0
Snješko

Passat b8 highline

Recommended Posts

Pozdrav ekipo.

Imao sam B7 Confortlinea i sad kupujem B8 Highline 2.0 tdi dsg

Imam pitanje: šta zbilja Highline oprema ne sadrži rikverc kameru?

Zašto neki kod mjenjača imaju samo jednu tipku (gašenje start stop) a neki imaju i tipku nešto kao za gašenje sustava protiv proklizavanja? Nije li to već u osnovnoj opremi?

Možda neki savjet - znam da se vidi po sifri da li je highline oprema ali vidim da ipak ima različitih.. 

Hvala na odgovoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne znam sta ti je tu cudno pa VW najveci lopov na svijetu po pitanju opreme... Highline ima svoj paket opreme u koji ocigledno ne spada rikverc kamera - to je dodatna oprema. A osnovni model jos uvijek ima rucne podizace stakala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Highline znaci samo da ima malo estetike s vana.. A iznutra je lutrija, basic Highline model nema nista kao sto dzoni kaze.

Moj B8 ima park assist, lane assist, front assist, ACC i sto vec sve ne, a nema isto zadnju kameru. Bar u tom paketu tih "assistova" bi morala bit i kamera, al eto.

Ista stvar s R-linijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma slicna prica i na mk6 HIGHLINE, ta oprema nema park pilot a ni automatska svjetla  dok svaki TEAM ima oboje :)

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja kada sam svojevremeno trazio da kupim B6, svega 2 vozila su na oglasima imala SVE, barem ovdje u Bosni i to duzi period sam gledao. Dakle od njih stotine da ne kazem hiljade, samo su 2 vozila imala bukvalno sve o opreme i oba su radjena po narudzbi. I naravno oba su bila 2.0. A 1.9 ili noviji modeli VW vozila 1.6 motorima mislim da ne postoje na svijetu sa full opremom :-D.

Edited by dzoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Njemackoj i Austriji ih je isto jako tesko nac. Jako brzo odu cim se pojave. I isto ih se tako moze nabrojat na prste jedne ruke.

Ovaj moj je nesto duze bio na oglasu jer je drugi kljuc bio izgubljen i desna strana nije radila. 100€ za taj neki modul i ja problem rijesio.

Uglavnom, za pronac takav "full" auto, treba imat kesh spreman i svaki dan sjedit na oglasnicima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tanak je izbor vozila ovde u BiH a i u HR nije puno bolji dok u DE moze se naci sve i svasta :) Evo i kod mene mk6 sa TEAM paketom opreme ima full osim sibera i koze. Ja bih volio da ima siber ali jbg makar ovako znam da necu imati nikakvih problema sa curenjem vode :P

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Passat B8 ima "skoro" sve, nema Dynaudio, nema šiber, nema AID, i nema DCC... Zašto ovo pišem, ovaj auto novi je koštao sa svim ovim preko 50t €, a gospoda koja kupuju nova auta za 50t € večinom gledaju Audi, BMW ili MB, ovih koji će uzet VW je puno manje... i možeš ih nabrojati na prste jedne ruke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To kad kazete "full" osim koze i sibera.... ima tu jako puno stvari koje fale od tog "full  - osim koze sibera". Line assist, front assit, traffic assit, Park assist da samostalno parkira, full color instument tabla, da ne nabrajam za neke sitnice za koje vecina i ne zna... Malo ko zna da Passat B8 ima AI mode (Artifical Intelligence) da samostalno vozi do mislim 40 ili 60 km/h (u koloni) ali mislim da to funkcinise samo u Njemackoj. Jos ni jedan Passat B8 nisam vidio s tim dugmetom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htio sam reci FULL za taj model i to godiste, color cluster se tek pojavio na modelima 2012 god ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno, ja za svoj model znam što imam od opreme, i ima sve osim ove 4 stvari koje sam gore naveo, neke stvari ne može imati, jer su uvjetovane izborom motora/mjenjača... npr. traffic jam assist ide isključivo uz DSG...

Autonomna vožnja kod Passata B8 se zove IQ Drive, i ide tek od 2020. godine..

Share this post


Link to post
Share on other sites

na traffic jam assist sam mislio to je VW zvao AI mode i on postoji od 2015...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

To kad kazete "full" osim koze i sibera.... ima tu jako puno stvari koje fale od tog "full  - osim koze sibera". Line assist, front assit, traffic assit, Park assist da samostalno parkira, full color instument tabla, da ne nabrajam za neke sitnice za koje vecina i ne zna... Malo ko zna da Passat B8 ima AI mode (Artifical Intelligence) da samostalno vozi do mislim 40 ili 60 km/h (u koloni) ali mislim da to funkcinise samo u Njemackoj. Jos ni jedan Passat B8 nisam vidio s tim dugmetom.

 

Sigurno ne vozi sam i autonomno, ako si na to mislio. Ja ga imam na Audiju i auto sam ubrzava, koci i drzi traku ali moras imati barem jednu ruku na volanu odnosno da osjeti otpor. Nakon 10ak sekundi kad skuzi da ne drzis volan iskljucuje se. Da ga se jasno prevarit sa bocom vode il neceg al to i dalje nije autonomna voznja.

Plus ako mu s bilo koje strane nestane trake, ode u k.. I to sto radi je aktivni tempomat, na Audiju je do 210 km/h, moguce da je na VW nesto manje.

8df5a4cdd8ab3502b2b76a4e64af9af3.jpg

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam na svim odgovorima, izgleda da ću čekati dok ne uleti neki sa motorom, mjenjačem, pogonom i opremom koju ja želim.

Trenutno imam 2.0 tdi 130 kw 4 motion sa DSG mjenjačem. Kupljen u HR. I u njemu običan radio sa onim crno bijelim ekranom.. i felge 16", strašno. Auto nov koštao nekih 37000 eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje misljenje je da se ne isplati radit upgrade sa 2.0tdi b7 na 2.0tdi b8, ako je b8 sa basic opremom.

Radije ubacit pola tog novca u b7 i imat solid 200+ pouzdanih konja i drugu polovicu imat za lagano trosit.

Al eto, kao i mobitel, svi mi volimo imat nesto "zadnje" bez obzira sto je razlika uglavnom u kozmetici.

Edited by Garrett_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti ne smeta karavan rekao bih da ćeš u njemačkoj naći to što tražiš, kad sam ja tražio kao da su se pojavljivali u valovima nema ništa pa se pojavi nekoliko u oglasniku i tako u krug. Malo strpljenja i siguran sam da ćeš naći što tražiš. Samo razmisli šta ti od opreme stvarno treba tj što ćeš koristiti recimo ja line assist držim isključen jer mi smeta uključujem jedino kad dugo vozim i osjetim umor, park pilot nisam ni isprobao, masažna sjedala su najveća prevara itd, dok recimo LED pametna svjetla, pristup bez ključa, otvareanje prtljažnika na senzor stvarno olakšavaju život gotovo svaki dan. Želim reći nemoj nešto platiti a realno ćeš to u svakodnevnoj vožnji vrlo rijetko koristiti.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
0