1 1
Golf3DSG

Golf 7 2.0 tdi

Recommended Posts

Pozdrav društvo, u pitanju je golf 7 2.0tdi 2013 godište, prije 2 tjedna izbacilo mi grešku grijača, ( upali se u vožnji i blinka) onda upali check engine, pa ubaci u safe mod, izgasim auto upalim, sve normalno, vozio u ovlašteni, spojili na kompjuter izbacilo da je neki regulator zraka, to promjenuli, upalila se opet nakon tri dana, mjenjali maf senzor, opet isto, ažurirali kompjuter, isto sve, kažu da su sve pregledali da je po njima sve uredu, auto vuče, radi normalno, ako netko zna,nek napiše, Hvala 👍

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrati nazad... nisu odradili posao a djelove si platio zar ne.  

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vraćao sam, al kažu da po njima je sve uredu, platio sam samo ažiriranje kompjutera, kad spoje na dijagnostiku, izbaci senzor tlaka zraka, to promjenuli, upalila se nakon 2 dana greška, sad neki kažu, da ima veze i senzor papučice kočnice, pa evo nisam više pametan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako je samo mijenjati dijelove, ali treba tocno znati sto promijeniti. Ocito da nije bilo do ovog sto su zamijenili, dakle auto nije popravljen.

To sto oni ne znaju sta bi, njihov je problem, zasto uopce imaju servis

Pa nije automehanika samo skeniranje i zamjena senzora.

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se nezna rjesenje (serviser) onda se salje upit i dobije se odgovor u pisanom obliku....

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moj prijatelju, ništa ti oni neće ni uraditi ni napisati, boli njih briga, i onda kažu vozi u ovlašteni, oni su najbolji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa normalan i inteligentan covjek, a narocito onaj koji je prosao slicno iskustvo, nikada ne vuce u ovlasteni. Vise manje danas je vecina ljudi naucila lekciju, u ovlastenom se uglavnom i u vecini servisiraju vozila od firmi, poslovna, pod garancijom i to je to. Uostalom, od toga zive i ne treba im vise od toga, vi koji vucete svoja vozila im dodje samo dodatna zarada. Originalni dijelovi DA, ovlasteni NE. Pa ne bih svoje vozilo odvukao u ovlastenim pa makar se cijeli raspao, prvo sto bi uradili je dieselgate fix i to bez pitanja. Ne bi ste vjerovali kakvih strucnjaka danas ima koji rade po garazama koji su sa znanjem PROFESORI ovima u ovlastenom. Ustalom, nemoj da brines, ovlasteni ce ti sigurno rijesiti problem, vjervanto kad ti zamjeni jos desetak dijelova, vjerovatno ce tad ubosti. Puno se puta ova prica provlacila kroz forum i uvijek se svodi na ovo, bilo u BiH ili Hr, uvijek ista prica isti zakljucci. E sad, ima ljudi koje boli ona stvar, uvijek ce odvuc u ovlasteni i platit nebesa, ima pare, sta ga boli k**** sta su oni mjenjali i sta ce sve mjenjati. U firmi sam vidio masu slucajeva, posto su vozila na leasingu samo se u ovlastenom servisiraju, nekad znaju pola auta izmjenjat dok se ne rijesi problem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, dzoni said:

Pa normalan i inteligentan covjek, a narocito onaj koji je prosao slicno iskustvo, nikada ne vuce u ovlasteni. Vise manje danas je vecina ljudi naucila lekciju, u ovlastenom se uglavnom i u vecini servisiraju vozila od firmi, poslovna, pod garancijom i to je to. Uostalom, od toga zive i ne treba im vise od toga, vi koji vucete svoja vozila im dodje samo dodatna zarada. Originalni dijelovi DA, ovlasteni NE. Pa ne bih svoje vozilo odvukao u ovlastenim pa makar se cijeli raspao, prvo sto bi uradili je dieselgate fix i to bez pitanja. Ne bi ste vjerovali kakvih strucnjaka danas ima koji rade po garazama koji su sa znanjem PROFESORI ovima u ovlastenom. Ustalom, nemoj da brines, ovlasteni ce ti sigurno rijesiti problem, vjervanto kad ti zamjeni jos desetak dijelova, vjerovatno ce tad ubosti. Puno se puta ova prica provlacila kroz forum i uvijek se svodi na ovo, bilo u BiH ili Hr, uvijek ista prica isti zakljucci. E sad, ima ljudi koje boli ona stvar, uvijek ce odvuc u ovlasteni i platit nebesa, ima pare, sta ga boli k**** sta su oni mjenjali i sta ce sve mjenjati. U firmi sam vidio masu slucajeva, posto su vozila na leasingu samo se u ovlastenom servisiraju, nekad znaju pola auta izmjenjat dok se ne rijesi problem. 

