0
tonihoti907

VW Passat B5 1998 1.9TDI 81kW "Sivkan"

Recommended Posts

Jednog sunčanog 8.9.2021, tata i ja smo se vozili u Rijeku i parkirali smo na Rivi. Išli smo kupiti meni tenisice, a dok smo cipelarili moj tata mi je rekao "Sine, meni je žao staroga (tj. ovaj passat) dat' ća, pa imam jedan prijedlog. Uzmi ga ti, a ja ću otpeljat' tvog Golfa na selo u garažu te ću nastavit delat na Golfu...nemam ga srca prodat..." I tako, Passat je postao moj. Naš sivkan je ipak u našoj familiji jako dugo - punih 9 godina. Kupljen je u 8/2012 jer nam je trebao veći auto. Kupljen je sa 228 tisuća na satu, a trenutačno u vrijeme pisanja ima 403 tisuće. Ipak, auto je bio korišten za na duge staze jer imamo familiju kod Karlovca. Prva stvar (koliko se ja sjećam - ipak treba se uzeti u obzir da sam imao 10 godina kada je kupljen) je bio problem kočnica. Auto je slabo kočio i nakon promjene pakni, pa moj tata je reparirao prednja i zadnja klješta te auto sad koči k'o budala. Sljedećih stavki se slabo sjećam, ali evo što se sjećam:

  1. Stavljena je kuka (ali su nas majmuni na Tehničkom jebali pa se moralo izrezat')
  2. DEPO Farovi sa Xenon setom sa C-MOD-a te su upisani u knjižicu
  3. Tapeciranje krova
  4. Volan od HighLine-a
  5. Micanje starog Nokia ozvučenja i instalacija Pioneer sustava
  6. Redovni servisi

Ovo šta sam nabrojao ovdje je u periodu od 2012-2016 godine, a evo lista novijih stavki:

  1. 2DIN kinez (neće on dugo)
  2. Kožni sicevi - ručno tapecirani
  3. Reparacija turba i odčepljivanje ispušne grane
  4. Zadnji senzori
  5. Pojačalo Kelvar (koje nikad nije spojeno)

Nego, evo par slika koje sam uspio naći:

IMG-20160616-WA0010.jpg

IMAG0265.jpg

Auto je kupljen sa krpenim siceva, no moj tata nije htio imat krpene pa je kupio otrcane kožne i napravio svoj unikatni siceve:

20190511-151902.jpg

20190511-151844.jpg

 Evo i za usporedbu kako je auto izgledao sa običnim, krpenim sicevima:

IMG-20160616-WA0006.jpg

Zasad, plan i program je sljedeći:

  1. Ugradnja woofera i pojačala (ostao je Kevlar koji nema ni uru rada)
  2. Ugradnja prednjih senzora
  3. Instalacija druge multimedije jer je ova totalno smeće (neka android)
  4. Rješavanje problema sa instalacijom (centralno i ostale kerefeke)

Zasad, ne mislim ništa drugo, makar na umu mi je chip ćuning na 130 konja (imam čipove) ali ima vremena za to.

Dotad, pozz!

link za komentare:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
0