2 2
ALE009

Downpipe turbo

Recommended Posts

Da li neko ima pri ruci dpf ili izvadjenu turbinu ili zna koje su dimenzije "turbo flange v band "

Motor 2.0 tdi CR i 1.6 TDI 

Zelim da napravim downpipe ali ne znam koja je dimenzija dijela sto spaja turbo i downpipe ( znate onaj prsten) 

( Nemam trenutno izvadjen turbo ili dpf da mogu izmjeriti)

Edited by ALE009
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam

Promjer cijevi unutar ovog šešira je 55mm

Promjer ovog šešira je 7,57mm

Ova unutarnja cijev od 55mm izlazi iz ovog šešira 6,4mm 8a323b432765523c40abf7465e8b9bcd.jpg7b27e38ff607d8bc3a90678b8b1c834f.jpg33de32ec16a03f42b1b2c38a4dd32eed.jpg01ea9d8db667c6a87dd07a2299ff6ed6.jpg

 

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li to uradio DPF OFF ? @polic na kvadrat

Mada vecina njih kada radi DPF OFF uopste ne radi nikakav downpipe, samo izbije saci iz DPF-a i navari ga ponovo :) Makar tada ce na tehnickom vidjeti da ima DPF-a hahah

Edited by VW_GTD23
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti puno na ovim slikama, bit ce mi jako korisne. Kada nadjem odgovarajucu flangu postavit cu naziv.

Meni je zao da unistim svoj DPF, jer je potpuno ispravan. A vjerujem da ce me pravljenje kostati oko 75 eur max

Da imam dizalicu da mi auto moze stajati par dana i da mogu mjerit vrlo rado bi podijelo 3d model za pola.

Taj kraj, komad cijevi, bong za o2 senzor i komad flekse. Auspuh servis moze savit konad cijevi na licu mjesta po uzorku na izvdjeni dio sa dpf om. Svakako ima najmanje po 5 cm okolo mjesta tako da preciznost nije previse bitna. 

 

Edited by ALE009

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekome zatreba potrebna dimenzija V banda je 2.25" ( ID - inner diameter)  inca

 

Edited by ALE009
Inča

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesi li to uradio DPF OFF ? [mention=42544]polic na kvadrat[/mention]
Mada vecina njih kada radi DPF OFF uopste ne radi nikakav downpipe, samo izbije saci iz DPF-a i navari ga ponovo Makar tada ce na tehnickom vidjeti da ima DPF-a hahah
Nisam radio off već mi je povoljno uletio cijeli ispuh dpf sa senzorima komplet s stražnjim loncem te sam isti kupio ako moj počne zafrkavati
U međuvremenu prodao stražnji lonac i sadržaj dpf tj samo saće katalizator sam ostavio i vratio uloženo tj imam za svaki slučaj ako moj počne raditi probleme

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja kod sebe nista ne diram jer jos sve radi ali moracu uraditi DPF OFF kad tad sigurno nazalost :( Necu raditi nikakv downpipe samo cu sace izbiti i zavariti sa zadnje strane da se ne vidi na tehnickom.  hahahahhh

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, VW_GTD23 said:

I ja kod sebe nista ne diram jer jos sve radi ali moracu uraditi DPF OFF kad tad sigurno nazalost :( Necu raditi nikakv downpipe samo cu sace izbiti i zavariti sa zadnje strane da se ne vidi na tehnickom.  hahahahhh

Ne gledaju kod nas to jos, ali ako zelis pravi downpipe iza dpf odmah ima katalizator. Moze se sve izbiti pa fleksa zavariti i imas skriveni downpipe. 

Mana sto rade kod nas je sto ne izvade i ne ugase senzor pritiska dpf koji izgori. U najboljem slucaju unistis senzor, u najgorem moze do pozara doci.

I ja sam trazio da kupim neki unisten dpf pa da to odradim ali nisam mogao naci. 

I ne mogu lahko vidjeti jer ima ova kao metalna oplata 

 

Edited by ALE009

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može se izbiti da samo ako izvadiš i kat onda baš smrdi iz auspuha grdo.
Ja sam ostavio Kat gore i ak me sjećanje dobro služi prvo ide Kat pa cca 2cm razmaka i onda Dpf saće.
Ovo da će senzor izgoriti ti baš nema logike jer prilikom regeneracije se tu postižu veće temperature nego kad to samo slobodno izlazi van

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne gledaju ali gledace ubrzo kao u Srbiji :DNi ja nikada nisam cuo da je izbio pozar zbog toga. Pa sta je onda rijesenje to tvome? Izvaditi senzor skorz? Sta uraditi sa jackom? Moze ECU baciti gresku ako senzor nije spojen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mog prijatelja izgorio, sreca vidio na vrijeme. 

Pa da izvadit, blindirat, dtc off za senzor pritiska dpf.  O2 ostaje.

Znam, sve su poceli da kopiraju od Srbije. Ma da mi se iskreno vise svidja pristup u HR. 

Nista istekas iz dzeka, uvijek se moze napraviti i blindiran dzek.

Ako je ispravan ja bi ga sacuvao ( DPF).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mu ECU bacio gresku kada je izgorio? Ja koga god znam ostavlja taj senzor a DTC OFF se samo radi ako ima jos nekih dodatnih problema u instalaciji ili elektronici. A i dosta njih ugasi i lambda sondu kada radi DPF OFF. I nije to toliki problem izvaditi ali hocu ako mi neko bude zavirivao odozdo da sve izgleda kao da nista nije cackano. Mada i motor skroz promjeni zvuk kada se izvadi DPF to veooma lako primjeti onaj ko radi sa time :( Vljda necu biti tolike srece...

