0
buva911

Golf 7 ugradnja xenon farova / atest

Recommended Posts

Pozdrav,

Zanima me par stvari sto se tice ugradnje farova i xenona na golf 7. Uzimao bi nove prednje farove (redizajn model), a novi sam u svemu tome pa molim za pomoc 🙌

Prvobitno sam gledao ovdje https://exteriorcars.com/proizvod/prednji-farovi-led-flowing-zmigavci-r-line-look/ (malo mi je puno novaca kupovat original, pa tome zamjenske), ali kad sam od njih narucivao zadnje stopke (isto redizajn) vidio sam da narucuju marku Vland, međutim kad sam otišao na stranicu https://www.vland-official.com/collections/european-cars-headlights/products/volkswagen-golf-mk7-led-headlights cijena je puno manja nego na exteriorcars, a šalju iz EU tako da nema nikakvih PDV-a, carina i slicno. Jedino mi nije jasno to sto na exteriorcars pise da dolazi s LED dugim svjetlom, a na Vland stranici pise: "Hi/Lo Beam: D2H / D2S / H7 HID with Ballast (Bulb Not Included)" . Na njihovoj stranici imaju u ponudi ove xenonke: https://www.vland-official.com/collections/led-bulbs/products/vland-2pcs-d2h-h7-xenon-bulbs-conversion-hid-kit-with-ballast-12v-55w-6000k?variant=31353712672877 , koliko je to okej?

- Jel netko vec ugradivao tu marku, kakva je kvaliteta prednjih farova itd. ? Jer su ovi zadnji sto sam narucio malo cudno pasali, ali nista strasno.

- Prvobitni plan mi je bio ugraditi LED, ali koliko vidim da na njega moze ici samo xenon, jesam li u pravu?

- Kakve su xenonke naspram LEDica, trajanje, odrzavanje itd?

- Htio bi napraviti atest i prednjih i zadnjih farova tako da nemam nikakvih problema na tehnickom, sto mi je sve potrebno za to, certifikati, cijena i to sve? Da li je uopce moguce atestirati konkretno te farove i xenonke. Ovo je jedino sto sam nasao u vezi toga https://premiumstyling.eu/atest-branika-farova/

- Moram li placat nekom majstoru ugradnju ili ih mogu sam ugraditi( zbog atesta)? Na sto paziti prilikom ugradnje?

- Sliku dolje sam nasao negdje na forumu pa ako je to tocno onda kad bih trebao xenonke ispod 2000Lm onda ne moram imati nivelaciju (koliko vidim to je i malo skuplje i teze za ugraditi), ne pise bas svagdje koliko je to tocno 2000Lm, da li je to dovoljno jako itd?

9E41DE72-94F6-4D28-B35C-8C70012F4148.jpeg

 

- Vidim da na njuskalu ovaj decko prodaje komplet farove(isto su zamjenski), isplati li se to mozda bolje uzimati gdje mi je sve na gotovo, a cijena mi je tu negdje? https://www.njuskalo.hr/farovi-svjetla-tuning/vw-golf-7-farovi-redizajn-oglas-30636932

 

Negdje je netko napisao da je gotovo ne moguce atestirat naknadno ugradene xenonke, ali mi to zvuci ko glupost pa me zanima to sve prije nego sto sam ista kupio. S tim da sam u potpunosti svjestan da ako ugradim sve to i odem na tehnicki da cu proci bez problema i da me niko nece nista pitati, ali bi svakako zelio da bude sve potpuno legalno. Prvi put ovo radim, tek nedavno sam se upustio u sve to i sve mi je relativno novo iako sad dane provodim na netu da vidim sta i kako se smije, ali mi i dalje nista nije jasno, Pokusao sam konktaktirati tehnicki na vise nacina i otici tamo, ali to rade tamo takvi prefrigani debili da mi nitko nije mogao nista konkretno reci. Svaka pomoc mi je dobrodosla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo ove s linka sto si stavio,od exteriorcarsa. i ja sam zadovoljan svjetlima.Dugo je tvornicki led plocice,a kratko je halogena h7. Ja sam ih ugradio,otisao u cvh i atestirao ih isti dan. Tak  da se atestiraju bez problema,sam ti mora kratko biti halogena,a ne led....