Ima puno slučajeva,a dosta ih osobno znam gdje su razno razni ''majstori'' zaj stvar pa je na kraju trebao auto u ovlašteni, jer puno tih majstora nema znanja ni adekvatni alat. Jedno je kad treba odradit osnovni servis i neku sitnicu zamjenit, ali kad je nešto kompleksnije, rijetko koji majstor ( ima ih hvala bogu ali sve manje )  izvan ovlaštenog to može riješit. Govorim za HR, možda je kod vas u susjedstvu bolja situacija....

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

druze ne govorim o Mehi iz garaze koji nema ni tupav alat, govorim o ljudima koji znaju svoj posao, vecinom su to visokoobrazovani ljudi. Ja ti garantujem da ce mnogi rijesiti problem  koji ovlasteni ne moze/nece rijesiti.  Ovlasteni najvise voli raditi veliki, mali servis i mjenjat diskove i kocnice. Na Internetu ili TV-u se uvijek npr. VW ovlasteni  reklamira akcija veliki servis, zamjenja diskova bla bla, nikad neces vidjeti reklamu da rijesavaju ovakve probleme kao kod autora teme. S druge strane, ja ih razumijem, standarde odredjuje proizvodjac, a  ne ovlasteni. Evo ti jedan primjer, na Passat B6 na redovnom pregledu utvrdili curi ulje na EGR-u, malo bali, nista strasno. OK reko kako mozete rijesiti? Kaze pa zamjena EGR-a (dao mi je ponudu tada cijeli EGR ne sjecam se koliko je tacno kostalo oko 500-600 eura). Ja rijesio problem za 10€ kod svog majstora. Ali to nije pogresno sto oni rade, za njega je EGR za zamjenu jer pusta ulje, taj dio se vodi pod kataloskim brojem tako im proizvodjac rekao i cao. A to sto EGR ima jos milion malih dijelova, brtvih i sl, njega to ne zanima. Pa ti lijepo druze ako imas pare na bacanje izvoli u ovlasteni i zbog malo curenja ulja na brtvi zamjeni cijeli EGR. I eto problem rijesen, vidis da ce ti ovlasteni uvijek rijesiti problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, dzoni said:

druze ne govorim o Mehi iz garaze koji nema ni tupav alat, govorim o ljudima koji znaju svoj posao, vecinom su to visokoobrazovani ljudi. Ja ti garantujem da ce mnogi rijesiti problem  koji ovlasteni ne moze/nece rijesiti.  Ovlasteni najvise voli raditi veliki, mali servis i mjenjat diskove i kocnice. Na Internetu ili TV-u se uvijek npr. VW ovlasteni  reklamira akcija veliki servis, zamjenja diskova bla bla, nikad neces vidjeti reklamu da rijesavaju ovakve probleme kao kod autora teme. S druge strane, ja ih razumijem, standarde odredjuje proizvodjac, a  ne ovlasteni. Evo ti jedan primjer, na Passat B6 na redovnom pregledu utvrdili curi ulje na EGR-u, malo bali, nista strasno. OK reko kako mozete rijesiti? Kaze pa zamjena EGR-a (dao mi je ponudu tada cijeli EGR ne sjecam se koliko je tacno kostalo oko 500-600 eura). Ja rijesio problem za 10€ kod svog majstora. Ali to nije pogresno sto oni rade, za njega je EGR za zamjenu jer pusta ulje, taj dio se vodi pod kataloskim brojem tako im proizvodjac rekao i cao. A to sto EGR ima jos milion malih dijelova, brtvih i sl, njega to ne zanima. Pa ti lijepo druze ako imas pare na bacanje izvoli u ovlasteni i zbog malo curenja ulja na brtvi zamjeni cijeli EGR. I eto problem rijesen, vidis da ce ti ovlasteni uvijek rijesiti problem.

