2 2
Simkke

Passat B6 problem sa paljenjem

Recommended Posts

Pozdrav svima, imam problem sa Passatom B6 1.9 TDI PD 77kw 2007 gp. Dakle, to mi se najčešće dešava kada auto stoji 7-8 sati, i kada je hladno jutro (oko 1-2°C). Naime, dugo vergla, i kao da navlači gorivo. Prije 15 dana promijenjene gumice na diznama. Ako neko zna u čemu je problem bio bih mu zahvalan.

U prilogu šaljem video snimak identičnog problema:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isti problem sa istim autom koji ima isti motor, auto tjekom prosle zime imao iste simptome te je kroz ljeto samo prestalo, tu i tamo koje duže verglanje ali nista strasno, no kod mene je ujedno problem što se auto gasi i u vožnji nakon nekog vremena i onda uz duže verglanje upali.

Danas sam snimio video što sam vidio na youtube, stavio sam prozirna crijeva što idu od filtera goriva prema  onim cjevcicama za gorivo koje su fiksirane za motor, one crne iscupao te stavio prozirne i primjetio da iznimno puno zraka dolazi u sustav goriva u početku dolazi na povrat iz motora do filtera te onda kako pretpostavljam iz filtera nema kuda pa ga uvuče nazad u motor te motor počne trokirati i ugasi se. Naravno simptomi su kao i u slučaju iznad da auto teže pali ujutro. Auto pali dobro kad je motor niži od rezervoara tj. Kad je motor nizbrdo a rezervoar uzbrdo.

Kupio sam set za reparaciju dizni Bosch tj. taj set gumica za dizne i jos nekih stvari koje dolaze sa tim neka bakrena ili kakva vec podloska itd. sad se ceka majstor da ulovi vremena da zamjeni to pa da vidimo kako se auto ponasa.

Usput stavljam video zraka u sustavu goriva koji sam pronasao na youtube te je isti problem kod mene samo sto kod mene u sustavu puno vise zraka.

 

https://youtu.be/3bMrXW_M2TM

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Leni19 said:

Imam isti problem sa istim autom koji ima isti motor, auto tjekom prosle zime imao iste simptome te je kroz ljeto samo prestalo, tu i tamo koje duže verglanje ali nista strasno, no kod mene je ujedno problem što se auto gasi i u vožnji nakon nekog vremena i onda uz duže verglanje upali.

Danas sam snimio video što sam vidio na youtube, stavio sam prozirna crijeva što idu od filtera goriva prema  onim cjevcicama za gorivo koje su fiksirane za motor, one crne iscupao te stavio prozirne i primjetio da iznimno puno zraka dolazi u sustav goriva u početku dolazi na povrat iz motora do filtera te onda kako pretpostavljam iz filtera nema kuda pa ga uvuče nazad u motor te motor počne trokirati i ugasi se. Naravno simptomi su kao i u slučaju iznad da auto teže pali ujutro. Auto pali dobro kad je motor niži od rezervoara tj. Kad je motor nizbrdo a rezervoar uzbrdo.

Kupio sam set za reparaciju dizni Bosch tj. taj set gumica za dizne i jos nekih stvari koje dolaze sa tim neka bakrena ili kakva vec podloska itd. sad se ceka majstor da ulovi vremena da zamjeni to pa da vidimo kako se auto ponasa.

Usput stavljam video zraka u sustavu goriva koji sam pronasao na youtube te je isti problem kod mene samo sto kod mene u sustavu puno vise zraka.

 

https://youtu.be/3bMrXW_M2TM

Meni takođe se isto dešava kada je zima,  ne znam da li bi pomoglo stavljanje nepovratnog ventila na neko crijevo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ne znam, nisam majstor, ali znam da passat b6 na 1.9tdi pd motoru nema nepovratni ventil na kucistu filtera dok mislim da na golf 4 gore na kucistu filtera se nalazi nepovratni ventil, nisam siguran, ako se varam nek me netko ispravi.

Eh sad dal to moze popraviti kvar ne znam također, nadam se da zna netko sa foruma. Znam da zrak nebi smio uci u sustav goriva zato sam i ja napravio kao na videu ovo sa providnim crijevima da vidim dal je do tog problem,mozda mozes probati isto napraviti.

