0
AUTOFREAK

Haldex,izmjena ulja,ciscenje filtera golf 7

Recommended Posts

Evo jedan zgodan video od Amera.... Inace lik ima dosta zanimljivih materijala na yt.

Konkretno evo predzadnja gen haldexa i kako strucno izmjenit ulje i ocistit filter. Ovo odradit svako 3 godine i nema problema.

Često nailazim na emulziju na filteru na pumpi i vjerujem da bi to dovelo do kvara pumpe kad bi se taj pogon duze koristilo... i moj savjet je obavezno ove 2 brtve nove metnit.

Nazalost imam situaciju da nadredjeni samo navedu da se izmjeni ulje al ne i da se demontira pumpa i priznam to mi se nesvidja al eto ja tu nemogu nista... 

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

a i on je malo polovicno to napravio. kad se radi onda i najbolje promjenit u transfer boxevima usput 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa.... to proizvodjac i nenavodi da se mjenja nego tamo na 60tkm kao....  On je skidao pumpu sto eto iz iskustva znam da se u nekoliko slucajeva i neskida... kao i na starijim haldexima sta imaju filter u kucistu... doduse za neki haldex vw i nedaje filter kao rez.dio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj novi haldex 5 ima filter u vidu ove plasticne mrezice na pumpi ali prijasnje generacije imaju papirnate filtere. Ne daje vw Ni u ponudi nit imaju serijske brojeve ali daje Borgwarner koji ih proizvodi i prodaje I koji se mijenjaju kad i ulje.. ima na engleskom ebayu citavih setova a ulje isto pakira i Febi.

 

https://www.vagcafe.com/product/borg-warner-geniv-haldex-filter/

 

 

Gen 3 i gen 4

 

 

 

7375b591eef6736a6f8b1c03cdd78788.jpg6f99990b7590dceb2069be424f7aa737.jpgf3969e67ee515b5eeab65c5765ebd322.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam upit za 2 brtve na pumpi haldex-a kao da ovi u ovl serv nisu to mogli naci pa evo kat br

0CQ 598 305 2komada

Screen-Shot-12-25-21-at-08-14-PM.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
0