenjacu il ako je mjenajc sa hidro potisnim lezajem...  onda je na crijevu koje ide u mjenjac tj na hidro potisni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo prvi korak riješen, ipak sam morao do ovlaštenog po tekucinu... 


IMG-20210222-WA0006.jpg IMG-20210222-WA0007.jpg IMG-20210222-WA0008.jpg

Edited by Marinero
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo rezultat u fotkama, zadnji put je u ovlastenom zamjenito 07/2018

Osim iz posude tekucina je kod ispustanjabila relativno cista. 

Svejedno sam isao sve zamjeniti, tako da sam miran... 

IMG-20210225-144855-01.jpg IMG-20210225-144735-01.jpg IMG-20210225-144732-01.jpg IMG-20210225-141653-01.jpg IMG-20210225-133401-02.jpg IMG-20210225-133307-01.jpg IMG-20210225-133312-01.jpg

Hvala na savjetima, 👍

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle straga je bila cista. Odlicno... ovlasteni ima ok majstora jer mnogima je tlaka odradit str kocnice jer kod nekih auta pipak za odz.nije lako dobavljiv.  Jel manualac.... kakve je boje bila tekucina u sistemu kvacila?

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da manual,  tekucina je bila cista, iza je malo problem ali polako i strpljivo i sve je ok proslo, malo straha jer je zadnji desni malo teze isao od prve, ali gedorica odradila da ga otpustimo malo. 

Osim vidljive tekucine iz posude (fotka) u sistemu je bila kod ispustanja relativno kao nova tekucina 👍 ali svejedno sam ozracio da sam siguran da je novo. 

Malo je sve u motornom prostoru nepristupacno ☹️ ali snasao sam se, vremena imao tako da nema žurbe rastavio/sastavio. 👍

Share this post


Link to post
Share on other sites
0