Imam post na svom profilu sa problemima mog passata b6 mislim da mi je netko spomenuo tandem pumpu ali kako kaze majstor u mom slucaju tandemka nije, navodno ako slini ako curi gorivo iz nje sto se moze vidjet po cjevi ili racvi vode tako nesto ako kapa nafta bit ce nazgrizena no kod mene to nije slucaj a i majstor kaze da nije tandem pumpa. Probaj provjeriti ili neka ti majstor provjeri tandemku, kolko znam ako je u pitanju tandemka moze se reparirati sa novim brtvama.

Kod mene je problem zrak u sustavu goriva predlazem da vidis na mjestu tandem pumpe dal suzi nafta, ako suzi vrlo moguce da je to problem, ili ako je nagrizena cijev od vode koja prolazi od ispod.

Usput stvarno nisam majstor za te stvari, govorim samo sto znam da sam citao po forumima.

Nadam se da sam barem malo od pomoci.

Ako uspijes naci kvar javi slobodno ovdje jer bi i meni puno pomoglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da si od pomoći, danas sam odvezao auto kod mehaničara i skinuo je dizne i odnio bošisti. Rekao je da će biti gotovo sutra do podne, pa javljam da li je problem riješen.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"cuveni" 1.9 motor, hvaljen zivotom. A najvise sam problema imao s njim u tom autu. Smece od motora. Izmedju ostalog imao sam i ovaj problem, od silnih problema vise se i ne sjecam kako je rijeseno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, dzoni said:

"cuveni" 1.9 motor, hvaljen zivotom. A najvise sam problema imao s njim u tom autu. Smece od motora. Izmedju ostalog imao sam i ovaj problem, od silnih problema vise se i ne sjecam kako je rijeseno.

Naši ljudi imaju problema sa 1.9 Tdi motorom jer je stvarno stanje motora 500k i više, na satu naravno magični 220k. O održavanju da ne pričam, majstora na svakom kilometru. 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 16. 11. 2021. at 21:46, dzoni said:

"cuveni" 1.9 motor, hvaljen zivotom. A najvise sam problema imao s njim u tom autu. Smece od motora. Izmedju ostalog imao sam i ovaj problem, od silnih problema vise se i ne sjecam kako je rijeseno.

Pošto sam imao 2 auta sa ovim motorom mogu reći da su motori neuništivi uz redovno održavanje i servisiranje. Naravno, kao i svaki drugi motor, doći će vrijeme kvara. Majstor mi je rekao da je jedina mana motora sicevi dizni na glavi motora. 

Dizne su napravljene da sa jedne strane imaju zaštitu a sa druge nemaju, tako da tokom rada motora od vibracije dizna vibrira u svom položaju i tako oštećuje siceve. 

Dosta ovih motora je prešlo preko 500k kilometara, vraćenih na 220-270k. Naravno, ako je redovno održavan ne bi trebalo predstavljati veliki problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Simkke said:

Pošto sam imao 2 auta sa ovim motorom mogu reći da su motori neuništivi uz redovno održavanje i servisiranje. Naravno, kao i svaki drugi motor, doći će vrijeme kvara. Majstor mi je rekao da je jedina mana motora sicevi dizni na glavi motora. 

Dizne su napravljene da sa jedne strane imaju zaštitu a sa druge nemaju, tako da tokom rada motora od vibracije dizna vibrira u svom položaju i tako oštećuje siceve. 

Dosta ovih motora je prešlo preko 500k kilometara, vraćenih na 220-270k. Naravno, ako je redovno održavan ne bi trebalo predstavljati veliki problem.

Potpisujem, samo redovno mijenjati ulje i filtere i motor će preći 500k bez problema, ali 90% tih motora na našim cestama su već prešli 500k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupo je razmisljati na nacin da je motor "neunistiv" u smislu da sam motor nece crknuti. Tvrdim da ovaj motor moze preci ne 500k vec milion km, ali sve oko njega i na njemu ce crknuti puno prije 500k i sto je najgore u svemu tome, pun je ovakvih nejasnih i tesko pronalazecih problema kao iz autora teme. Ja sam na tom motoru skoro sve zamijenio, ali ga nisam otvarao - i to je ono sto vecini ovaj motor cini "neunistivim" ako ga ne otvaraju to je mnogima "neunistivo", a sto se sve oko njega "unisti" to zanemaruju. A garantujem da rijetko ko postoji ko odrzava auto dobro kao ja. To je samo izvikana prica u narodu da je to dobar motor, u Passatu B6 taj motor jedva ide, tek nakon remapa ima smisla pricati nesto.  Nikome ne bih preporucio taj motor niti to vozilo, B6 je pun fabrickih gresaka da ih ne nabrajam ustalom prelistajte forum najvise problema je upravo na njemu, iako mu je dizajn i dan danas mocan i dobro izgleda. A da ne pricam o 2.0 sa dvije bregaste.... Bolje da sam uzeo Audi A8 tog godista pa makar bih znao za sta placam popravke, nego za B6 kojeg danas moze da vozi svaka šuša.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, dzoni said:

