1 1
Ozi

Passat B8 1.6 tdi pistanje na 1600-1800 rpm

Recommended Posts

Pozdrav,

kupio sam prije mjesec dana polovan B8  1.6 tdi sa 30 000 km. Sve super osim sto sada primjetim u svakoj brzini kad dodam gas i to samo izmedu 1600 i 1800 okretaja cujem kao da zrak izlazi pod tlakom kao neki ssssssst zvuk. Kao da je puklo crijevo pa pusta zrak, ali tise. Nije jako glasno, no cujem kad otvorim prozor.

Ne gubi snagu i nema nikakvih drugih promjena. 

Ima li netko ideju sto bi to moglo biti?

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to nije zvuk kako usisava zrak? Na tim okretajima taman počinje turbina vrtit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala decki. Zvuci ohrabrujuce. Palo mi je na pamet da bi mozda moglo biti normalno posto se dogada u svakoj brzini na identicnim okretajima, ali ne kuzim se da bih mogao u to biti siguran.

U leru se ne dogada.

Tnx

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni ako je sve ispravno, pogotovo na tim motorima, doslovno je ne bi trebao uopce cut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tnx Garrett,

istina jest da taj zvuk nije klasican zvuk pistanja turbine, nego kao da negdje izlazi zrak pod tlakom. Kao kad bus pusti zrak iz kocnica, ali puno tise.

U petak ionako idem na kontrolni pregled auta pošto je free uz HAK karticu, pa vidimo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa na autu nema nigdje zraka pod tlakom osim turbine, dakle onda pušta neko crijevo oko turbine... Digni haubu, i neka netko daje gasa, pa pogledaj da li se čuje ili ne?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, probao u leru, ali se ne cuje, no probat cu s dignutom haubom pa s nekim da poslusamo. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam po netu i veli da se turbina ne pali u leru. OK, necu moc tako provjerit,al bar sam siguran da je turbina sad bilo da je sve ok ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbunio si me. Nisam te shvatio kako s dignutom haubom ako ne u leru dok auto stoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo ovako, digni haubu i turiraj auto, i vidi da li se cuje zvuk. U leru se ništa neće čuti, ler je na cca 900okr/minuti, a turbina se ukljucuje tek na 1600-1800okr/minuti...

Dakle, digni haubu i neka netko daje gasa, i tako dok auto miruje, imas blokadu na 2500okr/min...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da ce to cut dok netko daje gas jer nema toliko potiska kao kad auto krece tj vozi i stisne gas

Share this post


Link to post
Share on other sites

A na to si mislio Ivane. Ler gas je na oko 900 okr. u minuti, no bilo kakvo dodavanje gasa dok auto nije u brzini se smatra davanjem gasa u leru pa sam mislio da mislis na nesto drugo. 

Ok, kuzimo se. To sam vec probao, ali bez dignute haube i da netko slusa naprijed i nista se ne cuje. Velim, bojim se da nis od toga jer se turbina kako citam ne ukljucuje ako nije u brzini, ali svakako probam. Hvala

Imam i garanciju godinu dana pa cu se zaletit da pogledaju.

Inace auto je kao nov. Sve drugo perfektno. Malo sam se teze navikao jer sam presao s Alfe, al it's ok. Sve ima svoje.

Fala decki, javim kak je proslo u servisu.

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update vezano na zvuk ispustanja zraka pod tlakom je taj da servis kaze da je u pitanju normalna stvar i turbina.

Hvala svima na komentarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ozi said:

Update vezano na zvuk ispustanja zraka pod tlakom je taj da servis kaze da je u pitanju normalna stvar i turbina.

Hvala svima na komentarima.

Koji servis?

Ja se recimo ne slazem s njima.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u meduvremenu i u drugom servisu. Oba su ovlasteni. Jedan u ZG i jedan van ZG. 

I u drugom kazu da je normalno. Taj zvuk kazu rade odusak klime, ali i turbo na usisu. Spojili na komp i nema gresaka.

Ako netko mislida nisu u pravu, molim komentar s misljenjem sto smatrate da je zapravo u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje bi bilo da snimis ako mozes, pa mozemo krenut dalje. Ti u servisu su uzivo culi zvuk, a mi na forumu smo samo mogli procitati kako to zvuci.

Tako da su oni u prednosti : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istinu velis. Budem probao snimit prvom prilikom na nekoj tihoj ravnini bez prometa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1