3 3
challenbeen

Passat B8

Recommended Posts

On 2/17/2022 at 10:26 AM, Garrett_ said:

Ma takve se mape uvijek i stavljaju na stg1.
Kad vidim price na oglasima "za svaki auto pravimo prilagodjene mape", odmah znam da nikad ne idem tamo. Kakve posebne mape, tjunas dizela za 25 konja, stavlja se svima ista i to je to.

Ok, Muhu dosta hvale, no baš me zanima da li stvarno radi custom mapu za svaki auto? Nekako mi se čini da ovo što je Garrett_ napisao ima smisla, no što je od toga istina na kraju?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, đumbir said:

Ok, Muhu dosta hvale, no baš me zanima da li stvarno radi custom mapu za svaki auto? Nekako mi se čini da ovo što je Garrett_ napisao ima smisla, no što je od toga istina na kraju?

Nema ti sta radit custom mapu za 1.6, 1.9 ili 2.0 tdi kojih mu je 1000 proslo kroz ruke. Jednom je slozi kako treba i onda samo šiba.

Ono u cemu je Muha dobar i drugaciji od drugih je sto slaze mape za skroz custom setupe, neke lude kombinacije mjenjaca, turba, intercoolera, injektora i sl.
Tu se stvari rade custom. Ako na nekom benzincu tvornicki nije dosla turbina, a ti je stavis, umjetnost je slozit to u ECU.

I naravno, onda mi amateri zakljucimo da ako dobro radi te custom stvari i slaze auta sa 1000+ hp, onda je reasonable zakljucit da je pedantan i kad slaze mape za njeznije motore.

Edited by Garrett_
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plaćeno je 1.800 kn pri tome je išao frendovski popust jer je istovremeno frend mapirao kod njega X3 2.0d pa nam je dao po toj cijeni - svaki 1.800 kn.

Danas sam baš bio kod njega, vratio je taj "backup" koji je odrađen prije stavljanja mape. Nije mi problem reći tko je i što je, radi se o Mati sa Bokanjca u Zadru. Imao je neki uređaj u koje je uvlačio pinove na moje računalo koje je prethodno skinuto sa auta. Što je najjače, čuo sam već za njega u pozitivnom smislu (ne znam čije mape koristi, zaboravio sam) preko par ljudi i svi su bili više manje zadovoljni sa njime. 

U tom trenutku mapiranja u 9 mjesecu htio sam otići u VAG Pefomance REVO ali u tom trenutku nije mi se davalo 400 eura bez valjaka... 

Sad jednostavno nisam pametan. Vraćen je auto na stock i već su se osjetile promjene na bolje da ne spominjem da mi je nekako već potrošnja manja a trebala bi bit veća na istim režimima vožnje?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

2.000 + kilometara na stock mapi - zaključak - nema što drugo biti nego jednostavno preloša mapa koja mi je ubačena u auto. Ja sam si sam kriv, vjerovao sam nekim ljudima na riječ, popušio karu, i eto, idemo dalje...

 

Pitanje:

Sad ne znam, kad se ovo sve desilo, jel pametno ići u provjerenu tuning kuću, tipa Gabrek u Sv. Nedjelji ili VAG Perfomance REVO u Zadru, ili da bolje budem miran i vozim stock dok je sve u redu? Stvarno 120 ks je sasvim u redu, ali mu fali malo snage, tih 30-ak ks

Share this post


Link to post
Share on other sites
2.000 + kilometara na stock mapi - zaključak - nema što drugo biti nego jednostavno preloša mapa koja mi je ubačena u auto. Ja sam si sam kriv, vjerovao sam nekim ljudima na riječ, popušio karu, i eto, idemo dalje...
 
Pitanje:
Sad ne znam, kad se ovo sve desilo, jel pametno ići u provjerenu tuning kuću, tipa Gabrek u Sv. Nedjelji ili VAG Perfomance REVO u Zadru, ili da bolje budem miran i vozim stock dok je sve u redu? Stvarno 120 ks je sasvim u redu, ali mu fali malo snage, tih 30-ak ks
Za stock auto ja bih preporučio Sedox
Jedan od korektnijih ljudi koji radi

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Dalmaciju ne znam
Probaj se držati one plati pošteno kurvu da ne bi posli plaća i likara

A i taj što ti je slagao mapu koja je sjebala auto bi ti trebao vratiti novce

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ima li Sedox gdje u Dalmaciji ili moram ići u Zaprešić?

Bija je u ST jedan al nisam cuja nista dobro za njega..unazad 6-7god cak poznanik kod njega radija bmw e60 i milion problema s autom. Kreoale dizne pa turbo pa motor pa zamjenili motor i onda i taj 2gi crka..dok nisu skontali da je mapa usrana do bola...

 

Po meni revo ili jos bolje ako oces u ST kod ruscica..ima i valjke ja msm.

U ZD je bija i Zoki,dobro je radija al nemam kontakt njegov vise. Raspitaj se malo i o njemu ako ti se neda vozikat doli

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je spomenija san REVO Zadar kako možete pročitati, ali čovik preporučiva Sodox :D pa onda da ga i pitam da se mogu više raspitati. 

 

No moje najbitnije pitanje je jel sigurno ići sada opet na remap iako je kod "provjerenog", iako mi se ovo sve dešavalo i sve promijenjeno? Inače zajeba san se, prošlo je 3.000 km od vraćanja mape i 4.800 od slaganja motora, znači u tih 1.800 km počelo je opet isto se dešavati (raniji simptomi - provrtanje kvačila) , ali dok je došlo do očitog problema (drhtanje motora i nepravini rad do minutu od paljenja), prošlo je oko 8-9 tisuća km dok ta veća šteta nije učinjena (klip udario u ventil).

napominjem da u ovih 3.000+ km od kako je sve stock, apsolutno ništa se ne dešava, odnosno auto radi normalno, išao sam i na duže relacije u komadu, gazio ga po autoputu, itd... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3