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

On 8/1/2021 at 10:23 AM, Tomma said:

Ja sam uzeo ove s linka sto si stavio,od exteriorcarsa. i ja sam zadovoljan svjetlima.Dugo je tvornicki led plocice,a kratko je halogena h7. Ja sam ih ugradio,otisao u cvh i atestirao ih isti dan. Tak  da se atestiraju bez problema,sam ti mora kratko biti halogena,a ne led....

Baš iz tog razloga bih mjenjao farove, zbog "žutih" halogenih svjetala te da ide uz zadnje facelift farove. Nekako sam uzeo prvo zadnje jer wsu jefitniji pa da se natjeram da uzmem prednje 😂 Koliko te koštao atest i da li moram/mogu odmah zadnja atestirat?

https://www.cvh.hr/sluzbene-obavijesti/2020/iii09-broj-3610-012020/

Koliko vidim po ovome da se može atestirat Led svjetlo, ali samo te Osramove, ali nisam siguran koliko je ona gornja slika s tablicom točna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak koliko sam uspio proučiti da prednji farovi nisu Vland marke nego KITT, cijena je ista kao i na exterrior cars tako da mislim da cu se odluciti na tu kupovinu, ali i dalje me zanima može li se atestirati Osram LED zarulje kao sto pise na CVH stranici ?

https://www.carpartstuning.com/led-headlights-suitable-for-vw-golf-7-vii-2012-2017-facelift-g75-r-line-design-with-sequential-dynamic-turning-lights-hlvwg7fs/5992649-1/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je najbolje to pitat u cvh ili otic u stp prije kupnje

Sad vidim da ove imaju led duga svjetla, da li radi toga rade probleme?

Imas jos opciju uzeti osram full led headlights, koliko sam shvatio ove iz osrama ne treba raditi dodatni atest jer su vec atestirane,i isti su plug and play.

Mozda na prvu jesu skuplje ali mislim da kad dodas cijenu instalacije h7 led-a (sve sto je potrebno za atest) plus atest cijena  je slicna a imas garanciju 2 godine

Ovi bi trebali biti odficial selleri od osrama, a vidim da su za 7icu (pre-facelift) sad i na akciji

 

http://lightistransformation.com/shop/produkt/osram-ledriving-vw-golf-vii-scheinwerfer-black-edition

Edited by simest

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 04. 08. 2021. at 20:14, buva911 said:

 

Baš iz tog razloga bih mjenjao farove, zbog "žutih" halogenih svjetala te da ide uz zadnje facelift farove. Nekako sam uzeo prvo zadnje jer wsu jefitniji pa da se natjeram da uzmem prednje 😂 Koliko te koštao atest i da li moram/mogu odmah zadnja atestirat?

https://www.cvh.hr/sluzbene-obavijesti/2020/iii09-broj-3610-012020/

Koliko vidim po ovome da se može atestirat Led svjetlo, ali samo te Osramove, ali nisam siguran koliko je ona gornja slika s tablicom točna?

Ja sam dosao u cvh,pregledao je farove lik i vice nema nivelaciju,reko to nisu xenon itd....dosao bas lik koji je za ateste i kaze imaju oznaku mogu se atestirati,narucio se dosao drugi dan i obavio atest,platio ga oko 300kn,doso mi isti dan nakon par sati na mail za atest da je odobren,otisao u tehnicki upisao i to je to....Sam je rtekao da kratka nisu za LED,al moram viditi za ove od osrama dal se daju atestirati kako pise kod njih....Ako kojim slucajem budes isao u cvh,bas ih pitaj za taj osram i dal idu u te farove da su legalni...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/5/2021 at 11:56 AM, simest said:

Mislim da ti je najbolje to pitat u cvh ili otic u stp prije kupnje

Sad vidim da ove imaju led duga svjetla, da li radi toga rade probleme?

Imas jos opciju uzeti osram full led headlights, koliko sam shvatio ove iz osrama ne treba raditi dodatni atest jer su vec atestirane,i isti su plug and play.

Mozda na prvu jesu skuplje ali mislim da kad dodas cijenu instalacije h7 led-a (sve sto je potrebno za atest) plus atest cijena  je slicna a imas garanciju 2 godine

Ovi bi trebali biti odficial selleri od osrama, a vidim da su za 7icu (pre-facelift) sad i na akciji

 

http://lightistransformation.com/shop/produkt/osram-ledriving-vw-golf-vii-scheinwerfer-black-edition

Razmišljao sam o tim farovi i cijenovno su tu kao što kažeš, ali bih ipak htio staviti one da budu u skladu sa zadnjima tj da sve bude facelift, a izgleda da mogu proci atest i to sve, ukoliko ne budem smio ugraditi LED svjetla u njih onda cu razmisli o toj opciji. Hvala na infu svakako!

