1 1
akraljik0333

Trese prilikom paljenja (hladan i zagrijan (topal))

Recommended Posts

Pozdrav

Imam pitanje u vezi paljenja auta. Inace auto je VW Golf 5 1.9 tdi (77kw) 2008 godina Auto ima 234 xxx km. Zanima me zašto se auto prilikom paljenja bio on hladan ili ugrijan na radnoj temperaturi (90* C) prilikom paljenja zatrese motor? Nekada ne ali u 98% da. Da se bolje izrazim 1/10 se zatrese motor. Pod "zatrese" mislim ono dosta trzne. Ipak 2008 godina nije tako star auto...

Mislio sam da je to do zamajca (koji je riknuo) ali sam kupio novi i mehaničar je to popravio. Sve zajedno sa velikim servisom je izašlo 5800kn (što i nije malo novaca, jelda?) ali problem je i dalje tu. Rekao mi je da je mjenjao još i komplet kvačilo, korpu i lamelu u sklopu toga. sto tako kada vozim auto osjetim da kvačilo i dalje vibrira (kada držim nogu na njemu ali ne pritisnuto). Nema skoro nikakve promjene. Dali nije zamajac sjeo na svoje mjesto ili nije dobro ugrađen ili je nešto treče?

Sada me zanima dali je netko imao sličnih problema ili dali neki ovdje mehaničar zna što nije uredu? Dobro bi mi došlo i drugo/treče mišljenje.

 

Izvinite ako već ima isto takav post i molio bih bez glupih komentara. Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vibracije preko pedale su ok.

to treskanje moze bit i zbog nizih okretaja el pokretaca... 

 1od10 puta.... nije ni tako strasno za te godine kilometre

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, AUTOFREAK said:

Vibracije preko pedale su ok.

to treskanje moze bit i zbog nizih okretaja el pokretaca... 

 1od10 puta.... nije ni tako strasno za te godine kilometre

Mislim da je mislio da se 1od10 puta ne zatrese.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/26/2021 at 6:30 AM, goran sdi said:

Mislim da je mislio da se 1od10 puta ne zatrese.

Tako je da, 1/10 puta se NE zatrese.

On 10/25/2021 at 10:37 PM, Veki-os said:

Jesu nosaci motora ok?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Probat ću se naručiti kod drugog mehaničara da pregleda to sve. Kada sam iša sposla neki dan cuo sam isto Golf 5 ali neznam koji motor, dali je isti ili jaci, pa je puno bolje i tiše radio od moga. Meni sve sluti da je možda i sam zamajac krivo ugrađen pa je opet otišao ili je dio jednostavno neispravan od samog početka.

On 10/25/2021 at 10:37 PM, Veki-os said:

Jesu nosaci motora ok?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Mehaničar kažu da je. Ali sad neznam dali mogu ja pokušati nekako vidjeti tj testirati pa da se vidi?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1