3 3
DinoDud

Veliki servis Passat B7

Recommended Posts

Pozdrav VW-ovci 😁. Kupio sam Passata B7 2014. god 1.6  77kw sa 135 000 km prije god i pol. Sada ima 152 000 i mislio sam mu napraviti veliki servis. Čovjek koji ga je prodao rekao je da veliki servis ide na 210tkm,neki kažu 180tkm, pa me zanima jel bi pogriješio ako bi mu na 155tkm odradio veliki servis? Nemam pojma kako ga je čovjek vozio, dal je gažen ili mažen. Zanima me i vaše mišljenje o izmjeni ulja u mjenjaču! Hvala svima unaprijed. 💪😁

E da i još nešto, ako bi mi mogli napisati što sve kupiti za veliki servis, dal je autokrešo dobar store za to? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da mozes napraviti ga kad zelis, a da li ima potrebe, to ti moze reci mehanicar. Trosak je 2000-3000 kn, ovisno da li ces u ovlasteni ili ne. Mozda bi ti bilo dobro napraviti veliki servis radi godina koje auto ima, ako ne vec kilometara.

Ulje u mjenjacu, ako se dobro salta - ne diraj.

Malo mi smrdi ovih 130 tisuca na Passatu iz 2014e pa bi u svakom slucaju bilo dobro da obavis veliki servis.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ručnom mjenjaču se radi. Znači ne dirati ulje, primljeno na znanje! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na svom napravio prvu izmjenu remena na 211.000km, malo mi je i prešao interval. Inace se radi na 210.000km ako pumpa prije ne propiša. e sad je pitanje dali su na tvome pravi km.

Ja sam uzeo sve conti set sa vodenom pumpom i kanalnim remenom i majstor mi je još neka mislim dva semeringa promjenio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I koliko te izaslo to? Imam ovjereni papir s ispisom kilometara od prvog dana, pa valjda to nešto znači. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekih 1300 kn, conti set sa vodenom pumpom, kanalni remen, antifriz i ruke oko 800kn, tak da sve skupa 2100kn.  S tim da za djelove imam dobar rabat.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pomagajte htio bih staviti što kvalitetnije dijelove seta zupčastog remena. Šta je najbolje staviti, SKF, INA, BOSCH, CONTI neki drugi? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konti set....  Pumpa moze metelli... salieri sill...  vanmj remen konti.. natez. vanj remena ina i remenica alternatora ina.   Dodaj jos antifriz.....  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih uzimao nikada INU. Samo Continental ili Dayco koji je bio prva ugradnja kod vecine CR motora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima. Koja je najbolja stranica na kojoj uzimati? Ili trgovina? Iz Slatine sam, mali grad pa ovdje imamo samo CIAK i Tokic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi u ovlasteni tamo ce ti ugraditi conti ili dayco koji ide 10god ili 200k km za razliku od ine i ostalih zamjenskih setova koji idu 5god ili 100k km...

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

I platiti ruke ko da je servis radio sveti petar.
Odi kod normalnih mehanicara, vecina ti zna tdi sloziti i u snu. Dijelove platis 1000 kn, ruke ovisi tu negdje.
Nemres fulati sa dijelovima koji su neki brend. Nemoj to drzati 200000 km ni 10 godina jer se to odnosi na prvu ugradnju koja je uglavnom vrh kvalitete, tad uglavnom u bogatijom drzavama takvi auti idu na otpade pa dalje cim juznije i tuznije, a na balkanu bus i u conti setu dobio kineske lezaje.
Iduci set zamijeni prije. Ja ga nebi drzao dulje od 120000 km, ako pumpa ne procuri i prije.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvala na odgovorima. Koja je najbolja stranica na kojoj uzimati? Ili trgovina? Iz Slatine sam, mali grad pa ovdje imamo samo CIAK i Tokic

Ja uzimam od Anđelka, firma Lageros, s njim nema greske, povoljan i djelovi stignu za 2 dana

Mada mozes u navedene, samo kazes koje proizvođace hoces

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, DinoDud said:

Hvala na odgovorima. Koja je najbolja stranica na kojoj uzimati? Ili trgovina? Iz Slatine sam, mali grad pa ovdje imamo samo CIAK i Tokic

Ja sam iz Virovitice, od Anđelka uzimam dijelove nekih 5-6. godina unazad, ulje, filtere i sve što mi treba za servis, a bilo je tu i kompletni zamašnjak i ostale stvari, tako da ti ga mogu toplo preporučiti, cijene povoljne, dostava brza. Dolje ga možeš kontaktirati putem maila ili ako ti se žuri onda ga kontaktiraj telefonom jer je uglavnom zatrpan upitima.

