0
simest

Touran, preporuka multimedije

Recommended Posts

Pozdrav,

 

U potrazi sam za multimedijom koja bi mi zamijenila trenutni RNS315, sa eksternim BT-om, u touran-u iz 2012 godine.

 

Ono sto mi je potrebno je da ima BT, kameru,podrsku za android auto/carplay, RDS, MFD, OPS/selfparking te komande na volanu (da podrzava vise manje full funkcionalnosti  VW-a).

Navigacija nije neophodna ali ako ima super 🤣

Kinezi su mi previse rizicni za kupnju, nema garancije, ima 100 verzija, nisu nesto ni brzi a i ova nova pravila za carinjenje/shipping podizu im dosta cijenu.

 

Prethodno sam dobio preporuku za discover media PQ, navodno se moze naci po 600€, no niti je mogu naci za tu cijenu a nisam ni 100% siguran da li je plug and play u tourana niti koju uzeti 🤪 (ako tko prodaje sa full otkljucanim funkcijama te potrebnim dodacima nek se javi na PM)

Da li ima nesto od Alpine/Kenwood ili neke druge poznate marke a da se moze ugraditi i kupiti kod nas?

 

Hvala

Edited by simest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doik se Zvone ne javi, da li tko mozda ima iskustva sa Kenwood DNX518VDABS multimedijom?

koliko vidim po netu ista je plug and play za VW te bi MFD i tipke trebale raditi sa adapterima......

 

Naravno ako imate nesto bolje u slicnom cjenovnom rangu javite :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupio kineza Erisin, bas za Vw, izgled i tipke super, ima DSP audio procesor, carplay, android auto i sve kaj ti treba i ne treba. 2200kn i jamstvo u HR 12mjeseci. Prezadovoljan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima losih i dobrih. Nije uvijek koliko para toliko muzike. Znaju ljudi I firme prodavari China radio koji kosta 1800kn za 3000kn u ducanu sa jamstvom u HR. Ovaj je dobar po mome iskustvu. Imao sam barem 3 kineza o ovaj je najbolji od sva 3. Tko se bavi profi audiom neka kupi Alpine sa Carplay/ Androidauto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam o kojoj multimediji tacno pricas, moze li link? ISUDAR je jedan od boljih kineza. Jesi li ugradio FM pojacalo jer prijem je kod vecine dosta losiji bez pojacala?

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, VW_GTD23 said:

Ne znam o kojoj multimediji tacno pricas, moze li link? ISUDAR je jedan od boljih kineza. Jesi li ugradio FM pojacalo jer prijem je kod vecine dosta losiji bez pojacala?

ERISIN on ti je u rangu ISUDAR. Ovo ti je moj. 
https://www.erisin.com/products/erisin-es8128v-9-android-100-car-stereo-for-vw-passat-seat-skoda-dsp-carplay-auto-gps-tpms-dab-4g-dvd-system

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam isto dvojio između Erisina i Isudara na kraju uzeo Erisin jer ima veći ekran za moj model iako je Isudar imao jači CPU (PX6). Eno ga stoji u kutiji već 4 mjeseca nikako da ga ugradim. Platio sam ga 1850 kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, prednost tih kineza je samo zato sto su Android a ovo ostalo su mane, losiji kvalitet zvuka losiji prijem radio stanica...  Mada ni RNS 510 nije savrsen ne moze se na svim raditi update mapa. Kada bih nasao RNS 510  2015-2016-2017 god. iz CC-a uzeo bih ga je te zadnje serije su sigurno najjace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj sa DSP om je u rangu originala. Prijem FM stanica je na 90% nekad i bolji. Ovaj moj model je bas za Vw rađen. Pali se prvi pur cca 1min a svaki sljedei odmah nakon kontakta. Plastika i gumbi su losiji, OEM je tu zakon. Ekran je bolji na erisinu i to nemjerljivo. Ima i verzija sa IPS panelom.  Multimedija je na strani kineza.  

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, Brumen said:

Ovaj sa DSP om je u rangu originala. Prijem FM stanica je na 90% nekad i bolji. Ovaj moj model je bas za Vw rađen. Pali se prvi pur cca 1min a svaki sljedei odmah nakon kontakta. Plastika i gumbi su losiji, OEM je tu zakon. Ekran je bolji na erisinu i to nemjerljivo. Ima i verzija sa IPS panelom.  Multimedija je na strani kineza.  

A sta je sa battery drainom,mfd-om i funkcijama na volanu?

Da li to podrzava i da li je plug and play ili zahtjeva neko dodatno kodiranje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne cucla akomulator. Ja ga vec imam godinu dana u kojem mi je mjesec dana auto stajao. Kontrole rade sve. Cak i phone gumb na volanu a nemam oem bluetooth. Stavio sam dodatni milrofon i zvuk je dobar kad nekog zovem ili me slusaju kaj pricam.  FM prikazuje samo frekvenciju, muziku prikazujem kao track i broji vrijeme koliko traje. Vise nego dovoljno. Rds prikaz radi. 

Edited by Brumen
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, simest said:

A sta je sa battery drainom,mfd-om i funkcijama na volanu?

Da li to podrzava i da li je plug and play ili zahtjeva neko dodatno kodiranje?

Sve to što je prije bio problem ili je tražilo dodatne adatpacije kao gatewaye i slično je već integirano u njemu. Doveli su te uvređaje do zavidne razine s obzirom kavi su prije bili, danas je sve to plug&play. 

Mislim ne znam kak radi ovaj moj sa PX5 chipsetom ali kolega ima neku stariju verziju sa androidom 7 i PX3 taj je dosta spor.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0