3 3
Marko1234

Passat 2.0 tdi 239ks

Recommended Posts

Jel to mislis na 2.0 BiTDI? Opcenito ih ima malo... mozda se netko i javi... Ono sto znam da motor nema neke veze standardnim, kompletno je izmjenjen... i naravno, servisni interval za veliki servis je duplo kraci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na taj mislim cijene rabljenih su mi u nekim okvirima pa mi je nekako prvi izbor jer cu uskoro mijenjati ovaj postojeci. Sto se tice servisa i ovaj servisiram svakih 15 000km, u medjuvremenu listao malo strane forume neki kazu super bez problema neki zamijenili pola auta tako da izgleda nema pravila kao i kod ostalih auta. 

Edited by Marko1234

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovdje ti je malo više o motoru.



CFCA engine suffers with a problem with the EGR cooler (Google search CFCA EGR cooler).

Ono što sam htio reći, BiTDI ima veliki servis na 120t km, a TDI na 210t km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, na pocetku videa pomislim pa i ne ide bas nesto onda skuzim da je u miljama. 

Edited by Marko1234

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/26/2021 at 8:50 PM, Ivan1902 said:

Ovdje ti je malo više o motoru.
 

 


CFCA engine suffers with a problem with the EGR cooler (Google search CFCA EGR cooler).

 

 

Ono što sam htio reći, BiTDI ima veliki servis na 120t km, a TDI na 210t km...

 

Bas odlican video. Malo tko tako u detalje objasni.

@Marko1234

Ma ne ide nesto posebno, moj 2.0 150 je tu negdje
Passat B8 Bitdi 240 0-200 with LC - YouTube

Edited by Garrett_
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas pravo ali prezivjet cu nekako 😁, ovog sam vozio na mapiranje ali ovaj sa 2 turba mi se ne cini kao dobar kandidat za takve stvari. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je kandidat, sa 240ks ide skoro na 300ks, gdje ćeš bolje... ono što je mene odbilo je što je stvarno sve prekomplicirano, i ako eventalno nešto ode, skuplji je popravak nego kod običnog TDI... Meni i ovaj sa 190KS ide baš dobro!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Marko1234 said:

Imas pravo ali prezivjet cu nekako 😁, ovog sam vozio na mapiranje ali ovaj sa 2 turba mi se ne cini kao dobar kandidat za takve stvari. 

Pa po ovom sa videa sto kazu, ide on na stg1 bez problema.

Jer mene bi sigurno privlacilo da prodjem onu psiholosku granicu od 300. Đizs, vozis dizela sa momentom od 500Nm+ sa 300 konja. Ne treba ti nista vise u zivotu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Ivan1902 said:

Dobar je kandidat, sa 240ks ide skoro na 300ks, gdje ćeš bolje... ono što je mene odbilo je što je stvarno sve prekomplicirano, i ako eventalno nešto ode, skuplji je popravak nego kod običnog TDI... Meni i ovaj sa 190KS ide baš dobro!

Mislio sam u kontekstu da je vec poprilicno nategnuto 240ks iz 2 litre, znam da ide dosta gore sa 2 turbine, ali tako sam i ovaj vozio par mjesecio bio zadovoljan pa ga ipak odvezao na remap, a mogu samo zamisliti prosjecnog vozaca bmw-a npr kad naleti na takvog passata. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 26. 10. 2021. at 8:44, Ivan1902 said:

Jel to mislis na 2.0 BiTDI? Opcenito ih ima malo... mozda se netko i javi... Ono sto znam da motor nema neke veze standardnim, kompletno je izmjenjen... i naravno, servisni interval za veliki servis je duplo kraci...

zupčasti na 120tkm.... da da

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li netko novih iskustava sa ovim autom? Zapeo mi je za oglas passat alltrack bitdi dsg 176kw 4motion, 140tkm, a ne bih se bas zaletio u nesto ne provjereno

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja gledao tiguana s tim motorom ali neznam bas,najcesce cujem ‘Ne uzimaj’..toboze nisu bas trajni,190ks je top motor a ovaj bas i ne. Ali opet sve je to rekla-kazala,jos nisam odustao skroz..uvijek njuskam i trazim info. U Hr nisu bas cesti,ja sam u DE i ni ovdje bas nema neki prevelik izbor osim ako njecu putovat s jednig kraja Dojca na drugi samo da se mozebitno razocaram

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja gdje god sam gledao, ne mogu naći ništa bitno osim mušica uobicajenih, pogotovo za 2019. Godinu. 
 

