1 1
pavic083

Problem sa svjetlima

Recommended Posts

Pozdrav ljudi,
Imam problem sa svjetlima kod pola, naime na početnoj poziciji svjetla uredno rade, kada je prekidač u položaju 0. Kada prekidač okrenem u položaj u kojem bi svjetla trebala da rade po noći ( osvjetljenje tipki i taho sata) onda svjetla ne rade, ok osvjetljenje table radi. Prekidač sam mijenjao i opet isto?
Osigurači su ok pretpostavljam jer svjetla uredno rade na poziciji 0?
Valjda nisam puno zakomplikovao.
Hvala unaprijed na odgovorima i bilo kakvom prijedlogu. Polo 6r 2010 godina
 
Poslano sa mog Mi A2 koristeći Tapatalk
 
 


Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, pavic083 said:

Pozdrav ljudi,
Imam problem sa svjetlima kod pola, naime na početnoj poziciji svjetla uredno rade, kada je prekidač u položaju 0. Kada prekidač okrenem u položaj u kojem bi svjetla trebala da rade po noći ( osvjetljenje tipki i taho sata) onda svjetla ne rade, ok osvjetljenje table radi. Prekidač sam mijenjao i opet isto?
Osigurači su ok pretpostavljam jer svjetla uredno rade na poziciji 0?
Valjda nisam puno zakomplikovao.
Hvala unaprijed na odgovorima i bilo kakvom prijedlogu. Polo 6r 2010 godina
 
Poslano sa mog Mi A2 koristeći Tapatalk
 
 

 

Mijenjao si prekidac prije sijalica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sijalice rade, kad blicam pale se duga svjetla. Kad je prekidač ovako postavljen kao na slici onda prilikom pokretanja tj. Čim okrenem ključ pale se kratka svjetla ( daylight opcija ako se ne varam) i pozicije pozadi. Kada ga okrenem u desno dva polja svjetla se ugase a trebalo bi da ostanu upaljena i tad imam samo osvjetljenje instrument table. 8a48c972ebee696b37436f74b733363b.jpg

Poslano sa mog Mi A2 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ga okreneš u desno dva polja da li rade duga svijetla?

Ne znam kako je u pola, ali golf ima posebno sijalice za duga svijetla a posebno za kratka.

Ali kad je prekidač na poziciji 0 onda ne bi trebala raditi svijetla.

Edited by goran sdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riješio sam problem, relej je bio najvjerovatnije zalijepio. Samo sam ga izvadio i opet vratio i sad radi ok. Relej 4a i 4b sa slike. Pozdrav4f9495a67a1bad4e30efbdee8d6ab1bc.jpg

Poslano sa mog Mi A2 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1