2 2
GTI-VR6-R32

17552 Mass air Flow sensor (G70) open or short To ground

Recommended Posts

Ovih skoro mjesec dana mucim me greska za MAF senzor i auto ode u safe mod,svasta sam citao na internetu,raznim forumima i odlucio sam da pokusam to napraviti,prvo sto sam uradio jeste uzeo multimetar i ispitao dzek na MAF senzoru i dobar je,ali primjetio sam da je moj dzek u losem stanju,fali dosta onih plastika u koje ulaze oni pinovi iz MAF senzora,narucim novi dzek drugaciji,i to je bila kao neka mana na cetvorkama,uzeo neki novi koji se zakljucava,cekam da mi stigne iz ovlastenog.

Cistio sam masu ispod aku. opet mi izbacuje gresku,kupio sam opet novi MAF senzor Bosch i nista nisam dobio opet auto ulazi u safe mode ,nadam se bar neko da zna u cemu je fora,da rijesim to.

Hvala unaprijed Golf 4 ALH 01. god.

Novi tip dzeka

7555e2cs-960.jpg

Stari dzek koji je na autu jos uvijek 

IqAAAgPMg-A-960.jpg

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry,al sto si na kraju napravija? Ocistio maf il kupio novi? Il samo dzek kupio? Ili masu neku ispod aku? I szo se iopce dogadja s autom? Ja nista nisam skuzio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista nisam napravio,stavio novi senzor ali opet isto,  auto ulazi u safe mode

Cistio masu ispod aku. ali nije nista pomoglo,a dzek sam narucio iz ovlastenog cekam da mi stigne kroz koji dan.

Auto baca gresku 17552 Mass air Flow sensor (G70) open or short To ground

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam,malo bolje ide do 2000rpm a poslije toga koma ziva ,ali kad ustekam maf senzor nije to to, ne ide kako treba od 2000rpm pa do 4000,motor malo radi losije sa ustekanim senzorom,a nov senzor 

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je logicno nesto oko struje,odi do nekog elektricara..cim ide nesto bolje bez njega znaci da je problem u njemu. Il si uzeja neki losiji maf,mozda je cak i neispravan. Jednom prilikom sam i ja kupio maf i dobija neispravan..sve je moguce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i planirao,

Uzeo Boschov maf senzor ovo je 2 maf u dvije godine ,javim sta je bilo uglavnom,naravno ako majstor otkrije sta je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je koštao novi i kako si spojio novi konektor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 eura novi originalni,imao one stipaljke uzeo na Aliexpresu za vadjenje pinova stare pinove izvukao i stavio u novi konektor i to je to ,laka je zamjena 2 minuta posla,stari konektor je u losem stanju bio,plastika je postala krta.Novi konektor bolje legne u utikac maf senzora

Kat. broj novog konektora ako nekom treba 1J0973999A

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve pet, već sam mislio da si odrezao žice pa spojio. :) Da, tako se radi, prvo se izvadi osigurač na konektoru, kasnije se ISO stopice izvade pomoću alata za skidanje i stave po redoslijedu kako su išli u novi, vidio si u mojoj temi koliko sam ih na taj način odradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah ma kakvi rezao,nema smisla rezi pa opet spajaj.U tvojoj temi sam vidio taj alat za stopice i narucio sebi da imam jer nikad ne znas za sta moze trebati.

Da prvo se osigurac skine sa konktora i ostalo je stvarno lako,alat za skidanje stopica je prava stvar.tako je stavljao sam jednu po jednu i imaju i oznake na konektoru 1,2,3,4,5 pa ne mozes omasiti koja gdje ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene opet,opet me izbacuje gresku 17552 Mass air Flow sensor (G70) open or short To ground 

i auto nece preko 2000 rpm,senzor je dobar kupljen prije par dana,sve do sada je bilo dobro,auto ne isao odlicno.

ispitao sam uz pomoc multimetra dzek od maf senzora i uredna je voltaza.sta jos da provjerim?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2