A opet, decko koji mi odrzava trenutni auto kaže da motori sa dvije turbine vecinom imaju problem sa malom turbinom jer se vrti na jako visokim okretajima pa kaze da nije dugotrajno…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmes lijepo 190ks verziju, remap na 220ks, i to je to... mislim da je puno bolje od BiTdi...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako...

Imam ga godinu dana...

Ove priče,  motor-ovo, motor-ono... remap, klinci - palci, gluposti! Auto ide kao nevrijeme, a troši malo više od mog prijašnjeg 2.0 TDI motora (170KS).

Jedini i najveći problem ti je zamašnjak, mijenjač (DSG DQ500) i mehatronika koji će te koštati malo manje od 4000 Eura u neovlaštenom, ali opet provjerenom servisu koji daje garanciju godinu dana... DQ500 je smeće kakvog nema! 

Ako već imaš priliku probati auto, upali motor, stavi mijenjač u P, i ako iti malo osjetiš vibraciju, bježi (zamašnjak).

Trza li kad šalta 1, 2, 3, mehatronika je bye, bye...

Meni su stručnjaci kad sam ga uzimao, govorili "to ti tako treba bit, jak motor, čupa..." (he8em im m@ter od vrha do dna)!

4motion ti troši gume ko plavuša cici! 

Motor zbog datne vacuum pumpe u karteru radi kao stojadin (e, to ti je normalno)....

Pratim oglase po netu, rijetko koji da nije zamašnjak ili DSG mijenjan, a svi prešli plafon 150k kilometara.

Ako imaš viška love, uzmi, i budi spreman na češće i puno skuplje servise nego "prosječni" VW!

Iskreno, ja sam se zajebo ko nikad u životu, što može biti moj izoliran, al' koliko sam pričao sa stručnjacima i čest slučaj. 

VW TDI vrijedi plafon do 200KS...

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel može netko preporučiti servis na području Zagreba, trebao bi mijenjati zamašnjak i set spojke, ovlašteni me traži malo previše...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze neki kontakt? Ima li još netko kakav prijedlog?

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/2/2023 at 7:05 PM, CCPassat said:

Ovako...

Imam ga godinu dana...

Ove priče,  motor-ovo, motor-ono... remap, klinci - palci, gluposti! Auto ide kao nevrijeme, a troši malo više od mog prijašnjeg 2.0 TDI motora (170KS).

Jedini i najveći problem ti je zamašnjak, mijenjač (DSG DQ500) i mehatronika koji će te koštati malo manje od 4000 Eura u neovlaštenom, ali opet provjerenom servisu koji daje garanciju godinu dana... DQ500 je smeće kakvog nema! 

Ako već imaš priliku probati auto, upali motor, stavi mijenjač u P, i ako iti malo osjetiš vibraciju, bježi (zamašnjak).

Trza li kad šalta 1, 2, 3, mehatronika je bye, bye...

Meni su stručnjaci kad sam ga uzimao, govorili "to ti tako treba bit, jak motor, čupa..." (he8em im m@ter od vrha do dna)!

4motion ti troši gume ko plavuša cici! 

Motor zbog datne vacuum pumpe u karteru radi kao stojadin (e, to ti je normalno)....

Pratim oglase po netu, rijetko koji da nije zamašnjak ili DSG mijenjan, a svi prešli plafon 150k kilometara.

Ako imaš viška love, uzmi, i budi spreman na češće i puno skuplje servise nego "prosječni" VW!

Iskreno, ja sam se zajebo ko nikad u životu, što može biti moj izoliran, al' koliko sam pričao sa stručnjacima i čest slučaj. 

VW TDI vrijedi plafon do 200KS...

 

 

Hvala na iskrenosti. Eto Matko ga vozio link ovdje: 

A što reći? Ako Passat 4x4 Biturbo napravi 150 kkm sa istim kuplung setom i mehatronikom s obzirom na tip vozila(sportski auto) kojeg je vozio "sportski" orijentiran gospodin prije Vas ja bi reko da je ipak izdržao dovoljno dugo bez žešćih gore spomenutih servisa...

Nitko ne kupi taj auto pa ga vozi onako "ko po jajima"... Jel tako? 

Svaki dodatni izdatak izvan predviđenog budžeta boli, ali to jednostavno ide s takvim autima. To nije "normalan auto".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje koji taj auto isto ima te kilometre.. obično svi ti passati imaju puta dva ili tri sa km :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3