Tel: +385 1 6221-223
Fax: +385 1 626-0010
(091/545 6312)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/9/2021 at 12:57 AM, DinoDud said:

Pozdrav VW-ovci 😁. Kupio sam Passata B7 2014. god 1.6  77kw sa 135 000 km prije god i pol. Sada ima 152 000 i mislio sam mu napraviti veliki servis. Čovjek koji ga je prodao rekao je da veliki servis ide na 210tkm,neki kažu 180tkm, pa me zanima jel bi pogriješio ako bi mu na 155tkm odradio veliki servis? Nemam pojma kako ga je čovjek vozio, dal je gažen ili mažen. Zanima me i vaše mišljenje o izmjeni ulja u mjenjaču! Hvala svima unaprijed. 💪😁

E da i još nešto, ako bi mi mogli napisati što sve kupiti za veliki servis, dal je autokrešo dobar store za to? 

Nisam baš vidio da je neki dočekao 210K. Obično svima pumpe prije propišaju

On 7/19/2021 at 9:47 PM, DinoDud said:

Ljudi pomagajte htio bih staviti što kvalitetnije dijelove seta zupčastog remena. Šta je najbolje staviti, SKF, INA, BOSCH, CONTI neki drugi? 

Šta god o remenja uzmeš nemreš fulat. Najbitniji ti je izbor vodene pumpe jer to je danas najslabija karika zupčastog.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 20. 07. 2021. at 11:53, VW_GTD23 said:

Ne bih uzimao nikada INU. Samo Continental ili Dayco koji je bio prva ugradnja kod vecine CR motora...

vidis ja dayco nebi nikad jer je imao problema u tim tvornickim ugradnjama.... Recimo u passatu bi-tdi izmjena je svako 120tkm i nema nego samo dayco set,,.,

Ina je ok jer u kontiju dobijes sve od ine a natezac litens :)  cak i u orginalu imas ina role... tako da.... sve je to mix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koji onda uzeti? Kakvih je tacno problema bilo? CONTINENTAL?  Kakav je BOSCH? Na mome mk6 veliki servis je radjen u VW ovlastenom u DE i stavljen je DAYCO zupcasi set a linijski je CONTINENTAL. @AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dayco je imao problema sa zvukovima kad je motor hladan. Inace u 99posto ide conti set. Ja osobno radije ugradjujem konti.... Vanjski remen isto konti a natezac i remenica alternatora ina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

INA je vrlo kvalitetna. Pogotovo serija setova distribucije za VAG. Vak i lancane distribucije.
Conti u cijeloj prici ionako radi samo remene.

Gates je dobar za francuze, Dayco dolazi serijski na Hyundaiju.
Ali oem set je uvijek kvalitetniji, dakle onaj koji je bio na autu tvornicki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, VW_GTD23 said:

Pa koji onda uzeti? Kakvih je tacno problema bilo? CONTINENTAL?  Kakav je BOSCH? Na mome mk6 veliki servis je radjen u VW ovlastenom u DE i stavljen je DAYCO zupcasi set a linijski je CONTINENTAL. @AUTOFREAK

Kao što rekoh koji god uzmeš nećeš fulat. Imali su svi "problema" u jednom periodu svoga rada. Tako i sad na EA288 zupčasti škripi a prva ugradnja su Gates,  Dayco i Conti.  Imaju problema sa remenima i španerima pa su se radile izmjene.

Ako ćeš tako gledat nećeš ništa kupit. To su ti jedini proizvođači remena i njih ćeš osim u njihovim kutijama još ih naći u ostalim setovima kao INA, SKF, SNR itd. koji god kupio dobit ćeš jedan od ta tri remena.

 

Imao sam conti sad imam dayco najnormalnije sve radi bez ikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod sebe sam primjetio neke cudne zvukove koji dolaze iz toga dijela gdje je remenje. Ja mislim da je problem u spaneru linijskog remena koji izgleda kao da nikada nije mijenjan. Ne vjerujem da je do zupcastog zvukovi jer zvukovi su uvijek prisutni ali sasvim malo. Na nizim temparaturama -15 -20 C malo zaskripi :( Evo snimak pa sta vi mislite??? @Memphis  @AUTOFREAK

https://streamable.com/r10nf7

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3