2 2
ALE009

Downpipe turbo

Recommended Posts

6 hours ago, ivanm said:

Na vag Dovoljno je da se spoji sa najobicnijim obd 2 skenerom uz aplikaciju vag dpf i odmah se vidi jel dpf unutra il ne. I egr jel se otvara il ne.
Za minutu znas kakav je dpf, koliko cesto radi regeneracije i koliko traju..

Ovak izgleda kad dpf-a nema..

 

Na srecu na tehnickom radi obrazovano osoblje i imaju preko 100 raznih dijagnostika za svaku marku i generaciju.

 

btw vrlo se lako rijeis da ti pise soot mass koji oces, diff tlak koji oces, egr % koji oces ... Ali nema nikakve potrebe za tehnicki to raditi.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoguce je za bilo koju drzavu da imaju vise dijagnostika. Razlog je jednostavan a to je cijena. Sami uredjaji, kostaju mnogo a jos vise i licenice za njih. Da ne pricamo o drajverima, itd.

Edited by ALE009

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nemoguce je za bilo koju drzavu da imaju vise dijagnostika. Razlog je jednostavan a to je cijena. Sami uredjaji, kostaju mnogo a jos vise i licenice za njih. Da ne pricamo o drajverima, itd.
Obični Obd samo ga spoji da očita parametre u režimu rada na leru i na 2400 okretaja i sve je jasno kao dan
Nikakva skupa oprema nije potrebna...

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako. Oni mogu sta hoce pitanje je dali žele nesto poduzeti. Neki senzor kolicine cesrica u ispuhu odmah bi pokazalo jel auto ima dpf il ne. Kinez takav senzor napravi za 3 dolara. Spoji se na uređaj na kojem se na benzincima mjere svi plinovi u gramima po km. Ispravan auto sa dpf ima oko 0 grama cestica. Vasi krsevi sa operiranim auspusima imaju i do 100 gr. Da poskidaju sa cesta sve dpf off aute, pola bi ih ostalo bez tablica.. ali budu polako, jer ovako svaki dizel do 200000 km je u svojoj normi a onda pada u euro 3 il 4.
Za godinu, dve, 5, trebalo bi biti transparentno, a ne da kriminalci bez filtera voze ko sa golfom 3 i u guzvi truju ljude a posteni (glupi) ljudi se muce sa regeneracijama.
Jednostavno nije posteno i treba to iskorjeniti.
Pogotovo u gradovima, na selu ta čađa padne na tlo prije nego ju netko udahne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, polic na kvadrat said:

Obični Obd samo ga spoji da očita parametre u režimu rada na leru i na 2400 okretaja i sve je jasno kao dan
Nikakva skupa oprema nije potrebna...

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk
 

Ako ja npr dekalibriram senzor tlaka da kaze od 50hPa na dalje. Jel mozes odma kuziti je ima dpf ili ne?

Za svaki algoritam od tehnickog zbog kojeg kao kuze jel imas dpf ili ne, postoji ljek. Jednostavno oni su vrlo glupi i oprema im je u kurcu. I zato se sve resava. Taj readiness (obd) su najavljivali kao da ce sve vidjeti, na kraju svi auti bez dpf to prolaze. Padaju ovi kaj imaju dpf i neku gresku. Bez dpf svi prolaze.

2 hours ago, ivanm said:

Bas tako. Oni mogu sta hoce pitanje je dali žele nesto poduzeti. Neki senzor kolicine cesrica u ispuhu odmah bi pokazalo jel auto ima dpf il ne. Kinez takav senzor napravi za 3 dolara. Spoji se na uređaj na kojem se na benzincima mjere svi plinovi u gramima po km. Ispravan auto sa dpf ima oko 0 grama cestica. Vasi krsevi sa operiranim auspusima imaju i do 100 gr. Da poskidaju sa cesta sve dpf off aute, pola bi ih ostalo bez tablica.. ali budu polako, jer ovako svaki dizel do 200000 km je u svojoj normi a onda pada u euro 3 il 4.
Za godinu, dve, 5, trebalo bi biti transparentno, a ne da kriminalci bez filtera voze ko sa golfom 3 i u guzvi truju ljude a posteni (glupi) ljudi se muce sa regeneracijama.
Jednostavno nije posteno i treba to iskorjeniti.
Pogotovo u gradovima, na selu ta čađa padne na tlo prije nego ju netko udahne.