Glupo je razmisljati na nacin da je motor "neunistiv" u smislu da sam motor nece crknuti. Tvrdim da ovaj motor moze preci ne 500k vec milion km, ali sve oko njega i na njemu ce crknuti puno prije 500k i sto je najgore u svemu tome, pun je ovakvih nejasnih i tesko pronalazecih problema kao iz autora teme. Ja sam na tom motoru skoro sve zamijenio, ali ga nisam otvarao - i to je ono sto vecini ovaj motor cini "neunistivim" ako ga ne otvaraju to je mnogima "neunistivo", a sto se sve oko njega "unisti" to zanemaruju. A garantujem da rijetko ko postoji ko odrzava auto dobro kao ja. To je samo izvikana prica u narodu da je to dobar motor, u Passatu B6 taj motor jedva ide, tek nakon remapa ima smisla pricati nesto.  Nikome ne bih preporucio taj motor niti to vozilo, B6 je pun fabrickih gresaka da ih ne nabrajam ustalom prelistajte forum najvise problema je upravo na njemu, iako mu je dizajn i dan danas mocan i dobro izgleda. A da ne pricam o 2.0 sa dvije bregaste.... Bolje da sam uzeo Audi A8 tog godista pa makar bih znao za sta placam popravke, nego za B6 kojeg danas moze da vozi svaka šuša.

Sa koliko km si ga kupio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probleme sa glavom i diznama su imale samo prve serije B6-ice, kod novijih serija taj problem je rijesen... Evo pogledajte sta covjek kaze o odrzavanju!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slicni problem sam imao, s tim sto je 2.0 bkp… sve zivo radio menjao dizne bla bla na kraju sam zamenio pumpu u rezvoaru i bum.. 

mada je bas zajebano, dok sam nasao.. samo sto kod mene zima leto isto bilo :D 

 

VIDEO 

ima na videu kako vergla kao taj, od 20s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kod mene rijesen problem paljenja na 1.9 tdi BLS.

Dakle auto palio tesko na hladnom vremenu, kad bio parkiran uzbrdo, te se u zdanje vrijeme poceo gasit u voznji.

Dakle prva pomisao na gumice dizni kupljen set za reparaciju injektora ili ti ga set gunica za sve 4 dizne oko 240 kuna me kostalo kod mog dobavljaca.

No majstor kad skinuo diznu vidio da dizna pocela glodat dosjed na glavi motora te utvrdio da to problem.

Glava motora dana na umetanje tih "piksi" u dosjede dizni i sada problem rijesen auto pali ko mina topao, hladan, uzbrdo, nizbrdo, ne gasi se u voznji auto je sada top.

No nije bilo jeftino.

Kostalo me sa djelovima i svime oko 6000 kuna jer sam mjenjao hidropodizace, bregastu i lezajeve bregaste, majstor kaze da inace cijena oko 3500 kuna.

Cijena tokara za obradu glave bila je 1300 kuna.

Ostali djelovi su sa dobrim pospustom kod covjeka koji mi nabavlja djelove, dakle:

4 x set za reparaciju PD injektora - 240 kn

Brtva glave motora 2 rupe - 205 kn

Garnitura brtvi - 505 kn

Garnitura vijaka glave motora - 140 kn

To su djelovi uz normalnu zamjenu, ako nema komplikacija.

Kod mene jos bilo:

Bregasta KOLBENSCHMIDT - 1650 kn

Set lezajeva bregaste - 325 kn

Hidropodizaci INA 8 kom - 500 kn

Evo tako da ako netko ima problem s paljenjem i crkavanjem auta u voznji ko kod mene, da zna na sto da se pripremi. Ovako je kod mene bilo, to ne znaci da ce kod svakoga, kod nekog mozda gumice, kod mene glava + gumice, i onda jos bregasta.

Uzivajte i nadam se da ce problem rijesit samo gumice dizni😀

  • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2