DPF mi je ispravan i radi bez ikakvih problema jos otkad je auto kupljeno. Auto necu prodavati pa tako mislim da cu morati uraditi DPF OFF kad tad sigurno!

Edited by VW_GTD23
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije pametno ugasiti O2 senzorja se vodim onime sto darkside preporucuje. Oni su tatamata za vw

 

Edited by ALE009

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tu nista ne bih gasio ni O2 a ni senzor pritiska ali i ako bude poslije problema moze se uvijek uradti DTC OFF!

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, VW_GTD23 said:

Ja tu nista ne bih gasio ni O2 a ni senzor pritiska ali i ako bude poslije problema moze se uvijek uradti DTC OFF!

Gasiti lambdu je vrlo glupo i moze biti stetno.

Diff sensor se moze ugasiti, ali to nece sprijeciti da se rastopi. Ali uvijek se rastopi radi loseg crijeva. 

A ako se diff senzor fizicki mice, onda se vrlo lako skuzi da je dpf maknut.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, fire said:

Gasiti lambdu je vrlo glupo i moze biti stetno.

Diff sensor se moze ugasiti, ali to nece sprijeciti da se rastopi. Ali uvijek se rastopi radi loseg crijeva. 

A ako se diff senzor fizicki mice, onda se vrlo lako skuzi da je dpf maknut.

Bas zbog toga ja ne bih nista skidao, samo var na DPF-u neka bude sa zadnje strane da se ne moze skontati :) A moze li doci do pozara zbog toga senzora? Ja nisam jos cuo za takav slucaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da je to ovakav senzor sa dva izlaza gdje mjeri pritisak prije i poslije DPF-a . E sada nije mi jasno to za njegovo topljenje i izazivanje pozara. Neka sve stoji samo uzeti i zatvoriti prikljucke na DPF-u valjda bi mogo tako :) Tada se nece imati sta vracati u njega!

s-l640.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, VW_GTD23 said:

Trebalo bi da je to ovakav senzor sa dva izlaza gdje mjeri pritisak prije i poslije DPF-a . E sada nije mi jasno to za njegovo topljenje i izazivanje pozara. Neka sve stoji samo uzeti i zatvoriti prikljucke na DPF-u valjda bi mogo tako :) Tada se nece imati sta vracati u njega!

s-l640.jpg

Pa o tome i govorim, da na dpf. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, VW_GTD23 said:

Trebalo bi da je to ovakav senzor sa dva izlaza gdje mjeri pritisak prije i poslije DPF-a . E sada nije mi jasno to za njegovo topljenje i izazivanje pozara. Neka sve stoji samo uzeti i zatvoriti prikljucke na DPF-u valjda bi mogo tako :) Tada se nece imati sta vracati u njega!

s-l640.jpg

Pukne crijevo pa pocne prolaziti vruci zrak(ispusni plinovi), i onda pocne topiti okolo. Dok je crijevo citavo nema protoka pa je su tu plinovi hladni.

Ali kada se dpf izvadi, taj tlak je znacajno manji pa je manja sansa od pucanja crijeva.  A u krajnosti se mogu zablindirait blizu dpf-a.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, fire said:

Pukne crijevo pa pocne prolaziti vruci zrak(ispusni plinovi), i onda pocne topiti okolo. Dok je crijevo citavo nema protoka pa je su tu plinovi hladni.

Ali kada se dpf izvadi, taj tlak je znacajno manji pa je manja sansa od pucanja crijeva.  A u krajnosti se mogu zablindirait blizu dpf-a.

Najbolje bi bilo to zablindirati kod DPF-a za svaki slucaj :) Samo jos jedno pitanje u vezi DPF-a. Znam da se odmah moze preko VCDS-a provjeriti ako je uradjen EGR OFF, tada ce uvijek biti zatvoren bez obzira na broj obrtaja. Kakvi ce biti ovi parametri preko VCDS-a ako se uradi DPF OFF ? Naravno to se sve moze skontati ako se ne ugrade varalice...

593727bf0b0e6_DPFvalues.png.8437a8e91c90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda nece na tehnickom kopcati na dijagnostiku, mislim da je dovoljno da se podviri pod auto i pregleda fizicko prisustvo DPF-a. A i ako budu varalice su rijesenje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, VW_GTD23 said:

Valjda nece na tehnickom kopcati na dijagnostiku, mislim da je dovoljno da se podviri pod auto i pregleda fizicko prisustvo DPF-a. A i ako budu varalice su rijesenje :D

Ma po zvuku u leru cujes da nema dpfa, a kamol da netko spoji bilo sta :D

Samo je pitanje njihove volje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ne bas uvijek mada onaj ko se razumije to moze odmah skontati :( Moze auto i sa skinutim DPF-om imati dobre izduvne gasove pod uslovom da je motor dobar. Ali ipak mora postojati neka procedura koje se moraju pridrzavati, samo neka se podvire pod auto malo pogledaju i to je to kao sto rade u Srbiji. Cak tamo sada mjere i ovalnost diskova pa i mnoga novija auta padaju na tome a i ovde u BiH sve postepeno kopiraju od Srbije.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na vag Dovoljno je da se spoji sa najobicnijim obd 2 skenerom uz aplikaciju vag dpf i odmah se vidi jel dpf unutra il ne. I egr jel se otvara il ne.
Za minutu znas kakav je dpf, koliko cesto radi regeneracije i koliko traju..

Ovak izgleda kad dpf-a nema..

bc9d4e91836331224c2776f8ecf08cb1.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2