0
Veki-os

Passat B7 ciscenje zadnjih kocnica

Recommended Posts

Pozdrav

Na Passatu B7 mi jako skripe zadnje kocnice, pogotovo kod kocenja kad idem u rikverc, bio je kod majstora na pregledu ali njemu naravno "nist ne skripi" moze mi jedino sve zamjenit ako hocu.

Diskovi i plocice nisu potroseni skoro nista sto je i majstor potvrdio, jedino diskovi imaju dosta hrdje na vanjskom rubu, vjerojatno od stajanja.

Mislio sam kad uhvatim vremena rastaviti zadnje kocnice i svu hrdju osmirglati i podmazati klizace i ono limove pakni.

Imam VCDS i jos moram nabaviti onaj T14 triple square  za skinuti nosac celjosti.

Nemam alat za vracanje cilindra i ne bih kupovao ako ne treba, posto u ovom videu vidim da ide i bez tog alata , tocno tu od oznake krece dio sa cilindrom

Jel moze netko potvrditi da se moze tako vratiti cilindar na Passatu B7 ? A i mozda ja ne bih ni trebao vracati nista rucno posto ce biti ista debljina plocica i diska, samo cu ih ocistiti.

Edited by Veki-os

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako skidaš radi čićenja ne treba ti ništa. Ni vcds ni alat. Samo 13 i 17 ključ. Ti ne trebaš skidat nosače čeljusti, to možeš i ovako očistit. 

Može škripat radi 100 stvar tak da postoji mogućnost da time nećeš ništa postić. Kad sve očistiš, namaži klizače i klizne površine pločica sa masti (pastillube) s vanjske strane ih našpricaj sa bakrenom masti. Ako imaš limove onda taj dio ne bi trebao biti problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog hrdje skripi, a nekada i zbog ugla na koji nalijeze kocioni materijal na disk

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Memphis said:

Ako skidaš radi čićenja ne treba ti ništa. Ni vcds ni alat. Samo 13 i 17 ključ. Ti ne trebaš skidat nosače čeljusti, to možeš i ovako očistit. 

Može škripat radi 100 stvar tak da postoji mogućnost da time nećeš ništa postić. Kad sve očistiš, namaži klizače i klizne površine pločica sa masti (pastillube) s vanjske strane ih našpricaj sa bakrenom masti. Ako imaš limove onda taj dio ne bi trebao biti problem.

Super onda, samo sto bih ipak skinuo i nosac celjosti i disk i sve ocistio, moram onda samo nabaviti taj M14 Xzn nastavak.

Znam da moze zbog 100 stvari skripati ali moram prvo sve skinuti i pregledati, ocistiti pa vidit jel i dalje skripi.

1 minute ago, ALE009 said:

Zbog hrdje skripi, a nekada i zbog ugla na koji nalijeze kocioni materijal na disk

Vjerojatno je zbog hrdje, bas se vidi na rubu da je ima puno dok na prednjim diskovima puno manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hrdja gdje krajevi plocice diraju nosac celjusti.

Ako imas limice, kazu da je bolje staviti bakarnu/ keramicku mast ispod njih. 

Znam da je kontradiktorno

Edited by ALE009

Share this post


Link to post
Share on other sites
0