 

16 hours ago, Tomma said:

Ja sam dosao u cvh,pregledao je farove lik i vice nema nivelaciju,reko to nisu xenon itd....dosao bas lik koji je za ateste i kaze imaju oznaku mogu se atestirati,narucio se dosao drugi dan i obavio atest,platio ga oko 300kn,doso mi isti dan nakon par sati na mail za atest da je odobren,otisao u tehnicki upisao i to je to....Sam je rtekao da kratka nisu za LED,al moram viditi za ove od osrama dal se daju atestirati kako pise kod njih....Ako kojim slucajem budes isao u cvh,bas ih pitaj za taj osram i dal idu u te farove da su legalni...

Najbolje cu otici u stp prije svega pa provjeriti tocno jel mogu ugraditi te H7 Osramove, jer necu uzimat farove ako ne mogu ugraditi bilokakva "bijela" svijetla bilo to Xenon ili LED. Svakako napisem ovdje sve sta su mi rekli. Bas me zanima onaj chart za nivelaciju i pranje farove jel tocan ili ne

Edited by buva911

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje odmah idi u cvh. Ja sam isao prvo na stp,pa nisu znali za farove, dali se mogu atestirati. Tak da sam onda otisao u cvh i sve vidio nalicu mjesta sta i kako....A ako ove od osrama idu u obicne halogene farove, onda bi trebali i u ove s lećama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farovi koji imaju jacinu svijetla preko 2000 lumena moraju imati perace farova, Xenoni imaju oko 3200 lumena pa svi imaju perace, osim nekih posebnih modela koji su dolazili sa xenonima do 2000 lumena. LED svijetla koja nemaju perace se obicno guraju pod BASIC LED lights itd  a slabiji su onih koji dolaze u high verzijama tipa Matrix LED, zakretni, gase se prema prometu iz suprotnog smjera itd. Takvi isto imaju perace farova.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/6/2021 at 10:43 PM, Tomma said:

 

Ako mozes samo pojasnit o kojoj oznaci se radi?
Koliko vidim na stranici spominju samo E32 a to je oznaka zemlje ako se ne varam za koju su odobreni farovi (u ovom slucaju Latvija)

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, projektilski said:

Farovi koji imaju jacinu svijetla preko 2000 lumena moraju imati perace farova, Xenoni imaju oko 3200 lumena pa svi imaju perace, osim nekih posebnih modela koji su dolazili sa xenonima do 2000 lumena. LED svijetla koja nemaju perace se obicno guraju pod BASIC LED lights itd  a slabiji su onih koji dolaze u high verzijama tipa Matrix LED, zakretni, gase se prema prometu iz suprotnog smjera itd. Takvi isto imaju perace farova.

Više me muci ovo za nivelaciju, jer to je muka za ugradit i dosta kosta, a perace farova imam tako da to nije problem... otici cu bas ovaj tjedan pitati kad smognem vremena pa viditi sta kazu na sve to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da peraci i nivelacija no ako su ispod 2000 lumena, onda je sve super.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim Osram Night Breaker LED H7 ima 1500 lumena pa mislim da ne bi trebalo biti nikakvih problema

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako mozes samo pojasnit o kojoj oznaci se radi?
Koliko vidim na stranici spominju samo E32 a to je oznaka zemlje ako se ne varam za koju su odobreni farovi (u ovom slucaju Latvija)
E jbg. Nažalost ništa od toga,necu biti kod auta 20 dana hehe. Pogledam ti kad se vratim.... I btw, ja sam imao obicne halogene farove, i perace farova....Ugl da se atestirati.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/9/2021 at 1:56 PM, buva911 said:

Više me muci ovo za nivelaciju, jer to je muka za ugradit i dosta kosta, a perace farova imam tako da to nije problem... otici cu bas ovaj tjedan pitati kad smognem vremena pa viditi sta kazu na sve to

Ima kakvih novosti vezano za ugradnju i atest Osram H7 LED sijalice o ovaj far?

Edited by simest

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene zanima,jel si isao za ove od osrama. i ja bih uzeo,ak se daju atestirati u ovom faru....

Share this post


Link to post
Share on other sites
0