1 1
Doma18

Pomoć oko auto muzike

Recommended Posts

Pozdrav, moze li mi netko dati savjet u vezi subwoofera i pojacala. Naime uzeo sam magnatovo pojacalo 4 kanalno od 1000w, i subwoofer boss od 1000w, i sam napravio kutiju od 96x16x46cm ali "ne udara" skoro pa nista... Prije toga sam imao 600w pojacalo i 2 subwoofera po 350w u kutiji 96x40x46cm al zbog mjesta u gepeku sam se odlucio na varijantu povise. Sve u svemu ta 2 manja woofera su udarala puno jace nego ovaj gore navedeni. Stoga vas trazim za savjet što napraviti dali pronjeniti pojacalo ili treba vecu kutiju. I da zaboravio sam reci da su obe kutije rađene bez kanala pa nezmam jel to ima toliki velik utjecaj... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo te 4cifrene brojke su glupost. Realne snage imaš najviše 200-300w.

Možda nisi dobro podesio gain na pojačalu kao i Low Pass filter, tj. LPF.
Trebaš i da zvučnik spojiš u bridge mod.

Inače dva manja vufera udaraju jače od jednog većeg, ali veći bolje reprodukuje super niske frekvencije.


Sa Bass reflex kutijom imao bi još jači bass, a sa potpuno zatvorenom dobijaš čistiji bas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11. 03. 2021. at 13:20, mur3633 said:

Prvo te 4cifrene brojke su glupost. Realne snage imaš najviše 200-300w.

Možda nisi dobro podesio gain na pojačalu kao i Low Pass filter, tj. LPF.
Trebaš i da zvučnik spojiš u bridge mod.

Inače dva manja vufera udaraju jače od jednog većeg, ali veći bolje reprodukuje super niske frekvencije.


Sa Bass reflex kutijom imao bi još jači bass, a sa potpuno zatvorenom dobijaš čistiji bas.

A tu sam se igrao sa tim postavkama na pojacalu, ali razlika je neprimjetna, sada cu popodne probati spojiti pojacalo od 600w na njega, ako ni to ne radi onda cu napraviti kanal u kutiji, ovako nesto.

I da jel mi mozes molim te poslati nesto u vezi tog bridge moda da skuzim kako se to radi.

Rijec je o Magnat Edition Four pojacalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad sam skuzio ubiti da mi je spojeno na princip bridge moda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je subwoofer u pitanju?

 

Ovo pojačalo ti i nije baš nešto jako, 4x55w ili 2x150w prave snage ako je u bridge.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1