Politka VW-a je takva da se EGR ne popravlja( i brdo ostalih stvari ), nije to do ljudi u ovlaštenom, da bi dobio licencu, ponašaš se onako kako ti VAG odredi. To vrijedi za sve ovlaštene svugdje u svijetu bez obzira na marku vozila. Loko majstor radi što hoće, nema nikakvih ograničenja. Nemaju ni oni dijelova ( bez  obzira dal se radilo o jeftinoj brtvi ili nečem sličnom ) za to jer opet VAG im to ne dozvoljava.

 

Nisam ja zagovornik ovlaštenog, samo treba gledat obje strane...

 

Imamo tu na forumu ljude koji rade u ovlaštenom pa znaju u detalje kako to funkcionira, možda se neko od njih javi pa kaže precizno kako i što funkcionira kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo sam to i ja rekao - ovlasteni nista ne popravlja jer je takva politika proizvodjaca. Postavlja se pitanje zbog cega onda ici u ovlasteni? Daj mi reci jedan razlog ZA, evo ja sam nabrojao 2-3 razloga PROTIV?  Sto se tice dijagnostike, ganatujem ti da kineski VCDS najobicniji klon najjeftiniji (ali noviji) moze odraditi sve sto i oni, cak i vise. Npr. lik iz ovlastenog sa ODIS-om nije mogao ukljuciti daljinsko preklapanje retrovizora na CC-u (pola sata pokusavao) i rekao mi ovo mozes sa VCDS-om jer se parametar mjenja direktno u mapi modula i oni to ne mogu.  Tako je i bilo, uzeo sa aliexpressa i uradio sam sebi.

Edited by dzoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vcds je kita marjanova bez vođene funcije i ispitnih kabela. Odis ima vodjene funkcije s kojima imas naputak kako sto provjerit i koliki npr otpor treba bit itd itd... pa ti da neke smjernice koje uvelike pomogu....  Odis isto tako upisuje promjene na vozilu (naravno treba bit org) i onda pri ikakvom updateu sw nece ti prebrisat tipa neku drugu multimediju. Imali smo slucaj da je na a4 pobrisana multimedija nakon odredjenog update-a a taj servis (inace specijaliziran za dorade audi vozila) te stvari nije upisao na sami server vag-a.... Recimo to je banalan detalj al lako se dodje do belaja.

Plus ovl serv je eto npr daju 2g jamstvo na rad i djelove... a stvar kad nesto nije rjeseno mozes se zalit i (kad bi sve bilo ok) dok se nerjesi stvar nisi duzan platit nista drugo sem samog kvara..... Karikiram... brava vrata izmjenjena.... ona opet neradi... kad eto puknuti kabeli u vratima.....  to je sve kad bi sve islo kako treba.  Od garancija i odrzavanja nema nekih zarada. Štete su najveca zarada jer su djelovi sve skuplji i skuplji... pa imas eto jedan far od 14tkn i jako dobar rabat itd itd....

Ovo gore treba rjesit ovlasteni il sami zastupnik za vw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vodio sam ja auto čovjeku koji ima dijagnostiku, i nije ovlašteni, kao najbolji je u gradu, isto našao grešku, promjenio dio, naplatio sve to, ona se upalila za 3 dana, i onda sam odve u ovlašteni, jer oni nisu naplaćivali svaki dio koji bi promjenuli, jer nisu našli zbog čega se pali,a ovo izbaci 

IMG-879a209c7e5a7db9c0b4691ab286c571-V.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1