0
HarunB6

Problem sa kvačilom na passat b6

Recommended Posts

Imao sam problem da mi papucica kvacila jako nisko stoji, i da sam morao nogom je podic u normalan polozaj ali kada je ponovo pritisnem opet kada se vraća vrati se tipa do pola ili jednu trecinu i jako je bilo kratko kvacilo i meko.Otisao sam kod majstora i promjenio mi je cilindar kvacila, samim tim i ulje od tog sistema kvacila i kocnica jer je zajednicko ulje ako se ne varam.No opet slicna stvar, kvacilo je malo bolje malo se vise vraca ali opet ne do kraja kako bi trebalo.Gledao sam po netu,youtube i slicno iskustva ljudi i svi su samo mjenjali taj cilindar kvacila i problem rijesen ali kod mene to nije bas tako i dalje imam problem.Pa jeli neko imao slican problem, bio bih zahvalan kada bi neko znao u cemu je problem.Da takode pojedini po netu su mjenjali druk lezaj ali ne znam da li je i kod mene bas to tako da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam  dali na Passatu imaju 2 hidraulična cilindra pedale kvačila(pred postavljam da da) kao na Seatu , jedan u kabini  a drugi u motornom prostoru. Oba imaju iste simptome kao kod tebe iako u većini slučajeva ode onaj u kabini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao slucno par puta ALI. Kad se skidao donji cilindar trebalo je vidit koliko ima lufta sama poluga na kojoj je potisni,Ako je dalje unutra neg uobicajeno onda nije do cilindara. Dalje je stvar u cilindru na pedali. Nekad zna puknut spoj s pedalom pa pedala ima prazan i lagan hod.pa treba vidit sta se da vidit na mjestu.  

na a3 sam imao bas stvar da je bilo do cil.na pedali... Izmjenuta oba i rjesena stvar

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
0