2 2
3mario0

Polo 1.4 tdi

Recommended Posts

Eto da predstavim našu malu prinovu. Odlučili smo se riješiti Punta jer mi je popio živaca i novaca već daleko iznad granice neke normale

Kupili smo Polo iz 2009. godine, 1.4 tdi mislim da 70ks je to, 167404km, opreme brdo (nisam ni sve još pregledao)

Planovi nisu neki veliki za njega jer neću više ubijati brdo love i nikud ne stić s tim. Možda ga samo sa Eibach pro kit oprugama malo spustim, neke felge možda 16-17 cola za ljeto i možda neku multimediu originalnu ako postoji (nisam baš još googlao, pa neznam dal ima nešto dobro originalno). Ništa ekstremno samo da opet ne ubijem ogromne novce kao sa Puntom

 

Uglavnom, dosta sam namatao i evo prve slike dok se za koji dan ne rega

 

IMG_20211001_115538.jpg

IMG_20211001_115603.jpg

IMG_20211001_115701.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ga reganog. Ima nekih sitnica za riješiti, al ništa strašno. Prvo gume zimske, ulje i filtere i komplet ovjes jer ak se ne varam se čuje kinetički. Kočnice isto komplet nove i onda sam miran i siguran da se žena i klinac voze full ispravni. Druge godine veće felge koje su upisane do max 17 cola i 205/40 gume tak da imam nekoliko dimenzija na odabir. 14, 15, 16 i 17 su upisane

Ovo čudo od bluetootha sam isčupao van jer samo smeta ispred obrtaja

I očistili smo ga, oprali tak da sad fino izgleda

Autić je 80ks, ne 70 kak sam prije napisao. Ide fino za to malo konja što ima

IMG_20211009_091837.jpg

IMG_20211009_092305.jpg

IMG_20211009_085056.jpg

IMG_20211009_085013.jpg

IMG_20211009_085025.jpg

IMG_20211009_085001.jpg

Edited by 3mario0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gume rezervirane. Sutra ujutro idem do Furlana i odmah riješim tamo i balansiranje i geometriju tako da je i taj dio odrađen. Uzeo sam Fuldu pošto sam je imao i pokazala se dosta dobrom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idem vjerovatno popodne po radio jer nemogu više gledati ovaj original njegov. Uzet ću ovaj, ali ću ugraditi osigurač negdje (to će riješiti stručnjak) da mi nebi slučajno sisao struju. Usput ću kupiti i sva 4 zvučnika i ne diram više ništa oko muzike

 

Screenshot_2021-10-23-10-00-57-415_com.opera.browser.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, VW-91 said:

Felge su 15ice? koje dimenzija guma je na njima?

Da, 15 cola sad za zimu. 195/55 su gume

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otišao sam danas do mehaničara. Naručeni zadnji diskovi i pločice, te stabilizator štangice. Pregledao je sve komplet i zasad netreba dirati ništa drugo osim navedenog. Sljedeći vikend je ugradnja i lagano dalje

Radio nisam još kupio, ali uskoro će se i to riješiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako me čovjek ne zajebe idem drugi vikend po ovaj radio. Ima sve što mi je potrebno, a najvažnije je da konektor od originalnog radia ide direkt na novi bez kemijanja sa žicama i potpuno je istih dimenzija. Jedan van, drugi unutra i mir

Erisin, 7 inča, android 10

391a2573fc-jpg-500x500.jpg

Edited by 3mario0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam i felge 17 cola. Rub ću ispolirati, a srce ostaje ili možda ću u boju auta lakirati

alu-felge-17-5x100-slika-131616964.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da odmah riješim i zadnje što sam rekao da ću kupiti. Eibach pro kit -30 sam kupio. Ostali su samo zvučnici i to je to. Dalje samo održavanje

Screenshot-20211109-063359-Opera.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam oko 100km sad napravio sa njima i zadovoljan sam. Auto nije pao puno i nije ništa tvrđi baš nego original

Radio sam stavio unutra, ali još imam sitna podešavanja i montažu novih zvučnika sutra

IMG-c41e12e2294ba2a4c421c87aea3f8597-V.j

20211113-170509.jpg

Usporedbe radi na originalnom ovjesu kak izgleda. Neda mi se tražit slika baš s boka kak sam ja slikao, al vidi se kolko tolko razlika

polo-8.jpg

Edited by 3mario0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednje zvučnike smo montirali, ali zadnje nismo jer Polo nema iza žice (barem moj nema) i na konektoru ima dva izlaza umjesto 4 tak da ćemo i to riješiti. Iza ću staviti ovalce na policu, a ne u zadnje panele jer ih nemam gdje učvrstiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavljeni Pioneer TS E2090 serija made in Japan (znalci će znati kakvi su to zvučnici) 20cm iza za policu, a tražim TS E1790 za napred još

received-287306186738555.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još malo, pa idemo sa ugradnjom zadnje police nove. Kasni mi dostava platna, pa ćemo ugraditi nezavršenu za početak. Idem upravo dovest žice iza za zvučnike i ugradnja i upogonjenje svega može početi. Slike kasnije slijede

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žice su na mjestu. Čekam kolegu da dođe da to pospojimo. Usput sam malo nastavio felge. Meni izgleda odlično (zanemarite smeće, imam radove doma još uvijek)

20211120-075648.jpg

20211120-075657.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni E serija zvučnici su neispravni. Lik je nekako uspio skuriti bass na njima i ujutro mu ih vozim nazad. Kupio sam na brzinu sad neke JVC i bit će dobri zasad, a vjerovatno budem kupio MacAudio opet pošto mi se u Puntu pokazalo skroz ok

20211120-222505.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam eto neke sitne probleme i kvarove. Prvo je da je radio sisao akumulator. To sam prespojio tako da se pali i gasi na kontakt i nadam se da sad neće više, al to ću vidjet kroz nekoliko dana tek dal je sve ok

A kvar je bio da je puklo crijevo od povrata goriva prije dva dana ženi i onak kao što žene ponekad znaju biti moja je meni zaboravila javiti. Zbog tog njenog zaborava mi je fino iscurilo podosta goriva. Išao sam spajat radio, pa sam ostavio upaljen auto da mi se ugrije i osjetio miris nafte pa išao gledat. Stavio neko crijevo, otišao do mehaničara da stavi pravo i sad se vozimo veselo dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da će felge biti ili jako na knap ili će morati u prodaju/zamjenu
Nešto sam prčkao po netu, pa reko idem pogledat razliku u felgama
Po ovom kalkulatoru one budu van za 3,6cm. Iza još ide, al naprijed bi mogle možda biti malo van blatobrana

Screenshot-20211214-221511-Opera.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, ništa novog. Auto funkcionira odlično zasad. Danas spojena dijagnostika i nijedne greške, a i obd sam nabavio da si mogu popratiti sam malo. I spremio sam ljetni set direktno u dnevni boravak na stalak (nisam još očistio i ispolirao felge, al budem)

20211230-220432.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promijenjen danas prekidač rikverc svjetla. Sad i to radi. Jedino mi ne žele radit zadnji parking senzori. Kad stavim u rikverc onda piska iza neki vrag nekoliko sekundi, al kad sam probao ić do zida onda nije piskalo uopće

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2