3 3
DnK.11

Passat B8 2.0 TDI - trokira pri dodavanju gasa

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Molio bih vas za pomoć u otkrivanju sad već frustrirajućeg problema navedenim autom. 😀

Prilikom dodavanja gasa (kad normalno ili jače stisnem papučicu), a izraženije je kad pređem 2000 okretaja,  imam osjećaj kao da auto ne ubrzava kako bi trebao.

Osjećaj je kao da ga u toj sekundi nešto drži na mjestu, pa onda lagano cukne naprijed-nazad. I tako uvijek oko i iznad 2000 okretaja.

Ovi simptomi su još izraženiji kad je auto na tempomatu i vozi se >2000 okretaja, tad imam osjećao kao da cijelo vrijeme pomalo cuka naprijed nazad.

I ne znam jel li povezano sa time ili sa nečim drugim, međutim, kad otpustim gas na nizbrdici auto se doslovno cukne unatrag.

Zna li itko šta bi moglo biti uzrok ovome?

Passat B8 2.0 TDI 150hp

2017. godina, prešao sam 130.000 KM

Krenuo sam od jednostavnih stvari, promjenio filter goriva i zraka, međutim nije pomoglo.

Zatim sam promjenio nosače motora, ali ni to nije pomoglo.

Hvala unaprijed svima na pomoći/savjetima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sva tri sam promjenio.

Stavio gornje Lemforder, donji original VW (zamjenio ona dva okrugla dijela + vilicu koja ide u njih).

Sve sam uzeo preko Anđelka u Lagerosu, mislim da je sve došlo cca 2000kn + ruke.

Ništa nije pomoglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene isto muci na b8 zvukovi kao lupkanja nekog ali isključivo kad je hladno se cuje i to ne na lezecim nego kad se tek upali i krene na blagim neravninama... Sve pregledano i na kanalu i dizalici promjenio stabilizatore stavio lemforder ali bezuspjesno

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i mene odavno muči. Nisam našao rješenje.

Ja sam uz to što sam promjenio stabilizatore, promjenio i selene pa i amortizere. 

Ali doslovno nije bilo poboljšanja....

Tako da sam na to već oglušio, vjerujem da je to do auta...

Međutim, ovo sa trokiranjem prilikom ubrzavanja me sad već brine

 

 

Edited by DnK.11
kriva riječ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li DSG ili manuelni? Imam slične simptome na mk6 auto cukne unazad kada naglo pritisnem/pustim gas. Kod laganog ubrzanja/usporavanja se to ne osjeti. Auto mi je još sa fabričkim setom kvačila i plivajućim zamajcem pa ubijeđen sam da je do toga. Jbg, set kvačila nije jeftina investicija mada može ovaj moj još izražati ali moraću za koju godinu da ga mijenjam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao gotovo identičan problem na prošlom autu nije passat, riješeno tako da je promijenjen aktuator turbine ili kako se vec zove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manual je.

Jel moguće da je to sve do kvačila i zamašnjaka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može se preko VCDS-a provjeriti kako se turbina ponaša tj. kako se ponašta aktuator da li kasni ili ne. Mislim da to kod mene nije problem jer imam i druge simptome načetog kvačila...

Auto ti je dosta manje prešlo od moga a set kvačila može otići i na toj kilometraži zavisno od stila vožnje. Imaš li još ikakve simptome lošeg seta kvačila? Ja neću još da mijenjam set kvačila jer znam da bez 600 neću proći :(

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da nije unutrasnji zglob,kad cukne prilikom davanja i pustanja gas,isti problem sam imao skoro na cetvorki kad ga presaltas pa pustis kvacilo nesto cukne dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne osjetim ništa prilikom punog motanja niti ima ikakvh vibracija na brzinama preko 120km/h. Ako lagano ubrzavam/usporavam ne osjeti se ništa. I na leru se malo osjeti ako naglo pustim gas a i kada gasim auto malkice se zatrese. To je do plivajućeg zamajca 99% jedino još pored toga trebam prekontrolisati nosače motora kada ga budem mijenjao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i simptome da mi odlazi zamašnjak. 
Kad promjenim brzinu i dodajem gas u tom trenutku imam osjecaj kao da mi na kratko kotači prokližu u mjestu. 
I standardno pri otpustanju gasa se cuje onaj "tuk". 
Baš sam pričao sa majstorom prije i on misli da je zamasnjak pri kraju. 
E sad jel moguce da su je i ovo otezano ubrazavanje/cukanje do zamasnjaka?

