3 3
DinoDud

Veliki servis Passat B7

Recommended Posts

Kao što rekoh koji god uzmeš nećeš fulat. Imali su svi "problema" u jednom periodu svoga rada. Tako i sad na EA288 zupčasti škripi a prva ugradnja su Gates,  Dayco i Conti.  Imaju problema sa remenima i španerima pa su se radile izmjene.
Ako ćeš tako gledat nećeš ništa kupit. To su ti jedini proizvođači remena i njih ćeš osim u njihovim kutijama još ih naći u ostalim setovima kao INA, SKF, SNR itd. koji god kupio dobit ćeš jedan od ta tri remena.
 
Imao sam conti sad imam dayco najnormalnije sve radi bez ikakvih problema.
Ovo je točno, ja sam par puta to rješavao na garanciju, u početku je bila servisna akcija na zamjenu remenja, pa su naknadno to promjenili, i sada mažu remenje sa nečim da ne cvili. Meni redovno procvili svakih pola godine, posprejam ga, i onda je dalje uredu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/22/2021 at 12:11 AM, AUTOFREAK said:

vidis ja dayco nebi nikad jer je imao problema u tim tvornickim ugradnjama.... Recimo u passatu bi-tdi izmjena je svako 120tkm i nema nego samo dayco set,,.,

Ina je ok jer u kontiju dobijes sve od ine a natezac litens :)  cak i u orginalu imas ina role... tako da.... sve je to mix

Zanimljivo..
Znaci EA288 motor, 110/140kw ide na 200k, a bi-tdi na 120k 😦

Kad budem imao viska love (znaci nikad) zelji mi je uzet bi-tdi.
Ali sto novijeg po mogucnosti. Jer pretpostavljam da se ljudi izivljavaju na tim motorima.

I tko mi moze jos jednom napisat (znam da se spominjalo nekoliko puta vec) sto sve tocno uzrokuje odvratne zvukove kod ovih ea288 motora?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

šklopotanje se cuje od vakum pumpe u koritu motora.  Pred par mj sam mjenjao zubcasti na bi turbo passatu. Na 115tkm je.... Stalna musterija... Auto je odlicno i evo tek sad ima 130tkm... Vidim na oglasu je izasao jedan sa 250+ 

 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo je tema starija, ali da ne otvaram novu, u pitanju je golf 7 2.0 tdi crbc

 mjenjao sam zupcasti na tom motoru na 180tkm, uzeo conti set i na kraju kad sam sve zavrsio vidim da je bio za kupiti i set u kojem dolazi mikoremen za pumpu ulja, vidim da dosta ljudi to uopce ne dira...

jel moguce pucanje tog remena, koji je interval ako ga uopce ima?

pumpu vode zamjeniti sa istom ili je bolje kupiti bez onog selenoida, samo sta kuciste ostaje isto da ne pali check engine zbog struje ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je već posao za izmjenit. Mislim da  si miran do 350tkm tj mjenjat tamo slj put....

pumpa meni osobno draza izvedba bez pomičnog prstena a recimo t6 je takvu i ima....

Remenicu altelnatora svakako nezaboravit

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vanjska dristribucija je komplet zamjenjena, tako da nema brige

znaci ovi zamjenski setovi (conti,ina,gates) interval je na 120-150tkm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja kad sam radio na b8 2.0 tdi remenje uzeo oem iz servisa po preporuci Iva. Zupcasti sve spanere i remenicu alternatora. Pitao u ovlastenom za taj remen uljne pumpe kazu nema interval zamjene. Tako da ga nisam ni mijenjao 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 09. 03. 2022. at 16:32, jledenko said:

Vanjska dristribucija je komplet zamjenjena, tako da nema brige

znaci ovi zamjenski setovi (conti,ina,gates) interval je na 120-150tkm?

Ja prakticiram 100-150tkm....  

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naravno da mozes napraviti ga kad zelis, a da li ima potrebe, to ti moze reci mehanicar. Trosak je 2000-3000 kn, ovisno da li ces u ovlasteni ili ne. Mozda bi ti bilo dobro napraviti veliki servis radi godina koje auto ima, ako ne vec kilometara.

Ulje u mjenjacu, ako se dobro salta - ne diraj.

Malo mi smrdi ovih 130 tisuca na Passatu iz 2014e pa bi u svakom slucaju bilo dobro da obavis veliki servis.
8

Poslano sa mog SM-G998B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3