5 5
Stjepan28

Vw Golf mk4 full fis sat

Recommended Posts

Pozdrav, zanima me vrijedi li za golfa 4 full fis sat s bijelim krugovima 800 kuna, naisao sam na jednog na oglasu a to mi je zelja ugraditi, pa cisto da se ne opecem.

Hvala unaprijed :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rijetki su i zato su skupi.


Moje misljenje je da je bolje kupiti 3B0 920 849 tablu od Passata B5.5 iz 2004-5. i jos jednu sivu od Golfa sa malim ekranom i sve to upakovati za manje novca, nego sto bi ovu platio.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim samo gdje je tu usteda

 

600 kn passat sat i 300 kn golf 4 sat najjeftiniji su najbolje cijene koje sam nasao

Share this post


Link to post
Share on other sites

mur36366,
da li ti sve radi u toj predloženoj kombinaciji?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne vidim samo gdje je tu usteda
 
600 kn passat sat i 300 kn golf 4 sat najjeftiniji su najbolje cijene koje sam nasao
Passatova tabla je naprednija, noviji softver ima, a samim tim ima i jos jednu dodatnu opciju, tj. LED sweep.
Inace u CG tabla od Passata se moze nabaviti za nekih 30ak €, a i ova siva od Golfa isto tako.

[quote post=933657" timestamp="1630909820" name="" userid="359169] mur36366,
da li ti sve radi u toj predloženoj kombinaciji?


Naravno, sve funkcionise kako treba.
Samo je FIS poceo da zeza kao na svakoj, ali iskljucivo kad auto stoji na suncu duze vrijeme. Tako da moze jos da gura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to sam te htio pitati koje dodatke ima Passatov da bi se isplatila kupovina, znači samo tu dodatnu opciju LED Sweep?

Što se ugradnje i funkcionalnosti tiče čitao sam da može srediti, naravno onaj tko je upoznat i zna kako, po meni je to malo previše petljanja prvo oko nabave jer kod nas su cijene ipak drugačije, a drugo oko namještanja i podešavanja istog, više bi mi odgovarao Full fis iz Bore ili G4 ali da je u dobrom stanju.
 
Naišao sam na tvoje postove na UK-MKIVs, tu si osim početnih imao problema i sa kazaljkom obrtomjera da ti nije radila, a i ostalih pa zato pitam da li si sve uspio riješiti da radi, ovo sa LCD-om je poznata boljka, pogotovo jer su svi prešli 15 i više godina.

• 3B0 920 849 A cluster in Mk4 Golf TDI
MK4 Golf and Bora Speedo \ Instrument Cluster

Led sweep staging

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice kazaljke rada kazaljke od obrtomjera , to nije bilo vezano za moj auto, vec za B5 od clana i mog drugara[mention=364746]hariismne[/mention], kome je auto '98 i bez canbusa, pa samim tim je imao probleme.

 

Ja sam imao problem sa kazaljkom obrtomjera (vjerovatno si vidio na tom forumu) na staroj fabrickoj Immo2 tabli, gdje je dolazilo do cukanja iz nepoznatog razloga, ali to vise i nije bitno, jer je ta tabla otisla za djelove.

 

 

Kazem ponovo, sat iz Passata nije samo staviti i ukodirati, ima malo modifikacija. Uz pomoc clana[mention=33177]Leo-st[/mention] sam uspio sve ukodirati da radi kako treba.

 

E sad, problem je u tome sto ABS ne funkcionise isto na Golfu i Passatu, pa tu dolazi do krizanja, potrebno je samo zamijeniti dva bita i to je to. Ostalo je sve isto.

 

Sto se LED Sweepa tice, taj kod je skriven i nema ga javno. Ja sam ga dobio preko jednog druga, tacnije on je poslao svoj dump i ja samo flashovao preko VAG Commandera.