Nije problem zamijeniti ga, ali bar da znam da ce to rjesiti problem. Vec sam dosta toga promjenio, a nista nije pomoglo, pa sam vec lagano frustriran. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ne bih rekao da je do zamasnjaka. Ja sam na 180k i kad se bas ugrije spojka pri kretanju kao poskakuje tj treska. Kad je hladno nista. To su simptomi zamasnjaka tj korpe... Sledeci level je da zvoni u leru 😀 raspitivao sam se za LUK set i izadje sa max popustom oko 630 eura kod nas u BIH za 2.0 tdi 150 ks 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Original ili zamjenski set kvačila? Gdje si gledo taj od 630? Kada budem mijenjao komplet set kvačila obavezno mijenjam ulje u mjenjaču, semeringe na radilici i nosače ću prekontrolisati. To sve bi trebalo biti oko 650 sa rukama :) Naravno u pitanju je OEM set kvačila iako zamjenski se mogu naći dosta jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nije do zamašnjaka, šta mislite šta bi onda moglo biti?

Jel da odem u ovlašteni pa da spoje na dijagnostiku? Jel se tako može otkriti u čemu je problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te oscilacije bi mogao vidit i na valjcima za izmjeru snage.... tu je cak najrealniji pokazatelj il opalit logiranje pa vidit kako se ponasa zadani i stvarni tlak turba.....

 U ovlasteni se moze poc vidit dal postoji kakav update sw-a il neko tehnicko rjesenje proizvodjaca bas za takve simptome..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

evo da se nadovežem na temu sa "update-om", pa možda otkrijem rješenje problema. 😊

Odradio dijagnostiku preko OBD kod poznanika. Auto ne baca nikakve greške koje bi mogle biti vezane uz ovaj problem (bilo je par greški uz bravu i instrument ploču).

Međutim, kad smo otišli na "Live data" i gledali vrijednosti svih senzora prilikom dodavanja gasa onda smo primjetili "čudne" brojke kod jednog od senzora.

Ne znam kako da ubacim sliku pa ću samo napisati vrijednosti:

Current of oxygen sensor bank 1 sensor 1 (broadband sensor)

  • Oxygen sensor value 0.170 lambada
  • Current 2.445 mA

Current of oxygen sensor bank 1 sensor 2 (broadband sensor)

  • Oxygen sensor value 0.227 lambada
  • Current -0.004 mA - ovaj dio se ne mijenja dodavanjem gasa

Ima netko tko bi mogao ukratko pojasniti dobivene vrijednosti?

Hvala puno na pomoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/21/2021 at 12:47 AM, AUTOFREAK said:

Te oscilacije bi mogao vidit i na valjcima za izmjeru snage.... tu je cak najrealniji pokazatelj il opalit logiranje pa vidit kako se ponasa zadani i stvarni tlak turba.....

 U ovlasteni se moze poc vidit dal postoji kakav update sw-a il neko tehnicko rjesenje proizvodjaca bas za takve simptome..

Da li se znas koji su to blokovi preko VCDS-a u Engine modulu za izmjeriti?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/17/2021 at 8:45 AM, DnK.11 said:

Ako nije do zamašnjaka, šta mislite šta bi onda moglo biti?

Jel da odem u ovlašteni pa da spoje na dijagnostiku? Jel se tako može otkriti u čemu je problem?

Ne bi rekao da je do zamašnjaka jer bi imao drugi simptom. Recimo kad bi dao gas kod ubrzanja auto bi tresao. U tom slučaju osjetio bi i druge simptome zamašnjka jer kad se to događa onda je već u pravoj fazi za zamijenu. Ovo više ide na dovod goriva, tj. pristisak goriva, dize ili MAF.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3