Auto s dpf ima veci CO2 nego auto bez. Moras se odluciti kaj ti je bitnije, CO2, NOx, cada ili nesto trece. Nije sve tako jednostavno, da je sve bolje. Realno dpf povecava CO2 i kolicinu cade.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auti prolaze bez dpf jer se uopce na tehnickom me mjeri ono cemu dpf sluzi. Mjeri se ono sto se mjerilo i prije, vidljiva neprozirnost, sto ima iznad granice auto koji je totalni krs, a njihovi obd2 skeneri uocavaju npr i druge nedostatke na autu. Kod 4x4 cesto se sila kocenja iscitava kroz obd2 i ecu a ne na valjcima, tak da se nemre rec da im je oprema zastarjela jer takvu imaju i u npr DE. Dpf i egr off povecava znatno i NOx, tak da treba u ispitivanje ukljuviti i sondu koja mjeri nox, pm, pn i tad bi se padalo ko zrele kruske.. i mogu oni to nspraviti i mjeriti ali zbog necega ne rade to. Cekaju. Ajd napravi kaj hoces na svom ecu i aplikacija bu procitala. Ak nemoze procitati onda nekaj ne valja i dpf ne radi.
Ova apk cita direkt sa canbus.

"This app doesn't use standard OBD2 commands as almost all other apps, it uses directly CAN commands specific of car model"

Velim bas me zanima jer sam pratio svoje regeneracije a kad se usteka nekome tko nema dpf izbaci gresku. I vrijeme zadnje regeneracije prije 2 godine.

Ako imas viska vremena, to bi bilo zanimljivo, inace ona ne sluzi otkrivanju prekrsitelja, nego da ljudi poprate regeneracije i produlje zivotni vijek dpf-a.
Da bi se produzio zivot ne smije se flashati dizelgate fix (on smanjuje emisije za 20-30%) a ostaju 2-3x vece od norme.
Ako je flashan fix, flasha se original softver bez ikakvog updatea i tad dpf radi fino.
Mislim mesarenje po ispuhu s ciljem jeftine voznje i nebrige oko necijeg prava na cisci zrak pogotovo radi izbjegavanja mucnih regeneracija u gradu, je po meni egoisticki, jadno, svinjski prema svima okolo, pogotovo maloj djeci. Bilo bi cak smijesno a zapravo zalosno. Jer sto bi bilo da se sa svih auta i dizela i benzinaca poreze sve i da se moze tako proc tehnicki, u gradu bi smrdilo opet ko 1980-ih.
Konacno imamo cisci npr zagreb i kad se vozim iza koga ne smrdi mi u kabini.
Kad je auto operiran, smrdi i kroz najbolji filter kabine.
I ja sam bio na rubu da odrezem dpf ali savjest mi je proradila i rekao sam si, ne mogu to napraviti radi ljudi oko kojih vozim.
Dakle pitanje je vise moralno nego tehnicko i zakonsko. Jesi li životinja ili čovjek.
Čovjek čovjeku ne želi zlo.

Upitaj se: tko sam ja i sto ja radim? Jel to posteno prema drugima? Ne radi se o novcu nego o onom najdragocjenijem sto covjek ima: ZDRAVLJU.
Zato nisam mogao napraviti dpf off, jer smatram da time stetim ljudima oko sebe, jer je funkcija dpf upravo zaustavljanje mikro i nano dizelskih cestica. Zvuci glupo ali je istina: stari dizel koji dimi vidljivom čađom manje je stetan za uca od cr dizela bez dpf.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, a ako nije dpf off sta napraviti kada bude pun, tj. Blizu 70g? Zamjena, čišćenje??
Sta je od toga realno korisna i dobra opcija?? Da li netko ima iskustva za zamjenom, cijena?? Ili čišćenje??

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas ciscenja Dpf -a po boljim servisima. To postoji vec godinama. Ako skines dpf dolje onda je mislim do 1000 kn, ako dodjes sa autom pa oni skidaju dpf dolje ovisi, neznam odakle si pa da ti dam preporuku..

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ivanm said:

Imas ciscenja Dpf -a po boljim servisima. To postoji vec godinama. Ako skines dpf dolje onda je mislim do 1000 kn, ako dodjes sa autom pa oni skidaju dpf dolje ovisi, neznam odakle si pa da ti dam preporuku..

Dpf se s razlogom zapunio, jer je ostatak auta neispravan. Nakon ciscenja dpf svi problemi se vrlo brzo vrate. To sluzi samo za prodaju auta.

Ljudi ne kuze da nije problem samo u dpf. Realno ako bi htio na npr. 2.0tdi 2012. popraviti dpf kako treba, cifra je veca od 4000E. I to je vrlo neisplativo.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svjestan sam toga. Ali znam 1.6 tdi koji je proso 700000 km bez diranja dpf. 90% autocesta. Ako ti sve pocrkava dizne turbina a nemas novca za popraviti, onda si takav auto ne mozes realno ni priustiti. Kupis hyindai ili kiju crdi koja nema problematican ispuh ili ak se vozis samo po gradu benzinca. Ne shvacam taj zaostao mentalitet da moras voziti narodno auto koje ne mozes realno odrzavati.
Bitno da se vozi tiguan a to sto jedva imas za naftu to je prica za sebe. Jadno.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2