 

Moj auto je cak Immo2 bio fabricki, a ova tabla Immo3 i sve funkcionise kako treba, osim prikazivanja otvorenih vrata, zbog starije verzije CCMa i podizaca stakala. Ko ima fabricki Immo3 auto, taj nema takav problem.

 

Mogu napraviti i kratki snimak, pa cu ga ubaciti ovdje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi bolje da si u svojoj temi napravio detaljan tutorijal oko ugradnje sata, od modifikacije do kodiranja, bilo bi zanimljivo i poučno za pročitati, pogotovo sa linkanim fileovima koje imaš, zima je na pragu pa će biti i viška vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo da. Nego koristim Tapatalk, pa nema nesto previse opcija za modifikovanje texta i slika i onda sve to izgleda predugacko i nabacano.


Preko sajta foruma mislim da nisam 2 puta usao, a i mrzi me da se sa natezem sa uploadom slika na raznorazne servere koji ionako nakon nekoliko pocrkaju ili obrisu slike, pa cemu trud onda

Ako budes sto cackao oko toga, a mislis da ti mogu pomoci, slobodno pisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U planu je ali ne sada, kada bude vrijeme onda se čujemo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, mur3633 said:

Sto se tice kazaljke rada kazaljke od obrtomjera , to nije bilo vezano za moj auto, vec za B5 od clana i mog drugara[mention=364746]hariismne[/mention], kome je auto '98 i bez canbusa, pa samim tim je imao probleme.

 

Ja sam imao problem sa kazaljkom obrtomjera (vjerovatno si vidio na tom forumu) na staroj fabrickoj Immo2 tabli, gdje je dolazilo do cukanja iz nepoznatog razloga, ali to vise i nije bitno, jer je ta tabla otisla za djelove. emoji23.png

 

 

Kazem ponovo, sat iz Passata nije samo staviti i ukodirati, ima malo modifikacija. Uz pomoc clana[mention=33177]Leo-st[/mention] sam uspio sve ukodirati da radi kako treba.

 

E sad, problem je u tome sto ABS ne funkcionise isto na Golfu i Passatu, pa tu dolazi do krizanja, potrebno je samo zamijeniti dva bita i to je to. Ostalo je sve isto.

 

Sto se LED Sweepa tice, taj kod je skriven i nema ga javno. Ja sam ga dobio preko jednog druga, tacnije on je poslao svoj dump i ja samo flashovao preko VAG Commandera.

 

Moj auto je cak Immo2 bio fabricki, a ova tabla Immo3 i sve funkcionise kako treba, osim prikazivanja otvorenih vrata, zbog starije verzije CCMa i podizaca stakala. Ko ima fabricki Immo3 auto, taj nema takav problem.

 

Mogu napraviti i kratki snimak, pa cu ga ubaciti ovdje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A jeste li uspjeli na tom passatu bez can busa ustelat da radi cijela ploca normalno ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne. Mora da se ugradi ECU iz novijih modela sa istim motorom.
Na golfu bez canbusa se provede dodatna žica od ecu-a do table.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda se ugradi FIS bez canbusa, tako sam ja napravia. To sa satom od passata je prevelika komplikacija a dobici nikakvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Led sweep je još uvijek u fazi testiranja zato nije javno objavljen

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mur3633@mur3633 trebas mi prijatelju. Ako moze viber. Oko kodiranja nesto. Br moj imas na profilu. Inbox ti pun na ostalim forumima. Hvala :)) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Pedja83 said:

Ljudi ima li neko broj od kolege @murr3633

??


U profilu nema broj mobitela za kontakt tako da pričekaj malo, nigdje ne gori, uostalom ako te zanima nešto oko kodiranja taho sata za G4 ima ovdje već ispričana cijela priča oko toga, a postoje i drugi strani forumi gdje se informacija može isto potražiti. Kodiranje instrument table golf 4

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitao sve postove. Dilemu imam oko samog kucista, podloge sa brojevima. Da li uzeti 847 ili 849 tablu od pasata, koja je razlika itd detalji. Da li stima grafika od pasata na golf, ili moram svoju ostaviti. Da li ce dobro pokazivati, treba kalibracija? 

