1 1
Admir

Problem sa DSG mjenjacem

Recommended Posts

Pozdrav ekipa. Mislim da se ova tema nije vukla na prijasnjim postovima posto nigdje nisam mogao da nađem, dostupno je samo na engleskom jeziku. 

Naime, vlasnik sam Golfa 7 GTD 2014g, auto imam dvije godine u vlasnistvu. Pređenih trenutno ima 135k, nisam do imao problema sve do jucer, gdje mi se upalila zuta lampica. 

Workshop error: only leave vehicle in position P. 

Ugasi se kroz 10 sekundi, nakon nekoliko ponovnih paljenja, ponovno mi dođe ista greska. Na stranim forumima sam citao da je problem mikroprekidac pozicije P. Ponekad imam osjecaj kao da ne prepozna poziciju P, pa kad podignem el.rucnu oslanja se na mjenjac. Jer prilikom mijenjanja polozaja u D, mjenjac ide malo teze. Osjeti se 'zub' mnogo vise u strani nego kad je na ravnini, sto prije nije bio problem. Zanima me je li neko od vas imao slicna iskustva s takvom greskom DSG mjenjaca. Unaprijed, hvala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je normalno da optereti vise na nagibu i nekad teze ide iz P 

 

a ovo je senzor koja imaju 3 vrste od 930 kn 1330 kn i 1890 kn

u jednom danu se promjeni ili naucis zivit s tom porukom jer apsolutno nema nikakve stete za mjenjac i to ako se povremeno pali 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jap... senzor vrlo vjerovatno. Za narucit odgovarajuci treba vidit koji je proizvodjac dsg kutije u kabili. Raspoznaje se samo fizicki da se pogleda poteznica za odblokiravanje ručice mjenjaca.... etka navodi da se na autu pgleda bas koji je proizvodjac.....  

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1