0
TroloveCro

"Kliktanje" pumpe visokog pritiska.

Recommended Posts

Pozdrav ljudi imam jedan problem koji je ocito toliko kompliciran da je i nekim mehanicarima nejasno sta to je.

Uglavnom auto konstanto ima zvuk kao na snimci. Dolazi sa lijeve strane motora. 

kako povecavam okretaje frekvencija zvuka se povecava. Zvuk mi se bio pojavio nakon sto je auto obavio regeneraciju. Ispuhao sam ga dobro na autocesti i nakon toga ovaj zvuk uz malo teže paljenje.

Promjenio sam nakon toga i remen i ventil kontrole pritiska ulja jer je bio bacio gresku međutim zvuk je i dalje tu.

Auto normalno vuče, ne dimi ništa. Nema nikakvih grešaka ni na tabli niti u kompjuteru, samo ima ovaj zvuk.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, TroloveCro said:

Pozdrav ljudi imam jedan problem koji je ocito toliko kompliciran da je i nekim mehanicarima nejasno sta to je.

Uglavnom auto konstanto ima zvuk kao na snimci. Dolazi sa lijeve strane motora. 

kako povecavam okretaje frekvencija zvuka se povecava. Zvuk mi se bio pojavio nakon sto je auto obavio regeneraciju. Ispuhao sam ga dobro na autocesti i nakon toga ovaj zvuk uz malo teže paljenje.

Promjenio sam nakon toga i remen i ventil kontrole pritiska ulja jer je bio bacio gresku međutim zvuk je i dalje tu.

Auto normalno vuče, ne dimi ništa. Nema nikakvih grešaka ni na tabli niti u kompjuteru, samo ima ovaj zvuk.

 

U leru je vjerojatno bas ne bi trebao cut, al cim malo gasa dodas, tu je.
VW Golf mk7 2.0 TDI noise HPFP? - YouTube

Sasvim normalno. Mnogo ljudi misli da se "odjednom" pojavio, jer jednom kad taj zvuk otkrijes, uvijek ga nakon toga cujes : )

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, TroloveCro said:

Bump! Otišla je pumpa. Feder u pumpi koji druka gorivo

Nikakvih drugih problema nisi imao osim zvuka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je kliktalo nakon zamjene zupcastog. Bosch pumpa nije bila postavljena 100% u fazi. 2.0 tdi, 2011.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0