 

Ne znam sto bi mu bio problem da se javi i pomogne.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Živ sam. Tapatalk već dugo vremena ne šalje notifikacije, pa samim tim slabo posjećujem sve forume koje pratim. A i trenutno sam izašao iz svijeta G4, jer vozim drugi auto, dok se ne skupe finansije za detaljnu popravku motora na mojoj.

 

 

Svejedno da li ćeš 849 ili 847 tablu. Možda ti je lakše 847, pogotovo ako imaš 1J5 sivu/hrom grafiku na staroj tabli u Bori. Flešuješ dump od 1J5 920 846C ukodiraš i voziš. Treba ti VCDS i VAG Commander ili VAG Tacho 3 (nemoj peticu)

 

Na 849 tabli imaš i Led sweep, ali zbog njega ima bug lampica od grijača. One su obično iz 2004/5. g.

 

E da,

Što se poklopca tiče, ako ti je stara tabla u Bori VDO nećeš imati problema, staviš na Passatovu i ugradiš. Ako ti je stara tabla Bosch RB8 onda poklopac ne pasuje, tj. pasuje uz dosta sječenja i lijepljenja.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Kod mene je benzin, i sat je od benzinca. 

Kod mene je siva tabla sa half fis satom. 

Od pasata je full fis i obe su VDO proizvodnja. 

Sad me zanima da li moram da flesujem tablu od pasata ili mogu da ostavim i samo da odradim one korekcije za ugasiti ABS i Airbag. I u dashdump podesiti one parametre oko goriva. Ili moram da ubacujem neki namjenski dump? 

Nemam ih na stanju sem svog iz Bore i ovog sto cu imati iz Pasata. 

Od alata imam commander kkl i vcds. Sa komanderom sa iscitavao dump i pravio neddle sweep i ostale fore. 

 

Da li ce ova kombinacija sa kucistima biti ok. Mislim da li se poklopa sve. 

Ili moram nesto prepravljati sjeci i lijepiti. Nemam to zelju. 

Edited by Pedja83
Dopuna pitanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje ti je da flešuješ dump od 1J5 920 846A table u Passat 847 tablu i staviš svoju hrom grafiku (samo bi morao da isiječeš makazama onaj dio gdje su signalne lampice). Skontaćeš o čemu pričam kad probaš. Poslije toga samo ukodiraš i voziš. To je najprostije rješenje.

Dump možeš potražiti ovdje:

https://golf4.org/Dumps/Kombiinstrument/

Slobodno uzmi tablu i od dizela, ako ne možeš naći od benzinca. Pasuje i od automatika, nemoj da te to buni.


Oklopi u tvom slučaju pasuju bez ikakvih modifikacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savjetima. Neke poslusah nekr nisam. Ako moze da napises zasto taj dump da stavim od 846 a ne ostavim 847.
Sat sam nasao od benzinca. Prebacio imobilajzer postavke pomocu dushdump programa. Odradio one modifikacije. U hex editoru odradio greske za Abs. E sad ne znam zasto nemam welcome poruke. A dozvolio je ukljucim u dushdump programu. Ostalo radi sve.

I da imao sam problem sa mjerenjem brzine, to sam isto rjesio u dushdumpu. Smanjio onu zadanu vrejednost sa 105 na 90. Sad kad idem 100km/h gps kaze da ide. 101. Zanemarljivo.
Narucio sam full fis novi displej... Ovaj je krepao skoro sav.

Ako moze pomoc kako da ukodiram da imam na satu recimo koliki je napon ili tako neki podatak.

Automatik je kod mene tako da pokusavam sa popunim displej parametrima.

Hvala jos jednom Murr

Poslato sa NTH-NX9 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5