2 2
polo

Koje ulje 1.2 tsi?

Recommended Posts

Zna li neko koje tocno ulje bi islo u ovu mašinu, koliko i gdje ima jeftinije za kupiti?

Je li problem zamijeniti sam na ovome?

Mjenjao sam na prije redovito na sdi, to je išlo ok

Edited by polo
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

4l 5w40 502.00 504.00..... neznamo godiste al misli i na brtvu sarafa od ispustanja ulja... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tokicu mi nudi za tu mašinu 5w30 Castrol titanium long life za 350kn

A drugdje ima takvih ulja za 250, koliko je pouzdano to uzimati na drugim mjestima jeftinije?

koliko vidim po servisnoj knjizici nije tocen long life prije, samo ne znam specifikaciju ni nista.

U uputama pise  504  kao alternativna specifikacija samo za EU, a 502 se navodi pod normalno ili 504 kao long life, pa nisam siguran sto tocno da stavljam...

Niti je li bolje 5w30 ili 5w40

Je li mozda bolje uzet long life ako bi ga na manje km mjenjao ali mozda na godinu i pol-dvije?

 

Pozdrav polic na kvadrat

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes ti njega minjat i svakih 10god,a i ne moras uopce. I da je 300kn s filterom ne vidim razloga da se makar 1 godisnje ne promijeni. Duhorocno ces usparat sigurno. Neces pogrijesit ni s w30 ni w40. Ako ti je skupo pogledaj po netu ponude,mozda bude jeftinije. Nek ti specifikacija odgovara i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, PeSti0018 said:

Mozes ti njega minjat i svakih 10god,a i ne moras uopce. I da je 300kn s filterom ne vidim razloga da se makar 1 godisnje ne promijeni. Duhorocno ces usparat sigurno. Neces pogrijesit ni s w30 ni w40. Ako ti je skupo pogledaj po netu ponude,mozda bude jeftinije. Nek ti specifikacija odgovara i to je to

A kad ne znam ni koja je specifikacija bolja, Cak i u uputama pise jedno i drugo a nije dovoljno jasno u kojem slučaju koje

https://imgur.com/a/ejukK5S

A neda mi se mjenjat svakih 12 mj kad auto radi 10 000 u 2 godine.cemu onda sluzi taj long life

Mislim. Naravno hocu usparat zasto ne ako nema razlike, samo ne znam koliko su pouzdani ti razni shopovi ulja, i kako mogu imati toliko jeftiniju cijenu od ovih većih dućana

Btw  kraj 2016. godine ako pomaže

66kw

Možda je ovo ok

https://www.autokreso.hr/autodijelovi/top-20-kategorija/motorna-ulja-i-maziva/motorna-ulja/5w40-castrol-edge-a3-b4-1l-10674115/

 

 

Ili ovo

https://www.autokreso.hr/autodijelovi/top-20-kategorija/motorna-ulja-i-maziva/motorna-ulja/5w30-castrol-edge-titanium-ll-fst-4l-10105557/

 

 

 

 

Edited by polo

Share this post


Link to post
Share on other sites

10tkm u 2god kazes,... kakvo je koristenje auta... toliko km na male relacije... pretezno?  Ako neces mjenjat svaku od onda ga prci..uzmi ll.  502-00 504.00 je ajmo rec klasicno ulje 12mj 15tkm.. LL taj 504/507.00 je 2god il 30tkm... no trebas znat da nije isto 2god vozio na otovrenoj cesti il 2god grada.

 Da nefilozofiramo ulij ti taj LL i nemas brige.... svakako je kvalitetnije od 502

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje u motoru se mijenja svake godine, ako je to problem, voziš se busom.

Edited by venom
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje bi se trebalo mijenjati kad izgubi svojstva a svakih godinu dana je preventivna mjera no u nekim slucajevima potpuno nepotrebana. Nece se ulje magicno pokvariti od stajanja.
Onaj tko prelazi 10k km u dvije godine ne bi ni pogrijesio sa obicnim uljem da ga drzi dvije godine a kamoli LL. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto bit ce onda LL i 18 mj, u prosjeku smo dobri

Nije toliko ni stvar uštede nego je tlaka se natjerat pod auto svako malo ili dogovorit s majstorom koji nikad ne moze kad meni paše.

Pogotovo kad zbrojim 2 auta. Dupli posao

Hvala svima

 

 

Edited by polo
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo prosla godina i pol, doslo vrijeme za zamjenu a ja se vise ne sjecam koje ulje ide unutra, 5w30 ili 5w40, a nisu mi znali pouzdano reci ni u ovlastenom jer kao sustav im je stekao u tom trenutku :D

Vidim da u nove masine stavljaju cak 0w30

 

Long life je 5w30

A obicno je 5w 40

 

Onda valjda 5w30 ako sam i prosli put stavio long life?

 

I koliko je pouzdano kupovati castrol ulje sa raznih jeftinih online sopova da nije neko drugorazredna roba iz trecih zemalja?

 

 

I ne znam jel ima neke veze s uljem koje sam stavio zadnji put ili s nekim senzorom  zraka ja mislim sto su mjenjali, ali pocelo je zadnjih par godina smrditi iz auspuha kad se tek upali, ili mozda samo prije nisam primjecivao to

 

I s ovim long life uljem 5w30 mi se prvi put dogodilo da moram dotakati tj da mi se upali lampica za ulje. Znaci bar 0.7 sam morao dotociti, a nije velika kilometraža rađena

A ni auto nema puno km, 50 000

 

Je li mozda bolje se vratiti na 5w40? Manje ce goroti ulje mozda ali ne znam kolko je dobra ta gradacija za turbinu i ostalo

Edited by polo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi yacco ulje i nemas beda da je fejk. Slobodno ulij LL3 a tu imas svega,,,ovisno o proizvođača. 0-30 je oem i shell.... Netreba filozofirat svakako.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2