1 1
DinoDud

Veliki servis Passat B7

Recommended Posts

Pozdrav VW-ovci 😁. Kupio sam Passata B7 2014. god 1.6  77kw sa 135 000 km prije god i pol. Sada ima 152 000 i mislio sam mu napraviti veliki servis. Čovjek koji ga je prodao rekao je da veliki servis ide na 210tkm,neki kažu 180tkm, pa me zanima jel bi pogriješio ako bi mu na 155tkm odradio veliki servis? Nemam pojma kako ga je čovjek vozio, dal je gažen ili mažen. Zanima me i vaše mišljenje o izmjeni ulja u mjenjaču! Hvala svima unaprijed. 💪😁

E da i još nešto, ako bi mi mogli napisati što sve kupiti za veliki servis, dal je autokrešo dobar store za to? 

Naravno da mozes napraviti ga kad zelis, a da li ima potrebe, to ti moze reci mehanicar. Trosak je 2000-3000 kn, ovisno da li ces u ovlasteni ili ne. Mozda bi ti bilo dobro napraviti veliki servis radi godina koje auto ima, ako ne vec kilometara.

Ulje u mjenjacu, ako se dobro salta - ne diraj.

Malo mi smrdi ovih 130 tisuca na Passatu iz 2014e pa bi u svakom slucaju bilo dobro da obavis veliki servis.

• Like 1

Ulje u mjenjaču  za DSG u ovlaštenom mjenjaju svakih 60 000 km, kako je za ručni ne znam. 

Valjda bi napisao da je dsg?

O ručnom mjenjaču se radi. Znači ne dirati ulje, primljeno na znanje! 

Ja sam na svom napravio prvu izmjenu remena na 211.000km, malo mi je i prešao interval. Inace se radi na 210.000km ako pumpa prije ne propiša. e sad je pitanje dali su na tvome pravi km.

Ja sam uzeo sve conti set sa vodenom pumpom i kanalnim remenom i majstor mi je još neka mislim dva semeringa promjenio.

I koliko te izaslo to? Imam ovjereni papir s ispisom kilometara od prvog dana, pa valjda to nešto znači. 

Nekih 1300 kn, conti set sa vodenom pumpom, kanalni remen, antifriz i ruke oko 800kn, tak da sve skupa 2100kn.  S tim da za djelove imam dobar rabat.

• Like 1

1 1